bugün

(bkz: ab-ı haram)
gazabından korkulmalıdır, çünkü fena kırmızıdır.
aşırı şekerinden ötürü nefret etmemi sağlayan içki. lan içki dediğin acı olur, bi bişe olur yani. bu ne amk, fırında ısıtsam yarın baklavanın üstüne şerbet babında dökerim yemin ediyorum.
dinlenilesi bir eflatun şarkısı. sözleri ise şu şekilde;

gökyüzünü kaybetmiş bir kuş gibi
üzgün yorgun ve de kırgınım hayata
iğne atsanlar yere düşmez tenhaların var kalbimde
aynadaki hatta suda ki aksim bile kayıp
biz seninle bir salkımın iki aşık üzümüyken
başka şişelerden şarap olmuşuz
başka hayatlarda harap olmuşuz
biz seninle bir denizin iki aşık balığı iken
başka sularda yüzüp durmuşuz
başka kıyılara vurmuşuz
http://fizy.com/#s/2b6xii
yıllandıkça tadına tat katan bir tür içecek.
çok eski devirlerde, kimi uygarlıklarda yeni doğmuş çocukları küvet benzeri yerlerde "aslan gibi güçlü olsun" diye, yıkanırken kullanılmıştır. ayrıca; ortaçağ'da su niyetine her öğün ve her saatte tüketildiğine rastlanılmaktaydı.
kendisini hiç sevmiyorum, kokusu bile berbat geliyor, bunu içince her defasında kusmak zorunda kalmam da ayrı bir illet olma halim..
yıllanmışına denk gelsem daha da seveceğim alkollü içecek.
beyazından gece bir litre içtim, sakın ha siz denemeyin... hala başım ağrıyor.
--spoiler--
Şarap içmenin alışkanlık haline geldiği italya, Fransa ve Yunanistan gibi ülkelerde insan ömrünün normalden uzun, ortalama kolesterol seviyelerinin de dünya ortalamalarından düşük olduğunu hatırlamakta fayda var.

Akşamları bir kadeh kaliteli kırmızı şarap sizin de ömrünüzü uzatabilir.

--spoiler--
ilk kez içecekler lütfen kaliteli birşey için sonra bir kere tiksindiniz mi bir daha içmiyorsunuz,mesela paranıza kıyın sarafin merlot alın bir şişe ohh misss.
soslu makarna için yaratılmış alkollü içecek. soslu makarna yapmayı bilen biri ve kaliteli şarap insanı nirvanaya ulaştırır.
1 kadeh içtikten sonra yapıcağınız seks en çok zevk aldınız seks olabilir.
1 şişe içtikten sonra yapacağınız seks, siktiğiniz ilk şarap şişesi olabilir.
vedat milor kültürünü çok iyi bildiğini düşündüğüm içki.
üzümden elde edilen kırmızı ve beyaz renkte olan, yıllandıkça daha güzel tada sahip olan alkollü içecektir.
sokakta içersen ayyaş, restorantta içersen mösyö, şömine karşısında içersen romantik olunan içecek.
bu meredi, sokakta içersen ayyaş, restoran da çersen mösyö, şömine başında içersen romantik, güneşin altında içersen de g*t olursun. demedi deme.
ne diyordum arkadaş....
diyordum ki ben bu zıkkımı içmek için içerim
ama içerken düşünmem neden içiyorum diye
daha sonra yaparım hayatın felsefesini
-----

can suyudur.
Ben şarap içiyorum, doğrudur;
Aklı olan da beni haklı bulur:
içeceğimi biliyordu Tanrı,
içmezsem Tanrı yanılmış olur.

hayyam
Şarap aşkın tarifidir;

Önce şişeyi ve etiketi görür beğenir alırsın.
Daha sonra yavaş ama sabırlı bir şekilde mantarı açarsın.
En sevdiğin bardağa biraz doldurur ağzına götürürsün.
Tadına, rengine ve kokusuna bakarsın.
Beğenirsen içmeye devam edersin.
ilk bardakda yavaş yavaş kanına karışmaya başlar.
ikinci bardakda yavaş yavaş beynini ele geçirmeye başlar.
Daha sonra kalbinde birşeyler hissetmeye başlarsın.
Sonra bitene kadar içersin. içersin içersin içersin...
Uyumaya çok yakın artık dünya üzerinde yürümezsin adeta yerçekimine karşı gelip ayaklarını yerden keser ve uyumaya gidersin.
Herşey bittiğinde yani sabah olduğunda için öyle bir yanar ki ! Öyle bir yanar ki ! Bilsen ki bütün okyonusları içsen içinin yangını geçmeyecektir.
Çaresizce Susuzluğu boyun eğersin.
şarabı sokakta içersen;ayyaş,
restaurantta içersen;mösyö,
şömine başında içersen;romantik,
eğer güneşin altında içersen de;göt olursun..
üzümün doğal mayalanması ile alkol oluşur ve sonunda da şarap..günah ve haramdır..içmeyiniz efendim.
içildiğinde kafanın güzelliğini sabaha kadar koruyabilecek içkidir. vücutta votka'nın yarattığı sıcaklık duygusunun dahada çoğunu yaratır. rize'nin soğuğunda, içimde sokaklarda çıplak koşma hissini uyandıran içkidir. tadını bilmeyen bazı geri kafalılar tarafından 'üzümün tazesi varken çürümüşünü neden içeyim' gibi saçma bir cümleyle karşılaşılabilir. aldırış etmeyip tadını çıkarınız.
kırmızımm... ah içimdeki sapkın kadını açığa çıkaran kırmızı kadınım.. ne güzelsin sen öyle nede güzel döndürdün başımı... hemde sadce 12tl karşılığında.. mutlu olmanın en ucuz yolu bir şişe şarap! milyonlarca güneşim var şimdi uyuyan adama selam olsun...
güncel Önemli Başlıklar