bugün

gelmiş ve her sınavlarda olduğu gibi geride kalmış sınav. artık öğrencilerimiz stressiz, kaygısız, tasasız bir 3 aylık tatili haketmektedirler. iyi tatiller.
mat2'si zor olan sınav. kolayda da 14-15 soru, zorda da 13-14 soru yapan bir insan buna nasıl karar verdi diye sormayın.

bilmiyorum ama zor gibi geldi.
* *
erkek kardesimin mat2-de ilk 10 sorudan sonra tıkandığını belirttiği sınav olmustur.. Geçen seneye gore daha zormus gibi bir izlenim aldık ama hade hayırlısı...
ilk 100 e oynayan kaaria için bile zorsa oha dediğim sınavdır. çok feci küfrediyor çok.
fiz 1 sorularını pentagon un hazırladığı sınav.
geçen seneye göre bariz daha zor olan sınav. 5-6 boş bıraktım 15 de yanlış çıksa giderim istediğim yere diyip sallıyorum. ayrıca sınavı kontrol etmemeninizi öneriyorum. kontrol etseniz de aynı puan, etmeseniz de. bu yüzden etmeyin, sınav iyiymiş gibi gezin tozun eğlenin, şahsen ben öyle yapcam.

son olarak herkese geçmiş olsun. tatili hak ettik.
mat2 sorularını kim hazırladı bilmiyorum ama götüme girmiş sınav.
mat2'nin geometrisine gelene kadar hacettepeydim , oradan sonra gazi oldum.

mat2 gecen senelere nazaran zordu.
ed-sos'ta inanılmaz ayrıntıydı.

dün bu saatlerle buraya sene boyunca gördüğüm en tatlı snav yazmayı hayal ediyordum ama olmadı.

ayrıca matris-determinant yoktu.
oldu mu abe ya?
babalar gününe gelmesi çok manidar olmuştur. zira kardeşimi beklerken sınavdan çıkan çoğu öğrencinin yüzünde babalara geldik ifadesi vardı.

(bkz: bu bir tesadüf olamaz)
(bkz: hani kolay olacaktı lan ibneler)
hiç de kolay olmayan sınav.
fen2 si götümde patlayan sınav.
(bkz: patlayan gürbüz dana)
mat 2 si olimpiyat sorularından daha zor olan sınav. ayrıca polinom, parabol, matris-determinant, kombinasyon-olasılık-binom gibi kolay konulardan bir tane soru gelmemiştir. ama bunu telafi etmek için 2 tane çarpanlara ayırma-denklem çözme koymuşlar.

mat 2 deki geometriler de oldukça zordu. normal denemelerde 9 sorudan en az 7 tane yapardım* bundan sanırsam 4 tane yaptım; o kadar koydu sınav n aptığımı bile hatırlamıyorum; şuraya 2 cümle yazmakta da zorlanıyorum. ayrıca ağlamak istiyorum.
sınavdan önce konuşanlar hani nerdeler
kontenjan arttı ayağına bizi yediler
komple 2. bölüm götümüze girdi
hani kolay olacaktı lan ibneler.

hadi bilin "kim yazdı bunu?" sınavı.
girdigim en süper kolay sınav olmasına rağmen, 2008 Türkiyesi'n de yetersizliklarden kaynaklanan , üniversiteye kabul icin yapilan sacma bürokrasik sinav.
tüm mat 2 sorularının birleşerek bir yerlerimize girdiği, acısını sıcaktan hissedemediğimiz sınav. temmuzda kokusu çıkar.
sosyal 2 nin bayılttığı sınav. o kadar boş bırakılır mı amına koyyim ya diye kızıyorum kendime. hayırlısı artık ne diyim....
üniversite öğrencilerinden birinci ve ikinci sınıfta okuyanların yarın gazetelerden alıp çözeceği, ücüncü sınıfların sadece branşları olan bölümü çözecei, dördüncü sınıfların sikine takmayacağı seçme ve yerleştirme sınavıdır.

