bugün

ankara-kızılay'da yemek yiyebileceğiniz en fason mekan.

yemek, servis kalitesinden önce "alisveris yaparken coken hirsiz sanilma korkusu"nun birebir yersiz olmadığını gördüğüm yer olmasıyla başlamak istiyorum. günlerden birgün cepte üç kuruş, karın zil çalıyor; iyi dedim, şurda yemek yiyeyim. kasadan yemek fişi aldım (kdv fişi vermezler zaten), dönerci ustasına verdim; o usta kişisi de teker teker değil toplu olarak fişleri alıyor. sıranın en sonunda ben, önümde dörtlü grup var. neyse, öndekiler aldı yemeklerini gitti, sıra bana gelince de usta bozuntusu "sen fiş vermiş miydin ki?" deyip, üstüne pis pis bakmasın mı? ulan hiçbişey değil, peder başkomiser, kulağına başka yerden gitse ayvayı yedik. şansıma kasadaki hafızası yerinde zat "beyefendi fiş almıştı" dedi de anca yırttım. kamera falan da hak getire ayrıca, şansınıza artık. 10-15 saniye gibi normalde kısa, masum bir insan için ömür sayılacak bir süre o kalabalık içinde hırsızlıkla suçlandığınıza mı yanarsınız; zaten kötü olan yemeğin zehir olmasına mı? imkanınız varsa, bu tip yerlerden kaçının kardeşim.
gaziantep isimli otobüs firmasına rakip olarak açılacak otobüs firmasına alternatif isim.
ankara'da ev yemegi yapan tabldot yerlerinin en kotusu. *
gaziantep oswald state correctional facility'nin kısaltması sandım şunu ilk görünce. iki haftadır paso "oz" seyretmekten gerçeklik algılayışım değişti yahu..
posterler arasında king-kong da bulunur. alakasızlıklarla dolu bir iç mekan karşılar sizi ancak aldıkları ücrete nazaran 'idare eder' seviyedeki yemeğiyle doyma garantisi sunar.
ankarada öğrenciler için en az paraya en çok yemek yeme mekanıdır. ancak herkes beğenmez, müşteri yoğunluğu fazla olduğu için temzilik konusunda sorun yaşarlar.
genellikle gaziantepli olmayan bir kimsenin sırf hemşeri ayağına müşteri çekmek için lokantasına vereceği isimdir. gerçekten gaziantepli olan iyi yemekler yaparak kendini gösterir. tabelayla işi olmaz.
bir ankaralı olarak iftar için gitmişseniz, orucunuzu istanbul'la birlikte açmanıza neden olacak şekilde bekleyebilirsiniz. ancak hiçbir şey yiyememe olasılığınız da var. uzun bir bekleyişin sonunda "iskender kalmamış abi lahmacun verelim mi?" şeklinde bir söz duymanız da mümkündür.
5.5 liraya iskender+kola+tatlı menüsüyle doyabileceğiniz mekandır. ucuzdur ve bu yüzden gidip de büyük beklentilerle eleştirmek gereksizdir.
babam güzel filan diyordu, ucuz ama bugüne kadar gittiğim en dandik yerlerden biri... kolaları çamaşır suyunun üzerine filan dolduruyolar bazen.

ama bugün dikkatimi başka bi şey çekti:

karanfil'dekinin duvarlarında çeşitli filmlerin posterleri filan asılı - bi de tabii sigara yasağı afişi... bu adamlar sifara yasağı afişini, iyi kötü çirkin clint eastwood'unun çokbilmiş bakışlı, ağzı-sigaralı posterinin (ya da her neyiyse onun) hemen yanına asmışlar. ilginç geldi...
üst kat duvarında marlin monro resmi olan yemek mekanı. *
berbat etlerle midenizi bulandırabilecek mekan.*
sürümden kazanan lokanta. ayrıca yemekleri çok fazla gaz yapar. *
bütün yemeklerin tadı aynı olan sözde lokanta.

lahmacunla kuru fasülye nasıl aynı tatta olur anlamış değilim.
ankara'ya geldiğimde arkadaşımın götürdüğü işte biz burada yiyoruz en ucuz yerlerden birisi diyerekten bahsettiği lokanta.

gittik siparişi verdim ama o da ne garson siparişi aldığı kağıdı kasaya bıraktı kasaya götürmemi söyledi, götürdüm, döneri aldım, masaya geri oturdum.
ee madem self servis var neden o garsonları orada çalıştırıyorsunuz da beni masamdan yoruyorsunuz starbucks, mc ya da burger gibi yapsanıza direk gidip alalım, birde kaç günlük bayat ekmek kullandılarsa 2 günde zor sindirdim o döneri, ucuza yemek yiyeceğiz diye yazık etmeyin kendinize.
ucuz, doyurucu ve kalitesiz. *
(bkz: öz Güngören)
ankara'nın ne kadar uçlarda bir şehir olduğunun göstergesi korkunç mekan. lan bakıyorum butcha gibi muazzam bir mekan da ankara'da, öz gaziantep de. birisi deniz suyunda marine edilmiş biftek pişirir ve size şömine başında yeme imkanı sunar, diğeri ise 5 liraya at iskender satar. ilginç mekandır öz gaziantep. dandik olmasına rağmen para kazanır. adamlar şube falan açtılar yakın geçmişte o derece yani.

(bkz: butcha vs öz gaziantep)
Hem kızılay'da, hem de kızılay'ın en cok insan geçen noktasında. Burada sik satsa yok satar. Ögrencilik zamaninda bir iki kez gitmisliğimiz var. Bok gibi.
Fabrikası Ankara/Sitelerde olandır. ismi ile alakası yoktur sıradan tabldot yemekler vardır , pek güzel yapamazlar.
Tavuk iskenderi harikadır. Evet.