bugün

entry'ler (57)

tureng

sözlük kısmında yenilikler ve geliştirmeler yapmaya girişmiş oluşum. (sadece sözlük değil tabii.)
(bkz: tureng forum)

tureng forum

turengin ingilizce üzerine çalışmalar yapan insanlar, ingilizce öğretmenleri,
ingilizce eğitim fakültesi ya da dil edebiyat fakültesi öğrencileri tarafından
lafı sündürdüm, işinin ehli insanlar tarafından kullanılan, oluşturulan bölümü.
(ne tanım yaptım be)

ee bize ne dedin di mi.. deme. çevirmen arayan, aranan çevirmen olmak isteyen de
buraya doluşuyor. çeviri yaptıracaksın, adam gibi çevrileceğinden nasıl emin olacaksın.
yaa yaa.. referans gerekir di mi.. ben ne diyoru kuzum.

amele yanığı, maganda kaynamak vb gibi hiç çevrilmemiş ifadelerin bulunabildiği
bi yer bura. tamam sen kendi kendine çevirmişsindir belki. bak bakalım tutuyorum mu
seninkiyle bilenin yaptığı..

burada herkes göbekli, gözlüklü somurtan. ben baktım, gıdıklasan gülmüyorlar.
herkes kafasını öne eğmiş harıl harıl çalışıyorlar. (bkz: hadi len)
neyse ne işte. yuvalandığı gizli mahzen de şura işte:
http://forum.tureng.com/

sedat peker

(bkz: sedat peker gözlü abim)

ıssız adaya düşüldüğünde alınacak üç şey

bir faşist, bir sosyalist, bir oportunist.

(bkz: sabahlar olmasın)

adolf hitler

küçük boylu büyük adamdı. yürüyüşü biraz garipti, elini kolunu biraz fazla sallardı ama onun dışında iyi adamdı allah için.

i belong to che

che yi seviyor ise pırlanta yüzüğü üzerine che adını kazıtması, 24 ayar altın madalyonunun üzerine zümrütlerle che aforizması yazdırması, kahvaltısını paris te, öğle yemeğini mekke de, akşam yemeğini vegas ta yemesi gereken kişi. poposunun sol yanağına da ernesto dövmesi yaptırmalıdır. bunları yapmadıkça che yi anlamamış demektir.

korsani destekleyen sanatcilar

(bkz: radiohead)
(bkz: in rainbows)

kanla boyanan bayraga acilan sorusturma

biyoloji laboratuvarında alternatif neşter kullanma şekillerini araştıran müstakbel eğitmenlerin uğradığı haksızlık. ülkenin kültür seviyesinin yükseltilmesine vurulmuş bir darbe. u2 nun türkiye de konser vermemesi için yapılmış bir komplo. akın akın kompela yla acun firarda. yakalayın. *

hüseyin nihal atsız

fantastik yazarı.

anadolu uygarlıkları

müzesi var.

(bkz: anadolu medeniyetleri muzesi)

foo fighter

birinci dünya savaşında savaş uçağı pilotlarının havada gördükleri ve kimi zaman uçağın içerisinden geçip kaybolan mavi küre şeklindeki in midir cin midir belli olmayan şeylere verdikleri isimdir. pilotlar bunların uzaylılar olduklarını iddia etmişler ama günümüzde dahi ne oldukları anlaşılamamıştır. ayrıca isim babası oldukları bir rock grubu vardır:

(bkz: foo fighters)

şalvar davası

(bkz: gerilla taktiği)

gerilla taktiği

şalvar davası nda karı kısmının isyan çıkartması üzerine ağamız * akıl eder bunu. ikişerli gruplar halinde operasyona çıkan köyün erkekleri kuyruklarını bacakları arasına sıkıştırmak suretiyle geri püskürtülür. akabinde ağamız allah allah nidalarıyla hücuma geçse de gerilla taktiği kadar yol alabilir ancak *.

bu taktiğin usturuplu örneklerini görebilmek için:
(bkz: gerilla savaşı)

don t fear the reaper

şuradan geniş bilgi alınabilecek şıkıdım şıkıdım bir şarkı:

http://en.wikipedia.org/wiki/(Don't_Fear)_The_Reaper*

kanla bayrak yapmak

bir grup müstakbel öğretmenin pedagoji sarmalının son halkası. artık genç beyinleri eğitmeye hazırlar.

izninle

bir kibarcık yaklaşımı. kalabalık bir barda atılan vücut çalımının eklentisi.

facebook

c3ponun anakin in henüz toparlamaya başladığı dönemdeki gibi iç organarıyla görülmüş site. sonradan c3po da dış kaplamasına sahip oldu, feysbuk da bir tık sonrasında robdöşambırını giyindi. ama gören göreceğini görmüştü artık.
(bkz: cortlamak)

silik

aha işte yazar hakkında bilgisine baktığım çoğu yazarın sahip olduğu ünvan. sanki bir nevi geleceğim.
(bkz: kehanet entry)

facebook

temin cortladığına şahit olduğum site. kodlar felan ortalıktaydı. sanırsın dükkan açık kalmış.

tata nano

ucuz olduğundan ötürü çevreye vereceği zararın büyük olacağı üzerine tartışmaların yapıldığı hindistan çıkışlı otomobil.

(bkz: nano)