bugün

Çok tehlikeli bir madde. Gerçekten bi kere hayatından şekeri tamamen çıkarmaya çalışan her insan bunu kabul eder.
Bi kaç ay yemediğinde, öğünlerini de dengeli ve yeterli bir şekilde yaptığında şeker isteğin gitgide azalıyor. Bu bile bağımlılık yaptığının bir göstergesi. Fakat bu tarz bi senaryoda bile oldu da canın istedi yedin, yedikten sonra bir iki gün tatmin olmuş hissediyorsun ve şeker aramıyorsun ama sonraki gün istiyorsun. Eğer orda iradeni tutmayıp yersen bu bi rutin halini alıyo. Hele sezgisel beslenen biriyseniz bu çok daha kolaylaşıyo.
Kısacası; tüketimi her zaman kontrol altında tutulması gereken, anlık olarak sağladığı enerji hariç hiçbir faydası olmayan madde.
görsel
Bu şekerden yiyen old but gold nesil var mı?
şşş kimseyi uyandırma sütlü. olur öyle şeyler.
Çayda kahvede kullanmıyorum ama baklava yiyorum, evde revani yapıyorum. Ne anladım bu işten?

(bkz: swh)
kullanmamak lazım aslında. belki bir gün biz de çay kaşığı ve şekeri görünce "yalnız benimki şikeersiz" diyerek binbir türlü afra tafra yapan, ısrarla kaşığı geri uzatan işgüzar totoşlar olabiliriz.

neden olmasın...
pancardan yapılan şekeri alın. diğerleri mısır şurubundan yapılıyor.
kahve, çay vs. yi tatlandırmaya yarar.
ilaç sanayinin yan sanayiidir. O olmadan modern hastalıkların birçoğu olmaz. ilaç sanayii de batar. Yenilmesi, içilmesi her şeyi geçtim yapılan tarımı bile toprağa zarardır. Uzak durun durdurun.
ilaç sanayinin yan sanayiidir. O olmadan modern hastalıkların birçoğu olmaz. ilaç sanayii de batar. Yenilmesi, içilmesi her şeyi geçtim yapılan tarımı bile toprağa zarardır. Uzak durun durdurun.
şeker misin sabaha mı bırakırsın falan.
dünyanın en zararlı maddelerinden biri. bağımlılık oluşturan ve bırakılması çok zor bir madde. ancak son yüzyılda ilaç endüstrisini beslediği için devamlı pompalanan ve on yıllardır üretiminden tüketimine insan türünün kaynaklarının israf edilmesine sebep olan bir kimyasaldır. uzak durunuz uzak durdurunuz. alternatifi olarak balı falan görmeyin. arıcılar şekerle besliyor çoğu zaman arıları. baklagiller olmak üzere birçok doğal gıda da yeterli miktarda var zaten. ekstradan almanıza hele işlenmiş gıdalardan almanıza hiç gerek yok. zaten şekerde işlenmiş endüstriyel bir üründür. bu arada kahverengi olanı da sağlıklı değildir. hatta daha zararlıdır. beyaz şekerin üretiminden çıkan farklı bir ürün olan melas ile karıştırılması ile elde edilir. aslında bağımlılık yapan bir madde olduğu için dini açıdan da tartışma konusu haline getirilmelidir.
Çaya, maya atmayı bıraktığım beyaz. Bu konuda yapılacak artistlikler tam liste alabilir miyim?..
Şekerin 98 gizli adı.
görsel
inanmayın. Yapılan test glikoz, insulin vb verildikten sonra çıkan sonuç. Bu maddeleri almadan önce Test yapılmadan böyle bir sonuç bilimsel değil. Zaten paylaşımdaki fotoğraftaki samimiyetsiz yüz ifadesinden anlaşılabilir. Ciddiye alınacak bir şey değil. Acı ve sarımsaklı yiyeceklere düşkün insanların karalamasıdır bu.
vücut için gereklidir.ancak herşey gibi şekerin de fazlası zarar azı yarar fazla miktarda tüketmemeye dikkat edilmeli.
Zararlı bir madde, hatta belki de zehir. Sonuçta vücudun karbohidrata ihtiyacı var ama bunu glikoz olarak almak zorunda değiliz. Ki aminoasitler ve yağlar da glikoza dönüşebilir vücudumuzda. Hiç olmadı yağ asitleri de enerji kaynağı olarak kullanılabilir. Dolayısıyla hiç gerekli değil aslında bu rafine şeker dediğimiz şey. Ama ödül merkezini uyardığından mıdır nedir şeker bağımlılık yapıyor. Bu açıdan bence zehirden farksız.
Ve Direkt şeker mi bilmiyorum ama şekerin yağlanmayı artırdığı ve yağlanma arttıkça da östrojen seviyesinin arttığını biliyorum. Çünkü yağ dokusundan aromataz enzimi salgılanıyor ve aromataz enzimi de androjeni östrojene çeviren hormon. Dolayısıyla detaylı anlatmasa da ahmet rasim küçükusta bey haklı sanırım. Olabildiğince az yenmeli bu illet. Evet.
görsel
http://ahmetrasimkucukust...eker-erkekligi-bitiriyor/
Okunduğu zaman sınavda plasebo katandır ya da ösym verdiyse son dualar bu şekere okunursa manevi kuvvet ihsas ettiği hasledilendir son yazdığım kelimeler okunmuştur.
Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıklara yakalanma riskini artırıyormuş.

https://tr.sputniknews.co...m_campaign=URL_shortening
Şeker eşittir hastalıların anahtarı.. Şekeri mümkün mertebe az kullanın. Şekeroğlan şekerkız diye diye şekerlediler bebeleri
şeker kelimesinin etimolojik kökenine şuradan ulaşılabilir:

https://www.youtube.com/watch?v=0nuWbU-4mh0
sakkarozdur. sakkarozun üzerine potasyum permanganat ekleyip karışıma sürtünme kuvveti uygulayarak tepkimeye sokarsanız alev alır ama çabuk söner. yanınızda çakmak yoksa ama potasyum permanganat varsa sigaranızı yakmak için kullanabilirsiniz. şekeri zaten bir yerlerden bulursunuz.
Rengi Yeşildir.
Fazlası zarar.
Beyinde uyuşturucuyla aynı etkiye sahip madde.