bugün

entry'ler (13)

uludağ sözlük

Arama motorlarında bir konu aradığımda çıkan seçeneklerde bazen tıklayıp okuyordum. Mantıklı yorumlar çıkıyordu genellikle. Başka şeylere bakmayı ihmal etmiştim, hep öyle sanıp kısa süre önce katıldım. Katılım sonrası içeriklere bakıyorum, aman tanrım. Ülkenin bütün bilgisiz ve ukelalarının işgali altında bir sözlük!. Pişman oldum, çaylaklığımı iptal ediyorum.

akpyi sevmeyenin vatanını sevmemesi

He. 2002 yılına kadar sevecek bir vatanımız bile yoktu.

şeker

inanmayın. Yapılan test glikoz, insulin vb verildikten sonra çıkan sonuç. Bu maddeleri almadan önce Test yapılmadan böyle bir sonuç bilimsel değil. Zaten paylaşımdaki fotoğraftaki samimiyetsiz yüz ifadesinden anlaşılabilir. Ciddiye alınacak bir şey değil. Acı ve sarımsaklı yiyeceklere düşkün insanların karalamasıdır bu.

31 yasinda kocişsiz bir kadın olmak

Herkes kendine baksın, diğer insanların tercihlerine jarışmasın diyen biridir!.
Bir insan şu yaşına gelmiş neden evlenmemiş diyen bir ahmak, önce kendisini gözden geçirip; ben neyim diye sorgulamalıdır. O akıl varsa tabiki!.
Yıllardır bir çok defa "tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurtamı tavukdan" tartışmasına şahit oldum. Neden se hemcinslerimin bir nevi böbürlendiği bir şey!. Yetişkin bir insan olarak şunu öğrendim ; her tavuk yumurtlar. Bir tavuğun yumurtlaması için horoza ihtiyacı yok. Horoz sadece yumurtadan tavuk çıkması için gereklidir!. 31 yaşındaki bir kadın çocuk yapmak istediği zaman yapar. Şu veya bu yaş diye bir standardı yok. Sanırım doğru ve gerçek bir erkek ile karşılaştığında evlenirler. Yukarıdaki başlık aslında biz erkeklerin içerisinden ne kadar salak çıktığını gösteriyor!.

bekarete önem veren erkekler neden linç ediliyor

Kim kimi linç ediyor kardeşim. Kendi kendinize kurgular yapmayın.
Kimsenin tercihlerine karşı bir linç girişimi yok. Saçma sapan ve paranoyak ca kurgularınızla baş ağrısı yapmayın

asgari ücretle çalışanların çocuk yapması

insan, doğadaki diğer canlılar gibi beslenme, barınma ve üreme hakkına sahiptir!. iç güdüsel olarak tüm canlılarda olan bir durumdur. Asgari ücretin düşüklüğü insan doğasıyla bağlantılı değildir. Ekonomi-politik burada belirleyici değil, kısıtlayabileceği etkendir. Yoksulluk siyasal sistemden kaynaklıdır ve değiştirip, insanın doğasına uygun geçimini sağlayabileceği bir düzene geçilmelidir. Bir ülke nüfusunun %40 asgari ücret elde edebiliyorken %1lik bir kesimin gelirinin o %40 lık kesimden daha fazla olması sorgulanmalıdır.
Bu başlık altında asgari ücretli insanları aşağılamak hiç kimsenin haddi değildir. Ayıptır. Şahsen böyle bir bakış açısıyla saldıranların zengin olmadığını, kendi ezikliklerini başkalarını ezerek örtmeye çalıştıklarını düşünüyorum.

aylık 5850 lira maaş almak

Yalnız bir insanın kirada oturnadığı takdirde sadece temel ihtiyaçlarını karşılayıp, kıt kanaat geçinebileceği bir miktardır!.

