bugün

garip bir tatlıdır. tadını hatırlayamadım.
urfa yöresinde yaygın olan, hafif bir tatlı çeşidi.
bir terlik çeşidiymiş. *
memleketimin en sevdigim tatlısıdır. ağırdır ama o kadarda ağır değildir. anlayamadım. adı damaklarda kalır.
Ağza müthiş oturan, komik, duyulduğunda deli gibi güldüren küfür. Aşırı ve bayağı şekilde boyanıp süslenmiş kadın anlamındadır. Türk filmlerinde kadın karakter tokat yemeden hemen önce duyulur.

yarattığı komik etki bakımından erkek muadili gavattır. (Kavat değil.)

Entryde yahut bir yazıda şıllık sözcüğünü görünce yazının tamamı farklı bir havaya bürünüyor sanki. Şahane. Kullanın, kullandırın.
şıllık samimiyetinizin olduğu arkadaşlarınıza laf arasında söyleyebileceğiniz komik bir anlam içermektedir.

Şıllık = Aşifte
aşırı ölçüde boyanıp süslenmiş, bayağı (kadın), sürtük, orospu.
tabiri çok kullanılır kızlar için.
şıllık şirret adi pis kadındır.
fazla badanalı boyalı karılar için söylenir adları soyadları ukala küstah olan zavallılar içindir.
terbiyesiz bir tatlının ismidir. ancak mükemmeldir tadı. GAP turu yapacak olanlar şanlıurfa'da tatmalı bu lezzeti mutlaka. yanlış hatırlamıyorsam gaziantep'te bakırcılar çarşısının çıkışında da bi baklavacıda vardı bu tatlı. tabi fantazi yapmayın, urfa'da yiyip gidin*.*.
en az 'kaltak' kadar etkisi olan kadın küfürüdür. nerede olursanız olun herhangi bir kadından şıllık lafı duyarsanız o ortamdan hunharca kaçın, uzaklaşın. ardınıza bile bakmayın. ciddiyim bulunduğu çevreyi talan eder, yağmalar.
kötü kadınlara söylenmesiyle bilinen en sevdiğim yeşilçam sözlerindendir.
şılların üşüdüğü zaman üzerlerine aldıkları hafif pamuklu örtü.
Güzel bir tatlıdır.
Hafif bir tatlı.

görsel
Kezban,kevaşe,irrite,fahişe,yelloz gibi bir küfür olabilir.
aşüfte,yosma,yelloz,şıllık,s*rtük,kaltak,fallik,o*****,

Tövbe tövbe neyse sinirlerim bozuk.
Formata aykırı ise sansürleyim.
Silikleri yeni sildim kasmasın diye.