bugün

terbiyesizdir.

evet, acı ama gerçek. pek çok müslüman kardeşim şu anda üç ayları yaşadıklarından haberdar olmasına rağmen bazı sorumsuz müslüman kimseler için tekrar hatırlatmakta fayda gördük.

üç aylardayız dostlar, rahatça sevişemeyeceğin, çılgınlar gibi içemeyeceğin 3 aylar. ramazan, şaban ve recep...

yaz aylarına denk gelmiş olması senin için farklı bir şey ifade etmez sevgili kardeşim, sen dinine eleştiri getiren herkese bok atan, küfür eden, imanını layıkı ile yapan harika bir müslümansın ve 3 aylarda da bu gereklilikleri aynen uyguluyorsun. asıl lafımız üç aylarda zina yapan, alkol alan müslümanlara...

bilindiği üzere 3 aylar müslümanlar için ibadetin arttığı aylardır, ama sen, sen buna karşı çıkan bir müslümansın. üst paragrafta anlatılan kardeşimden çok farklısın. yaz ayları gelmiş, tatil yerlerine giden müslümanlar olacaktır elbette. bunlar müslümanlığın sınırlarını zorlayacaklar orada ben biliyorum. zinanın kralını alkolün en yüksek oranlısını didikleyecekler.

bu çok ayıptır, üç aylarda gerçek bir müslümanın böyle şeyler yapmasını aklımız almıyor. "günahkar müslüman" diye savunuyor bazı kesimler bu insanları. öyle bir şey yok arkadaş islam dininde. "günahkar müslüman o, günahı ona. sanane" diyorlar. sen öyle zannet. alkol ve zina haramdır lan. kesin ve net çizgilerle yasaklanmıştır bunlar.

artık biz uyardık, yaz aylarında zina yapıp alkol alan insanlar yani 3 aylarda, gelip bana sakın laf söylemeye kalkmasın, döverim. ahah.
en asil duyguların insanıdır. * * *
allah belasını versindir.. daha da 'müslümanım' demesindir..
etrafta bolca bulunan insan tipi.
şansını zorlayan müslümandır. allah kulunu sever ama onu test edeni sevmez.
diğer aylarda da bu günahları işleyen müslümandan hiç bir farkı yoktur. sen bir günahtan 3 aylarda vazgeçip diğer aylarda bokunu çıkartıyorsan ne anladım o imandan. gerçi günahıyla sevabıyla bizim insanımız bizim olanımızdır. muhakkakak ki allah tövbeleri çok işiten çokca kabul edendir.
tanım: islam dinine mensup olan ve üç aylarda alkol alıp zina yapan insan.

yazıya başlamadan önce yazıyı okuduktan sonra inançsız olduğumu düşünecek olan kişiler için söylüyorum. nüfus kağıdımın din kısmında islam yazmakta. inanan biriyim. fakat bu inancı nasıl yorumladığım sadece beni ilgilendirir.

belki bu entry din konusu altına yazılmalı, emin değilim. sadece yazmak istedim.

terbiyesizlermiş.

islam dinini kim seçtiriyor bizlere ? doğar doğmaz soruluyor mu seçimimiz ?
eğer sorulmuyorsa neden nüfus kağıdımız çıkar çıkmaz - ki bu doğduğumuz günü takip eden günler içinde olur genellikle, olması gereken budur - din kısmına islam yazılıyor ?

diğer dinleri bilmiyorum ama ilkokuldaki din kültürü ve ahlak bilgisi kitaplarında şöyle bir şey okumuştum: " kişiler mükellef olduktan sonra inanç sorumluluğu taşımaya başlarlar ". mükellef, mükellefiyet. sözlüğümüzde tanımlanmış güzel kavramlar.

" biz uyardık " denilmiş. sorarım bunu diyen kişiye. sen kimsin ?!?!

din konusundaki uyarılarını allah zaten zamanında gönderdiği elçi ve kitaplarla yapmadı mı ? ve son peygamber olan, peygamberimiz olan hz. muhammed kendinden sonra başka bir elçi gönderilmeyeceğini söylemedi mi ?

din, gerçekten çok kolay sömürülebilen konu. sahte peygamberleri, din istismarcılarını hepimiz biliyoruz.

