bugün

entry'ler (55)

sözlük yazarlarının favori otomobil markaları

opel astra gtc diyorum. uzun yıllar kullandım. özellikle yol tutuşu, donanım ve sağlam olmasından çok memnun kaldım. ilerde tekrar param olursa 2012 modelini tekrar almayı düşünüyorum. tabi bu pahalılıkta tekrar parasını biriktirmeye ömrüm yeterse:(
görsel

türk halkı zamları niye protesto etmiyor

malatyalıların sabrını sınamayın sakın. yoksa malatyadan ankara’ya kadar halay çekerler ona göre, ayağınızı denk alın zam yapanlar. pardon o dolar 9’dan 14’e düşünce mi oluyordu yoksa. amaaan boş verin şimdi zamları. Üçüncü köprü, yol yabdıq, hastahaneler, tüneller, falanlar, filanlar, siz onları hiç görmüyor musunuz nankörler. niye protesto etsinler. herkes hayatından memnun. zamlar az bile. neden mi? çünkü bunlar daha ısınma turları. ne demişti Mücahit birinci bundan üç buçuk ay önce “alışacaksınız”. yoksa siz daha alışamadınız mı?

erdoğan seçimi kaybederse ne olacak

istanbul seçimi gibi olur.

ankaralıların melih gökçeği arıyoruz demesi

bulduklarında ne yapacaklar? çok merak ediyorum.

süleyman soylu

ömründe tek bir güvenlik makalesi okumamış adam(!)

hadi özışık

oynaşırken çulu yırtılmıştır.

128 milyar dolar nerede

şimdi dava mava açılır maazallah, öhmm... şöyle desek nasıl olur? merkez bankasında ne kadar para var?

büşra öğretmeni tehdit eden pkk lı kürt

başlığı açan arkadaş "pkk lı kürt" ifadesini seçerken neyi amaçladığı beni düşündürmüştür. pkk ve kürt ifadesini birlikte kullandığında kürtlerin tamamı pkk lı algısına neden olarak, bölücülüğe hizmet ettiğinin farkında mı acaba? olayıda fazla büyütüp gündemde tutmak ülkemizin bölünmez bütünlüğüne zarar vermektedir. ırkçılığın her türlüsüne karşıyım. öğretmene yapılanın doğru olduğunu düşünmediğim gibi öğretmenin de masum olduğunu düşünmüyorum. ortada etkiye tepki var. ayrıca tehdit değil teşhir söz konusu.

103 emekli amiralden montrö ve atatürk bildirisi

suriye bataklığında rusya'ya karşı kaybeden abd ve nato, ukrayna gerilimi üzerinden rövanş almak ve karadeniz'de etkinliğini artırmak istemekte. karadeniz' de etkinliğini artırmak isteyen abd montrö boğazlar sözleşmesini engel olarak görmekte. kanal istanbul projesi de karadeniz'e tonaj sınırına takılmadan geçiş yaparak etkinliğini artırmak isteyen abd'nin projesidir esasen. gündem beklenenden hızlı geliştiği için emekli amiraller üzerinden montrö boğazlar sözleşmesi tartışmaya açılarak türkiye'nin anlaşmadan çekişmesiyle sonuçlanarak tonaj sınırına takılmadan abd ve nato savaş gemilerinin karadeniz'e geçişine zemin hazırlayacağı kanaatindeyim.

diyanetten sulu yemek bol ekmek tavsiyesi

pilot olarak meclis lokantasında başlamasını değerlendirdiğim beyanat. efendiler doyarsa, vatandaşa da tavsiye etsinler.

kürşat ayvatoğlu

ne içtiği, ne çektiği beni ilgilendirmez. beni ilgilendiren kısmı yaşadığı bu lüks hayatı, şatafatı ve servet değerindeki lüks araçları kimin parasıyla, nasıl kazanarak edindiği. nereden bu değirmenin ırmağı ayvatoğlu...

tüm tarikatları kapatıp şeyhleri asmak

kafaya bak kafaya. asıl asılması gerekenler kendisi gibi düşünmeyenlerin asılması gerektiğini savunanlardır. sorsan ülkenin en çağdaş kişisidir ve çağdaşlaşma adına bu tezi savunur. sen bu kafayla devam et, et ki muhafazakar kesimin iyice konsolide olup radikalleşmesine neden ol. insanlar işledikleri suç için yargılanması gerekirken, düşündükleri için yargılandığı ve asılması gerektiğini söylemekten çekinmeyen bir sistem haline getirdiniz bu ülkeyi. kısaca asmak istediklerinizi siz yetiştirdiniz.

orhan gencebay yalakalığı

yalamasında aç mı kalsın.

klişeleşmiş çomar sözleri

lozan'ın gizli maddeleri.

muharrem ince

adama tekrar kazandırmak için adam tarafından görevlendirilmiştir.

kadir topbaş

iyi bilmezdim. hakkım varsa haram olsun.

muharrem ince

savcı sayan'ın sergilediği performansı, kendisinden de bekliyorum.

akp nin önüne geleni terörist ilan etmesi

kimler terörist artık anlayamıyoruz. kimler değil söyleyin. kafamız fazla karışmasın.

tecavüzcünün davulla zurnayla karşılanması

suçlunun cezalandırılmadığı yerde toplum cezalandırılır. toplumun bu kadar cezalandırıldığı başka bir dönem var mıdır acaba?

hdp tarafından ülke yönetilse ne olurdu

elektrikler bedava olurdu.