bugün

entry'ler (753)

aç karınla dün geceden kalma içkileri gömmek

O mideye sahip yaratıklar geceden içki bırakmaz. Nasıl oldu acaba.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

Şu üç günlük dünya da sevenler ayrılmasın.

ne sevip ne sevilmek

Kimsenin en değerlisi olamamak.

bir hayat kadınından duyulan en anlamlı söz

Önce duş alalim canim..

herşeyi bırakıp gitmeyi iyice düşünür oldum

Sadece şunu bilmeni isterim ki bu hayatta hangi seçimi yaparsan yap, aklın hep sevmediğinde kalır.

kitap yazacak olsanız son cümlesi

Benim kitabımda son cümle yok. Sondan bi cümle öncesi var.
Oda şu; bir varmış bir yokmuş.

18 kasım 2015 hamza hamzaoğlu nun kovulması

Galatasaray yıllardır nezaman işler yolunda gitse ya birini kovar, ya birini satar, ya da hamza hoca gibi takımına yürekten bağlı insanları takımından soğutur. Bu ne başlangıçta ne de son olacak. Umarım kariyerinin devamında değerini bilenlerle çalışırsın hamza hoca. Bahtın açık olsun.

bilgi içerikli entry giriyoruz kampanyası

Güney kutpu kuzey kutpundan daha soğuktur.

11 yaşındaki çocuğun 9 yaşındaki çocuğu öldürmesi

O çocuğun üzerinde bıçak gezdirdiğine mi yanayım, bir çocuğun mezarlıkta para kazanmak için nöbet tutmasına mı yanayım, o çocuğu mezarlıkta çalıştıran görevliye mi yanayım, bıçaklayan çocuğun ailesinin veremediği terbiyeye mi yanayım... Çocuklar ölmesin...

ya tüm insanlar zihnimizin üretimiyse

Hayvanlar ve zenciler mi. Dostum Senin zihnin insan falan üretemez. Seni ırkçı pezeveng seni.

zamanı durdurabiliyorum ama kanıtlayamıyorum

Biz inandık. inanmayanı zamanı durdurup s.

papatya

Güldüm papatya oldum.

güneşe taparken dikkat edilmesi gerekenler

Biz, bulutu yarattık ve onu zalimlerin üzerine koyduk ki zalimler serinde, bana inanan kerizlerde güneşin dibinde kavrulsun diye. Güneş herşeyi bilir ve görür.
Hallederiz-00/53

1500 2000 tl arası alınabilecek en iyi telefon

Bu telefon ve bu telefonun özellikleri aynı. Bu gördüğünüz telefon 500 lira. Diğer telefon ise 1500 lira. Hangisini istiyorsunuz?
- şekerim sen bana pahalı olanı ver..

sözlük yazarlarının isimlerinin hikayesi

Dedemin sarikamis savaşına gidip geri dönmeyen babasının ismidir. Dedem bu ismi ilk evliliğinden olan iki erkek çocuğuna koymuş fakat ikisi de malesef bebeklik döneminde hayatını kaybetmiştir. Dedem ikinci evliliğini yapar ve bu evliliğinden 8i kız 2si erkek çocuğu olur. erkek çocuklarina bu ismi koyamaz. Son evlat olan babamın ilk evladı olan bendeniz dünyaya gelirim. Dedem babama durumu anlatır ve bu ismi koymak istediğini fakat babaminda rızasını almak istediğini söyler. Babam tereddütsüz kabul eder.. Dedemin vefatından onbeş sene geçmesine rağmen ona olan sevgi ve saygim hiç azalmadi. Salonumuzun en güzel kosesinde olan fotoğrafına her baktığımda icim ciz eder. Onu çok seviyorum ve kısmet olur evlenirsem ve allah bana erkek evlat nasip ederse ona dedemin ismini koyacağım. Dedem kadar asil ve dedelerin kadar onurlu olsun vesselam.

diktatörlük o kadar da kötü bir şey değil

Diktatörlük hangi pencereden bakarsak bakalım kötüdür. Milyonlarca insanın geleceğine tek bir insanın karar vermesini hiçbir ideoloji açıklayamaz.

esnafın müşteriyi kazıklama yöntemleri

Kimi insanlar para değil insan kazanır. Onlardan olduğum için mutluyum.

ülkenin yüzde 50sini sınır dışı etme hakkınız olsa

Ülke öyle bir ülke ki hangi konuyu baz alırsanız alın illaki %50lik bir muhalefetiniz olacaktır. Ne yazık ki ülke den hangi %50yi atarsak atalım, kalan %50de aralarında kutuplasacaktir. Muhalefet kanimiza işlemiş..

onurlu ve kalıcı bir barış umuduyla

Gün gelirde insanlar en doğusundan en batısına tüm insanlığın tek bir ırk olduğunu anladığında tüm insanlık için barış kaçınılmazdır. Ama ne yazık ki bunu leyla zana ve arkadaşları kurtcu kafaları ile basaramayacaklar..
Kahrolsun ırkçılık. Ne mutlu insanım diyene.

ne yaparsanız yapın olmuyorsa ne yaparsınız

Baktin olmuyor bakmayacaksin.