din konusunda uyarı yapmak sadece allah'ın kendisi ve görevlendirdikleri dışında kimsenin görevi değildir. islam dinine mensup olan insan zaten yükümlülüklerinin farkında. yani en azından öyle olmalı. bundan dolayı, bu gibi konularda uyarı yapmak senin, benim ya da başka birinin üzerine vazife değil. özellikle de sözlüklerde.
diğer aylarda da alkol alıp zina yapan müzlümandan pek bir farkı olmayan müslümandır.
dokuz aylarda da alkole ve zinaya devam eden müslümandır.dini de müslümanı da rahat bırakın. günahsa kendine günahtır. müslümanlar gitsin orta doğudaki insan kıyımına , amerikanın köpekliğine son versinler.
3 aylarda kendini Allah sanıp şirk koşmak suretiyle diğer müslümanların ibadet şekillerini yadırgayan mahluktan daha asildir.
(bkz: Allah mısın Sana ne)
diğer aylarda da alkol alıp zina yapan müslümandır. müslüman, islam dinine mensup, imanın şartlarını kabul etmiş kişi demektir. bu şuna benzer, ailenizin varlığını kabul eder dediklerini yaparsanız mutlu olursunuz. ailenizin varlığını kabul eder ama dediklerini yapmazsanız mutsuz olursunuz ama onlar yanınızda olur. bir de şu vardır ki ben aile felan tanımam kafama göre takılırım hayatta der, bir bataklığa saplanıp kalırsınız. sonradan geri dönecek yüzü bulamazsın ailenin yanına, bulunduğun bataklığın kralı olmaya çalışırsın daha çok batarak.
kendine müslümandır.
bize nedir,ne oluyoruzdur.
(bkz: ben trolü yüz metreden göz bebeğinden tanırım)
Bi kere memleketin yüzde 99'u müslüman, alkol şirketlerinin Türkiye gibi bir yerde barınaması lazımken, ünlü bira yöneticileri en büyük gelirin Türkiye'den elde edildiğinden bahsediyorlar, zaten bu başlığa konu olan müslüman ile imsenin bir işi olmz da müslüman olup günah işleyip sonra da ateistlere sallamak neyin nesi onu anlamadım.
müslüman'dır.
bütün bu eylemleri yaptığı halde halen kendinden emin, kalbi temiz, 1'nci kalite a4 kağıdı gibi bembeyazdır. evet bildiğin beyaz'dır.

alakalı olarak;
(bkz: beyaz)
(bkz: müslüman)
*
bonus: din dediğin ruhaniyet, allah ile kul arasında olup kimsenin karar verebileceği ölçütte değildir. nihayette mahşer günü ahirette çeteleyi önüme koyup bu eylemler bütünün yapan kişiye hesabı sen soramayacağına göre, çıkıp ulu orta sözüm ona rezil etme çabaları da fazlasıyla yersizdir.

tanım: allah'a şirk koşmadığı sürece günah işleyen müslüman'dır.
(bkz: allah ın hakkı üç dedilerdi bana)
(bkz: şişme müslüman)
eğer bir tanrı varsa umarım benim içtiğim içkiden ve yediğim domuzdan daha önemli işleri vardır..
aynı zamanda oruç tutarak ve teraviye giderek tanrı katında eksiye düşmüş karmasını sıfırlayabilen müslümandır.
insandır. yaradılışına aykırı davranmamıştır.
"allah'ın günlerini ayırmak günahtır" felsefesini benimsemiş müslümandır.

a.mına koyim, başka aylarda zina yap oh ne ala, 3 aylarda zina yapınca "ovv hocu olur mu?" başka zaman alkolün dibine vur, 3 aylarda "ooo hocu olur mu kutsal aylardayız"

bu si.ktiğimin mereti günah mı değil mi arkadaş? günah! hiç içme o zaman veya hiç sevişme?

ayrıca içiyorsam da günahı bana lan ibibik, benim müslümanlığıma sen ne hakla "müslüman değildir" diyebilirsin? iman tahtama yazılanın hesabını ben veririm sen değil! müslümanlık bireysel bir dindir, herkes kendisinden sorumludur.

a.mına koyim, her türlü naneyi ye, haksız kazanç elde et, haram para ye, yetim hakkına dokun, kul hakkı ye aman da alkol kullanmıyormuş, zina yapmıyormuş, 5 vakit de namaz kılıyormuş! budur değil mi müslümanlık?

lan bi gidin işinize.
(bkz: ulan nerden biliyorsun müslüman olduğunu) *
müslümanlığını ve insanlığını tanrıdan almış ve bir tek ona hesap vereceğini düşünen kişidir. günahlarının bedelini kendisi çekecektir, sevaplarının karşılığını kendisi görecektir.
(bkz: yok öyle bir dünya)
sanane.. kimse kimseyi kandıramaz. hele allah ı hiç. kul ile allah arasına kimse girmesin. kimse inananın ya da inanmayanın inancını sorgulama hakkını kendisinde bulamaz.