bugün

entry'ler (17)

kımıttırmak

bir şeyin ucundan azıcık almak .

evlilik programları

Sadece işi gücü olmayan ev kadınlarının izlediğini sandığımız fakat izlemekten geri kalmayan gençlerin ve baylarında bulunduğu öğle saatlerini ve tüm kanalları gasp eden "değişik sunucu tiplerine" sahip "eğlenceli" olduğu söylenen ilginç programlar.

toful

ingilizce yeterlilik sınavı

(bkz: toelf)

ulkucunun cebindeki marlboro

Tezatlık..Milliyetçiyim diye geçinen insanın değişik bir versiyonu

sınavları okurken kaç bekliyorsun diye soran hoca

Burhan Hoca: Ayberk kaç bekliyorsun ?
AYBERK : Ne gelirse razıyım hocam
Burhan Hoca: Söle oğlum bi şey
Ayberk : 45 olsun bizim olsun hocam
Burhan Hoca: 98 ...
Ayberk : Kağıdıma bakabilir miyim?
Burhan Hoca: Sie lan ....

200 türk lirası

Yılbaşından itibaren YTL'den TL'ye dönülecek ve 200 TL'lik banknot piyasaya çıkacak. Ekim'de tanıtımı yapılacak TL banknotlar, yüksek güvenlik özellikleri taşıyacak. Paralarda, Yunus Emre, Nene Hatun gibi isimlerin resimleri yer alacak.

yaprak dökümü

Geçen sene dizileştirilmiş Reşat Nuri Güntekin'in önemli bir edebi eseri

ateizm

Tanrı tanımamazlık..Tanrı'ya inanmamak
http://portal.ateizm2.org/

teizm

Tanrı inancı üzerine kurulu felsefe görüsü.

deizm

Deizm (yaradancılık), evreni bir Tanrı'nın yarattığına inanmakla beraber yaratıcının evrene hiç bir müdahalesi olmadığını/olmayacağını savunan Tanrı görüşüdür.

Yani Alla'a inanıyorum ama dinleri ve peygamberleri reddediyorum.

msn

Messenger'ın kısaltılmış hali
insanların iletişim kurmak için kullandıkları bir program

nuket tuncbilek

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu , istanbul Kültür Üniversitesi'nde öğretim görevlisi.

Her daim araştıran,öğrenen,öğrenmek için can atan ve öğrendikleri öğretebilmek için yeri geldiğinde kendini "parçalayan" muhteşem bir kadın.

Giyimiyle kuşamıyla konuşmalarıyla kendisine hayran olmamak elde değil.

istiklal caddesi

istanbul denince akla gelen ilk yer...
Milyon tane cafenin,barın,mağazanın,restaurantın ve tabiki de insanın bulunduğu meşhur cadde.
Okuldan kaçan öğrencilerin bir numaralı mekanı.
Galatasaray Lisesi'nin bulunduğu yer.
Yaklaşık 2 KM'lik insandan geçilmeyen ,ama kimsenin yürürken sıkılmadığı yol .

bilkent

Çok sevdiğim bir arkadaşımın bu sene yerleştiği ve umuyorum ki seneye onunla beraber olacağım türkiye'nin belli başlı üniversitelerinde biri.

yasemin mori

Farklı bir yoruma sahip bilkent'li insan *
Birileri sağ birileri sol birileri farketmedi oda bunu görmedi bu da sana hiç yetmedi ....

timucin zunbul

hayatımda tanıdıgım en iyi hoca...sürekli kendini yenileyen karşısındakilere,bildiği şeyleri,en iyi şekilde aktarabilme özelliğine sahip dünya üzerinde bulunan yegane insanlardan biri...

çaylaksınız

Acemilik...Bir yerde geçirdiğin ilk zamanlar...Bıkkınlık verebilecek bir statü...