bugün

(bkz: esra erol la izdivaç)
genelde gözü toprağa bakam nineleri dedeleri başgöz etmek için uğraşan program çeşidi. maşallah hepsinin evi yazlığı falan var. ama daha şöyle genç birilerinin çıktığına daha rastlamadım evi yazlığı olan. ha belki çıkmıştır da istisna kaide hesabına dönüşüvermiştir.*
türkiye'de (bkz: desti izdivaç)
avrupa'da (bkz: that s the ease the woatch) tır.
alayı sulu, elle tutulur yanı olmayan ve gerçeklik payı ihtimalı bile bulundurmayan programlardır. insanlar neden izler bunları anlamam. bariz bizle dalga geçiyor bunlar biz de ağzımızın sularını akıta akıta " başka izlencek bişey yok napayım " diyoruz. kapat ablacım televizyonu, aptal makinesi o zaten insanları bu gibi yollarla aptal etmekte...
özellikle dangalak sunucuların sunduğu saçma program. kafası başka bir şeye çalışmadığından bütün gün orada kim kiminle evlense nasıl olur , kim daha münasip diye kafa yoran ve hayatta ki tek amacı para kazanabilmesi için bu insanlara katlanmak olan sunucuların sunduğu saçma program. böyle programlar aslında gerçekten çok büyük zararlarla sonuçlanabilir. tanımadan etmeden kalkıp evleniyorsun , büyük rezillik ya.
Rezilliğini zaten bildiğim,fakat Flash TV'de yaşlı başlı başörtülü bir teyzeyi "Yerli Plaka" eşliğinde disko dansı yaparken görünce iyicene tiksindiğim programlar.
esra erol la desti izdivaç olarak flash tv de başlayan daha sonra esra erolun stara transfer olmasıyla esra erolla izdivaça dönen,flash ta ayni isimle başka bir bayanın sunduğu daha kötüsü diğer bütün kanallara yayılan rezalet ötesi showlardir.genelde 70-80 yaşındaki yaşlı dedeler evim var arabam var arsam var deyip gencecik kızlarla evlenmesi durumu vardir ki o kızlarin niye evlenceği bellidir.ayrica 40-50 yaş arası kadınlarda evi yoksa hiç talip olmasın gibi tamamen parasal evlilikler istemektedir. (bkz: para için herşeyi yapmak)
Sadece işi gücü olmayan ev kadınlarının izlediğini sandığımız fakat izlemekten geri kalmayan gençlerin ve baylarında bulunduğu öğle saatlerini ve tüm kanalları gasp eden "değişik sunucu tiplerine" sahip "eğlenceli" olduğu söylenen ilginç programlar.
genelde belli bir kesimin katıldığı ama nerdeyse her kesimden insanın izlediği programlardır.

kadınlar çıkıyor "artık bu saatten sonra huzur istiyorum. evi olsun, arabası olsun. bık bık bık... ben yalanı sevmem. bık bık bık.... çocuğu olmasın olursa da annesinde olsun. bık bık bık... ama benim bilmem kaç kocadan kaç tane çocuğum var onları kabul etsin...." bu insanların hayatlarını dinlediğinizde şaşırmamak elde değil. mesela bir kadın çıkıyor yaşını söylüyor 20 ama 3 tane evlilik yapmış herbirinden birer çocuk. afedersiniz ama vermeye ne kadar meraklı bir milletiz biz. sonra da çok pişmanım diyor. lan o zaman ne diye çıkıp hala evlenmek istiyorsun?
platform bagimsiz bir sekilde, java ile yazilirlar.
seyirci olarak katılıp yorum yapmak istediğim programlar.
bu tür programlara koca bulmak için çıkan genç kızların en bilindik özelliği "daha önce hiç erkek aradaşlarının olmaması"dır. (bkz: duy da inanma)

nedense, kızlarımız 25 yaşlarına kadar gelmişler, yüzlerine bakılmayacak bir halleri de yok, ancak hiç sevgilileri olmamış, güya "temiz aile kızlarıymış". sevgilileri olanlar da "pis aile kızları" demek ki o zaman. aralarında daha 18 bile olmayıp, koca bulmaya gelenler var. anaları bunları allayıp, pullamış, zengin koca avına çıkarmış. şöyle yağlı bir sazan oltaya takılırsa hiç de fena olmaz di mi?

