1. ?.
  (bkz: mahallenin muhtarları)
  (bkz: havan batsın senin)
  (bkz: çocukluk travmaları)
  ... solid_snake
 2. ?.
  öncelikle böyle mahallelerde herkes birbirini tanır, komşuluk buralarda çok güçlüdür. genelde maddi durumları kötüdür, kıtkanaat geçinirler ama diğer insanlara göre daha mutludurlar, birbirlerini unutmazlar yardımlarına koşar, bir sıkıntısı varsa yardımlarını esirgemezler. daha samimidirler, burda yetişen insanlar, daha bir yufka yürekli olur. ama son senelerde böyle mahallelerin giderek yok olduğunu düşünüyorsanız haklısınız derim ama kesinlikle böyle yerler vardır ve olmayada devam edecektir.
  1 ... bana mi dedin
 3. ?.
  mahallenin muhtarları dizisi sayesinde yıllar yılı herkesin teneffüs ettiği hava. aynı zamanda süper baba ne bileyim perihan abla falan filan.
  ... bugsbunny
 4. 1.
  (bkz: şaşıfelek çıkmazı)
  ... metamorfoz
 5. 2.
  yaklaşık 20 senedir soluduğum havadır. bu sebepten dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum çünkü komşuluklar bir başka güzel. insanlık var açıkcası. her hangi bir durum olduğunda birileri hemen yardımınıza koşar, evde olmadığınız zaman evinizi kollar ve sahip çıkarlar.
  (bkz: bizim mahalle)
  ... junior
 6. 3.
  yaz tatillerinde kasabalara giden büyükşehir insanının yadırgayacağı ancak 2 saat içinde alışıp vazgeçemeyeceği havadır, ülkemizde kepsut denilen balıkesirin ilçesi yerleşke, bu mahallelere sahip olan güzide bir yerdir, kaldırım üstü çocuk kadın dolu olan mahallelerde dedikodu gırla gider, gece saat 1 e kadar kimse evine kapanmaz, kapananın da mutlaka yabani diye dedikodusu yapılır, mahallede saklambaç oynayan çocuklardan birisi yoldan çevrilir , herkes cebinden para çıkartır birer ikişer milyon para toplanır, çocuk ya sigara almaya, ya çekirdek almaya gönderilir,

  muhabbet konusuna göre sigara ya da çekirdek seçilir, efkarlı bir konuysa mesela geçim sıkıntısı, iş aramayıp kahve de okey döndüren koca, işe yaramaz evlatlar ise konu ,sigara seçilir, yan komuşunun evinden her gece gelen iniltiler, aşağı mahallede 90 yaşında evlenen amca, yukarı mahallede hanımefendi bilinip, kocaya kaçmış kız ise konu, çekirdek seçilir, kaldırım üstünde mahallede olup bitenler öğrenilir..
  ... joker da
 7. 4.
  zamanın da bir tek türkiye ve bir dönemin kübasında bulunabilecek bir türden samimi havaydı. bizde ki bitti bitecek az kaldı. küba'da ki hep yaşanmak istenilendir.
  ... bodrumtorbası