bugün

özel aroması tarifi şirin baba nın dua kitabında bulunan şarap. böyle de bir şirin bunlar dua kitabının arasında şarap aroması tarifi. büyük bir ihtimalle köyleri turhal civarında. *
oldukça meşhur olan meyva aromalı şaraptır. dönüş yolunda 2-3 şişe birden içilebilen, içimi hoş ve yumuşak olan şarap.
öğrenci işi şarap. fiyat ve bulunabilirliği ile gecelerimizi şenlendirmiştir efenim.
izmir'de küçük bir kasaba olan şirince'De üretilir*.Rumlardan kalma bir gelenektir bu şarabı üretmek.TÜrk-yunan mübadelesinden önce rum kasabası olduğu söylenir.başka doğal ürünler de vardır.
(bkz: organic life)
şirince'de içmek için, virajlı yollardan sağ çıkılması gereken şarap.
üstüne tanınmaması gereken şarap.
uzun zaman önce okulla gittiğim bir gezide, babama hediye olarak aldığım ve babamın kararı üzerine benim nişanıma kadar saklanmakta olan, yıllandıkça güzelleşeceğini medet ettiğim şey.*
Keşke Şirince'de üretilse insanların saf duygularıyla oynanmasa dediğim şaraptır. Şirince son on yıldır arkasına aldığı turistik rüzgar ve popülerizmle şarapçılıkla ünlendi. Kasabadaki tüm şarapevleri kendi bağlarından üretikleri şarapları sattıklarını söylerler. Ancak biraz araziyi okuyabilirseniz, arazi yüzölçümü-ekili bağın dönümü-elde edilecek şarap litresini satılan şarap oranına böldüğünüzde sonuç ortaya çıkıyor. Satılan şarapla, bölgeden üretilen şarap arasında uçurum var. Peki nereden geliyor bu şarap? Tekirdağ-Mürefte ve birçok yöreden geceyarısı çelik tanklı kamyonların kasalarında, plastik bidonlarda gelip, şarapevlerinin mahzenlerine boşalıyor. Hele meyvalı şaraplar tam bir endüstri başarısı. Bas doğala özdeş aromayı, bas şişeye, çak gelen turiste.
genellikle meyve aromalı şaraplar olduğu için bir yıl içinde tüketilmelidir. yok öyle özel bir gün açar içerim diyorsanız zaman öyle bir geçer ki o özel gün geldiğin de şarabın miyadı dolmuş olabilir. 5 şişe şarabı içmeden benim gibi çöpe atabilirsiniz.
cennetten çıkmış mübarek. fiyat kalite ilişkisi mükemmeldir.
ramazan indirimi yapan büfecime de buradan saygılarımı iletiyorum.
(bkz: el sallıyorum abi çekiyomu)
böğürtlenlisi de bulunan ve fabrikası izmir'de olan mükemmel kalitede bir şaraptır.* * *
Gidip yerinde içildiğinde, oranın doğasıyla bütünleşip tadıyla fark yaratan şaraptır.
yaban mersinini tek geçerim rakip tanımam der tadını bilenler.
izmir de olmama rağmen hala gidemediğim yerde satılan şaraptır hakkında övgülerden dolayı uğruna gitmeyi karar aldığım şarap. duyduğuma göre hem ucuz hem güzelmiş.
yüzde 80'i şarap değil, az alkollü meyve suyudur.
vişnelisi dillere destan olan şaraptır.
içkiden haz etmem ama şarabın yeri başka.
şirincenin böğürtlenli şaraba mutlaka içimeli... hem ucuz, hem nefis.
efsanedir. Bucada öğrencilik zamanları sürekli içerdik krediler bittiğinde tabiki de köpek öldürene dönerdik. pagos muydu hatta adı
Dağın tepesinde bulunan şirince adlı yerde satılan şaraptır.
Zaten satıcılar deneme amaçlı sunuyor onları deneseniz kafayı bulursunuz.
(bkz: overrated)
şaraptan çok gazoz olan içki. kayranın öküzgözü nün boku mu çıktıda bunu içersiniz anlayamadım bir türlü.
(bkz: kıyamet şarabı)
sarabin hammaddesi üzümdür. burada üzümden cok farkli meyve aromali saraplar satildigini farkettim. bi kac cesit denedim, aldigim sarap yine üzüm sarabi oldu. sagolsun bir amca bir sise kendi yaptigi saraptan hediye etti, mahzanina dalasim geldi. bu fabrika saraplarina da kükürtü basiyorlar ya, hic tadi olmaz oldu.

daha güzel saraplar da mecutken bu kadar övülmesine anlam veremedigim saraptir. kendine özgü bir tadi elbette var ama bu kadar abartilacak sarap* degil.

*(buradaki saraptan kastim üzüm sarabi. seftali aromali sarap mi olur lan?)
Sikindirik şaraptır.
Buradan şişe şişe şarap alıp içen densizler var Allah affetsin.
Anlamıyorsan içme be kardeşim.
Metropol şehirlerde şirince şarabı adı altında çok şarap var itimat etmeyiniz.

Şirince şarabına gelecek olursak daha çok hafif şarap severlere hitap eder. Meyveli olanları örneğin. Sek ve ağır şarap yani gerçek şarap içenler pek tercih etmezler. Birada miller neyse şarapta da şirince odur. Keyiflik.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar