bugün

entry'ler (105)

insanın içindeki ikinci kişilik

sen kuşlara karışıp uçmaya heveslenirken, o kanatlarını kırmakla meşguldür... savurur seni oradan oraya. ölsün istersin bazen, verdirmesin sana olmayacak sözler, ama kıyamazsın, yaşar gidersin biçare.

tekin nuyan

pendik marina'da cuma ve cumartesi günleri sahne alan güçlü ses, mükemmel yorum.

geçtiği her yerde parfüm kokusu bırakan kız

bir türlü olamadığım kız modelidir.. ne yaptımsa olmuyor arkadaş. en adisinden en kalitelisine kadar denedim yok.. bir türlü "aaa ne kadar güzel kokuyorsun hangi parfüm bu?" sorusunu duyamadım.. çok dertliyim be sözlük çek ordan iki duble rakı da anason kokalım hiç olmazsa.

van da insanlar üşürken gece kulüpleri tıklım dolu

"ateş düştüğü yeri yakar" ve "hayat devam ediyor" mottolarının can bulmuş halidir.. netice itibariyle, gece kulübüne gitme imkanı olan gider orada binlerce lira harcar, olmayan sıcak evinde çay kahve eşliğinde televizyona bakar.. van'da ise insanlar donarak ölme eşiğinde yaşamaya ya da ölmeye devam ederler.. özünde ha gece kulübünde eğlenmişsin ha evinde dinlenmişsindir. eksi bilmem kaç derece soğukta değilsen ve hiç birşey yapmıyorsan gece kulübünde eller havaya takılan insanlardan hiç bir farkın yoktur.. emin ol bu gece sana "hadi" deseler eller havada koşacaksındır pistlere ve tepinmekten ter sırtında yol çizerken, muhtemelen düşünmeyeceksindir van'da ki soğuğu..

bir kadına en yakışan burç

yükseleni oğlak olan bir terazidir.. çekim alanına bir girdinizmi, allah muhafaza..

en hüzünlü cümle

bana boşuna sorunlarından bahsetme, zira senin acın artık bana dokunmuyor...

unutulmaz reklam replikleri

-test ettim onayladım, yatakta da çok iyilermiş.. (şevval sam'lı bellona reklamı)

günün tek cümlelik özeti

günler günlerin ardında, seni unutmak mecburiyetindeyim...

kadınları itici yapan detaylar

ne istediğine bir türlü karar veremeyip, etrafındaki cinsiyet ayrımı yapmaksızın herkesin, hayatını küçük çaplı bir felakete çevirmeleridir.. söz konusu olan kadınlarımız için, sırada ki şarkı semra kaynana'dan geliyor: daldan dala daldan dala dal dal....

bulgur pilavı

ben bunu mayonezle yemeyi seviyorum. böyle hafif ekşimsi, hatta ve hatta mezemsi bir şeye dönüşüyor ki ancak o zaman yenebilitesi oluyor tabağımda.

sevgilinin en çok sevilen organı

organ mıdır bilmem ama, tartışmasız aşil tendonudur.. tendonuydu.. şimdi düşünüyorum da adam benden korkmakta haklıymış..

regl olan sevgiliye verilebilecek en güzel hediye

ona, regl sendromunun bir şehir efsanesi olduğunu anlatmaktır kanımca. zira bir kadın olarak söylüyorum ki, regl bahane ilgi çekmek şahane...

günü en iyi anlatan şarkı

sezen aksu-bir çocuk sevdim.

gecenin tek şarkılık özeti

fulden uras-birileri gelse..

eski sevgiliyi özel numaradan aramak

son günlerde bünyemde deli gibi yapma isteği uyandıran eylem.

sigara ile orospu arasındaki farklar

eğer kadınsanız, bir orospuya oral seks yapmak için lezbiyen olmanız gerekmektedir. lakin sigara da buna gerek yoktur.

yunus emre habil

kaan ekam'ın kurmuş olduğu oda tiyatrosunun, gözlerden uzak yakışıklısıdır. kimse görmez ama, o sırf sesiyle, yaptığı ışık ve ses oyunlarıyla 'kim bu adam' diye aratır kendini. hemde kaan erkam'ın tüm oyun boyunca onun gay olduğunu iddaa etmesine rağmen...

içki içen sözlük yazarları

içtiği şarapsa birde de üstüne kırmızıysa, olmuştur, candır.

günü en iyi anlatan şarkı

zeynep casalini-dokunma bana.

izmit

tren raylarıdır izmit.. kırmızı bir aşktır... bazen sabahın körü bazense gecenin kör karanlığıdır izmit.. giderken aşk, dönerken hüzündür. uzun boylu, güzel boyunlu, dağınık, salaş ama karayağız bir adamdır izmit... izmit.. sevgilimdir izmit.. özlediğimdir...