buraya evlenmek için çıkan yaşlı-orta yaşlı amcaları, teyzeleri, hanımları, beyleri anlarım da, daha 18 bile olmayan kızları anlayamam işte, anca böyle anlarım.

daha bugün biri "daha önce hiç erkek arkadaşım olmadı...sayılır" demiştir. olmadı desen tamam da "sayılır" ne be?! "daha önce hiç sevişmedim...sayılır" da der bunu diyen herhalde.
nedir bu samimiyetsizlik, sütten çıkmış ak kaşık, melek görünme merakı anlamıyorum ki. hayır, "erkek arkadaşım olmadı" demeye ne gerek duyuyorsun ki? alttan alttan "hala bakireyim" mi demek istiyorsun? yoksa "hiçbir tarafım ellenmedi" mi demeye getiriyorsun?

bir de bu tip kızlar genellikle anneleriyle falan çıkıyorlar bu programlara "annemsiz adımımım atmam öyle de akıllıyım" mesajı vermek için herhalde. talip oldukları tipler de kendilerinden yaşça epey büyük oluyorlar. tipsiz denebilecek kadar da yakışıklılar(!). bu programlar sayesinde anladım ki, artık kızlar tipe mipe bakmıyor cidden, direkt cüzdana. kızlar baksa, anneleri bakmıyor evladım.

"paran var mı? varsa tanışalım yoksa elektrik alamadım." (bkz: bi siktirin gidin)
(bkz: huzur evi)
milyonlar önünde yapılan pezevenkliktir.
toplumsal yozlaşmanın ekrana yansımış halidir.o bağırtılar, danslar, libidosu tavan yapmış amcalar teyzeler... çağı geriye doğru mu atladık acaba?
neler oluyo lan bu programlarda!

adamın biri çıkıyo, eli yüzü düzgün. aylık gelirini beyan ediyo; 5000 lira falan.. e iyi hoş..
o anda biri bağlanıyor;

k: konuk
b: bağlanan kişi
ps: program sunucusu

ps: merhabalar, bu adam pezevenk mi?
b: merhabalar, o beyfendi bana dayadı..
k: yalan söyleme, elini vicdanına koy! dayamadım.. alın bu telefonu..
b: aylık geliri yok.. bana dayadı..
k: yalancılık yapma, ben senin için neler yaptım zamanında!
ps: vay köpek..
b: tam bi ibne..
k: 70 milyon bizi izliyo, düzgün konuş!
b: bana dayadı..
ps: tamam, yeterince reyting aldık.. alalım hattan..

tam bi kapalı kutu.. oraya çıkanda ki medeni cesarete şaşarım? düşünsene oğlum, çıktığını düşün.. takım elbiseli, aylık geliri 5000 lira olan adamı nasıl harcadılar 2 dakikada..
ben düşünemiyorum, sen düşün.
bi kızdan hoşlandın;

- ben o bayana talibim..
+ ama o erkek..
- hassiktir..

olmaz deme, olur vallahi..
evde kalmamak için başvurulan son çarelerdir.
(bkz: ne çıkarsa bahtıma) isimli son versiyonu flash tvde yayınlanmaktadır.

dans hocası eşliğinde dans eden yaşlı nineler, dedeler var burada.
genelde bi elektirik aldım, geldim diyen insanlarla doludur. tvden gelmiştir o amcacım, denilesi tiplerin yer aldığı programlardır.
cinsellik içermediği için başarısız kalan programlardır, zira bir ilişkide denge yatakta belli olur.
bağımlılık yapabilirler. adamın birisinin telefonu hayırlı işler esra hanım diye açtığı duyulmuştur.
(bkz: modern pezevenklik)
Halkın abazanlık seviyesini düşürmek amaçlı yapılan, devlet destekli programlardır. (bkz: %100 hibe)
tüm kanalları ve günün her saatini işgal etmiş programlar.
dışarda uygun bi eş adayı bulamayan,ortamı olmayan,baskıcı ailesi olan,konu komşu korkusu olan,mahalle baskısı altında olan çaresiz insanların tv eş bulmaya çalışması sonucu oluşmuş programlardır.seviyesizlikleri haricinde amaçları takdir edilesidir. insanları yanlızlıktan kurtarmak büyük iyiliktir.desstekliyorum.
güncel Önemli Başlıklar