bugün

mutluluğun resmidir.
Cemal Süreya'nın, saat onikiden sonra içilen bütün içkilerin dönüştüğüne inandığı sıvı.
şarabı restoranda içene "beyefendi"
şömine karşısında içene "romantik"
sokakta içene ise "ayyaş" diyorlar!..
*
Kırmızı şarap aşk acısıdır.
Avşa ada karası kırmızı şarabı tavsiyedir. Özendirmek gibi olmasın, şu an içmekteyim.
Şarap da içine aseton dökülmüş sirke işte.
yalnız gecelere zaman zaman dost olandır.
Tek haneli rakama alinmis bir sarabin cozemeyecegi sorun yoktur.
2 sene önce kendim yapıp yatırdığım, toplamda 40 litre kadar olanı buldum. keşke bulmasaydım ; ağzı gevşek biri tadına hayran kalıp anlatmadığı kimse kalmamış ve 5 litresi bugünden bitti.
gökyüzünü kaybetmiş
bir kuş gibi
üzgün,
yorgun
ve de
kırgınım hayata...!
iğne atsalar yere düşmez
tenhalarım var
kalbimde...
aynadaki
hatta sudaki
aksim bile kayıp...

biz seninle
bir salkımın
iki aşık üzümüyken
başka şişelerde
şarap olmuşuz
başka hayatlarda
harap olmuşuz...

biz seninle
bir denizin
iki aşık balığıyken
başka sularda
yüzüp durmuşuz
başka kıyılara vurmuşuz...

eflatun.
Özellikle kırmızısını sevdiğim lezzetli bir içki, bir kır evi alın, o eve hemen yerleştiğinizde bir bardak sıcak şarap için.
her alkol GiBi bunun da 2 kadehi erken boşalmaya iyi gelir, KEYiFLi DAKiKALAR GEÇiRMEYE YARDIMCI OLUR.
ayri bir durusu olan alkollu icki.

tanima takilmazsak bir icki degildir, icki cok ayri bir icecektir.

şarap bir yasam tarzidir belki de, hayallerin yansimasidir, dudaklardaki uyusuklugun cumlelere hitabidir, sevgilinin gozleriir, yakut gibi degerlidir...

ugruna cumleler dokturen bir varligi vardir.

--spoiler--
şaraptan bir gece

şarap dediler,
birakin dedim.
gozlerine baktim
güldüler,
dudaklarimla bulusturdum kendisini,
sonra hatirlamadim otesini

bir gece, bir şişe, bir liman
ve gozleri ufukta bir adam
gecelerin en guzeliydi,
gecelerden şarap gecesiydi.
sisli,sessiz ve derinden
dünyayi ictim şarap şişesinden.
--spoiler--
eflatun'un en iyi şarkısı.
bir zamanlar avanos ilçesi, kızılırmak kenarında litrelerce içtiğimiz içkidir, paramız bitince yürüyerek nevşehir'e gitmek de cabası. * *
şarap hoş..

hayalimde sevgili ile şarap dolu küvette cilt bakımı yapmak...

şuanda bilinç altım sözlüğe yansımış olmalı...
şarapçının, yapım eki söküldükten sonra kalan kısmı. özsuyu.
rekoltesi 2 yıllık, dolum tarihi ise 1 seneden az olan taze ve meyvemsi, sek şaraplar her zaman için ideal fiyat ve lezzete sahiptir.
hani gece olur, iblis fahişe gibi kıvrılır durur ya akıllarda, işte tam o zaman nefsi köreltmek için içilir şarap. tadı hayata en yakın içkidir. insan gibi yaşar, insan gibi duygulanır o.
dibinde kalan tortu, geçmiş demlerin izlerini taşır. üst üste devrilen kadehler değildir sarhoş yapan. şarabın kafası, düşündükçe güzelleşir.
şarabı insana hatırlatan baş ağrısı, hayatı insana hatırlatan kadehin dibindeki anılardır. her daim duygu yüklüdür. biraz şehvet, biraz hüzün, biraz mutluluk. şişeden şişeye değişmese bile, şarap farklı dudaklarda, farklı tadlar alır.
ev kadınlarının yıllardır sirke yaparken yanlışlıkla ürettiği içkidir.
ömer hayyam ile özdeşleşmiş bir içki.
arkadaşlar yeni birşey bulmuş dün gece denedik mükemmel oldu. kırmızı şarabı gazozla karıştırıyoruz kafi miktarlarda alın size mükemmel kokulu bir şarap tadıda sek haline göre daha iyi oldu. ama sabah uyanınca ki baş ağrısı ve gözlerimin şiş halini hesaba katmıyorum.
alkollü olmasına rağmen içilebilitesi yüksek içkilerden birisi.
Hergün Bir avuç fındık aga nigi; bir kadeh şarap korur kalbi.
Eski dilde şarap: âb-ı dîde-i câm (bardağın, kadehin göz yaşı)
mezesi peynir, elma falan değildir azizim.

Tek mezesi aşktır şarabın.