1. 1.
  başkalaşma.
  2 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  dönüşüm
  franz kafka
  5 -1 ... frijit jones
 3. 3.
  Kelebekler, metamorfoz adı verilen ve dört safhadan oluşan başkalaşım süreci içinde gelişir ve çoğalırlar: Yumurta, Larva, Pupa ve Ergin kelebek evreleri.
  hexapoda (6bacaklı böcekler,kanatlı böceklerde) metamorfoz geçirir.
  2 ... kacak kelebek
 4. 4.
  simpsons'ın bir bölümünde homer'ın* bir kurtu kazara uyurken yutup hemen nefes veriş sırasında kelebek şeklinde çıkartarak çok hızlı biçimde gerçekleştirdiği olay.
  2 ... yildirimbjk
 5. 5.
  Atatürk'ün yarattığı yeni devleti dramatik olarak anlatan belgesel filmdir. yönetmenliğini feyzi tuna'nın yaptığı ve senaryosu refik erduran'a ait olan 1992 yapımı filmde, Atatürkmahir günşiray canlandırmıştır. film ayrıca bana bir daha sessiz sinema oynamama kararı aldırmıştır. bu vesileyle geçen yaz, söz konusu oyunda bizim gruba bu filmi soran diğer grup arkadaşlarımı tekrar kınıyorum.*

  (bkz: sessiz sinemada sorulmaması gereken filmler)
  1 ... jassemine
 6. 6.
  değişim, başkalaşım, dönüşüm anlamına gelebilecek sözcük. F. Kafka'nın romanı da değişik biçimlerde çevrilmiştir. sanki tam karşılığı yok mu ne?
  ... kassandra
 7. 7.
  3. nesil bir deve dikeni, o bir uslanmaz , o bir msn de en aptal geyikleri yapan userler şahı, o bir terbiyesiz, o bir anne sözü dinlemez ,o bir odası bataklık ,o bir asosyal , o bir dışarda kedi evde kaplan...aramıza hoşgeldin.
  -1 ... yeeebabanin
 8. 8.
  franz kafka 'nın lise yıllarında oğrencilere zorla okutulan başyapıtı.
  (bkz: dönüşüm)
  (bkz: değişim)
  2 ... baba
 9. 9.
  genç bir kadın var dı. boynundan beline kadar, omurgasının herhangi bir yerine dokunduğum zaman kıvrılan bükülen hazdan.. ne olduğunu bilmediğim ama bürokratik hiyerarşi de önemli bi yerler de, hakim (yargıç) olacaktı okulunu bitirdiğinde..

  olmuştur ve ölümcül kararlar veriyor dur şimdi herkesi ilgilendiren..
  ... havada panik
 10. 10.
  (bkz: richard strauss)
  (bkz: metamorphosen)
  ... shyer