15000 yıllık kürt tarihi

Vaaaav. Mu kıtasından başlayan altı tane keçi Nuh, Tolan, Cudi vb devam etmiş. Büyük bir tarih. Göbekli tepe bile o altı keçinin soyundan gelenler tarafından inşa edilmiştir.
Tarih bilgimiz gelişti. Sağolun.

feministleri maden ocağında çalıştırmak

Feminist ya da dilimizdeki anlamıyla kadın hakları savunuculuğu karıştı olmak ya dar kafalı bir aptallık, ya da aşağılık kompleksi gerektirir. Aşağıkık kompleksi akıl ve mantık tutarsızlığı ve yoksunluğundan kaynaklanır!. Feminist hareket kadın ve erkeklerin aynı haklara sahip olması ve eşit işe eşit ücret talepleriyle başladı. Haklıdırlar ve onurlu bir mücadeledir.
Bu başlık altında, kadın karşıtlıpının yanında maden alanında çalışanlara karşı da bir hakaret var aslında!. Saçma sapan bir şey ve bu saçmalıkkarı olumlayanlar da bu tartışmaya başlatanlardan farksız kişiliktedirler. Kadın karşıtlığının temellerinde homoseksüellik yoksa, kesinlikle kadına karşı yetersizlik ve eziklik vardır.

ekşi sözlük

O sözlük adını değiştirip, "çürük sözlük" koysa cuk diye oturur.
Adeta ilahi bir ses "Türkiyenin bütün hıyarları birleşin" demiş,
ekşi sözlükte birleşmişler.

saldıran köpeğe bıçak saplamak suç mu

Suç tabiki. Köpekler ve çocuklar insanın iysi ve kötüsünü ayırd eder. iyi bir insan üzerinde bıçak taşımaz. Bıçak taşıyan insanın kötü olduğunu anlayan köpek tabi ki saldırır.

beslan katliamı

21. Yüz yılın en alçakça katliamı. Sonraki süreç daha da alçakça manipülasyonlarla sürdürülüyor. Şamil Basayev adlı siteye bakarsanız Rusya bu terörist gurubu zorla okula sürüp onları rehin almak zorunda bırakmış. Aslında başka eylem yapacaklarmış. Ruslar kasıtlı olarak operasyon yapıp çoluk çocuk ne varsa katletmiş. Başka sitelere bakıyoruz ortak ve haber yorumları.
CIA güdümlü bu örgüt Beslan daki okulu ele geçiriyor. Çocuklar, veliler ve okul personelini rehin alıp salon da topluyor. Niyetlerinin ciddi olduğunu belirtmek için iki kişiyi her kesin gözlerinin önünde öldürüyorlar. Daha sonra pazarlık yapıyorlar. Bir kısmını serbest bırakıyorlar. Okul içerisine yerleştirdikleri bombalardan birini dikkatsizlik ten patlatıyorlar ve o panikte ateş edip başka rehineleri de öldürüyorlar. Rus güvenlik yetkilisi içeri girip görmek istiyor. izin veriyorlar. içeri giren yetkiliyi ceseleri attıkları pencereye götürüp gösteriyorlar. ( Bu görüntüleri defalarca izledim. Bir gurup insanı öldürüp pencereden bir boşluğa üst üste atmışlardı. Gurubun lideri olduğunu sandığım sakallı teröristin yüz ifadesi insani değildi. Oraya sanki ölmeye gitmiş gibi, ruhsuz donuk ve bitkindi.) Rus yetkili çıkıp gidiyor. Daha sonraki saatlerde içeriden yine patlama sesi geliyor ve Rus silahlı timleri operasyonu başlatıyor. Çoğu çocuk yüzlerce insanın yaşamını sonlandırmış, kalanlar ve yakınlarının yaşamları ölmekten beter kararmış bir takım namussuzlar burada Rus hükümetini suçluyor. Hiç bir devlet hiç bir çocuğun yaşamından daha değerli değildir. Ayrılıp sözde bağımsız devlet kuracağım diye emperyalist projelere tetikçilik yapmak yerine insanca yaşamın yollarına bakmak gerekirdi. Yol yoksa yeni bir yol açmak ama ölmeden, öldürmeden.

recep tayyip erdoğan olmasa bir hiçtik

Doğrudur!. Öyle olduğunu söyleyenler öyledir, hep öyle kalacaklar.