(bkz: geçmiş olsun)
bir insanda her şeyden önce şans olacak sevgili uludaşlar tamam bütün bir sene çalışmadım ama öbür yandan da gayret gösterdim; kafa iznimi aldım (3 ay) cep telefonumu anneme saklattım, müziğe dalmayayım diye ipod'u anneme teslim ettim. * *. hatta sınavdan bir gün önce yapılan o güzelim patates yemeğini bile yemedim. niye?.. pul biberi boca ederim ishal olurum,yarın sınava giremem diye. yemedim o patates yemeğini tüm gece çalıştım, çalışmam gece 2 gibi bitti. son bir ipodumu çıkardım. grup deli'den osym götümü ye'yi dinledim. uyandım gibi göründüm beş saatin sonunda. sabah oldu. henüz uyandığımda uşağımın karımın yanın... öhöm öhöm pardon henüz uyandığımda osym'nin götümü yiyeceğini farketmedim sıçmadım, osurdum; yıkandım, paklandım. beş saatlik uyku ve kısa bir duşun ardından sınava hazır gibiydim!

pıt!!!

amına koyim o da ne ishal olmuşum laannn. ne yapacağım?.. sıçtım, çıktım!.. ter, titreme, hafiften bir bok kokusu!.. zotre dame'ın kamburu gibi sıçmamak için yürüyorum adeta 13 numaralı sırama oturmaya giderken.o da ayrı bir konu arkadaş ne şanstır 13 götümü hareket ettirebilsem döndericem götümü 13'ü, 31 gibi okuyacağım apayrı bir motivasyon olacak. ama götümü hareket ettiremiyorum ettirsem bir pıt veya bir çıt sesi bir do sesi yayabilirim. neyse gitti!.. başladım süperim, harikayım ben marmara bekle beni ben geliyorum. dur şu anneannemin okuyup üflediği suyu bir içiyim. içtim.o da ne?.. bir pıt pıtırtı, çıtırtı. karıncalanma 10 dakika geçti iyiyim. tekrar başlar bu can çözmeye. ve sınavı tüm bu talihsizliklere rağmen (ishal, 5 saatlik uyku, 20 günlük çalışma, 13 numaralı sıra) iyi geçer... kerevete siz çıkın da ben tuvalete çıkıyorum.

not: sıra numaramın 13 olduğunu söylemiştim. ve ed-sos ve sos2'den sadece 4 boşum vardı. ürkünç olan ise iki testte de 13. soru boştu. bir saniye kapı çaldı.

- o da ne psyco?.. hayııııııııııırrrrrr.

(bkz: based on a true story)
cevapların ntv'de şu an verildiği sınav
her zamanki gibi geleneksel mat 1 problemleriyle gönüllere taht kurmuş olan sınavdır. iki üç kere okunmasına karşın hala anlayamadığım sorularla bezeliydi sınav. keza 2 soruda da hata varmış gibi geldi mat 1 de. birini şıklardan çıkarmaya calıştım hiçbiri olmadı - doktor hemşire sorusu- ikincisi 45'in katı olan soru. ikisinde de bir bokluk vardı. yapabileceğim sorulardı ama çıkmadı bir türlü sonuç.

mat 2 desen geometriden bir tane bile doğru düzgün soru çıkmadı geometrik şekil itibari ile. ve çözemedim. kafamdaki mat 2 de 5 geometri sorusu cevaplamam yatıyordu ama olmadı. can sıkıcıydı gözetmenin de yanlış söylediği dakika yüzünden de aceleye getirmemle beraber elimizde patladı. her şeye rağmen iki tesellim var.
birincisi birçok kişinin de zorlanıp yapamaması. ikincisi ise son anda sallayarak işaretlediğim 'babalar ve oğulları' eserinin turgenyeve ait olmasıydı.
işte öss 2008 böyle izlenimler yarattı. daha da yazarım ama ne gereği var.

herne ise, canım sağ olsun. artık kontenjanların arttırılıp puanların düşmesini bekleyip bununla beraber güzel bir şekilde üniversiteye girmeyi düşlüyorum.

geçmiş olsun cümleten sözlük ahalisi összedelerine.
ulan şehir efsanesi değilmiş mat 2 yi nasa hazırlamış.
geçen senelerde üzerimde baskıyla girip bu sene zevkine girdiğim ve sınavın sonuna doğru sıkılıp 8 bölümün de hepsini işaretlemeye çalıştığım hiç boşumun olmadığı tek sınav. dile kolay 240 tane yuvarlağı doldurdum. darısı diğer yazarların başına.
(bkz: önümüzdeki maçlara bakıyoruz)
kolay olacak tahminlerinin aksine zor olan sınav.

üniversite okuyup eş dost hatırı için girenler yahut 'spor olsun lan bir de kaygısız heyecansız bir öss geçireyim' diyenler için pek de mühim değil sonucu fakat o daha yeni girenler, heyecanlılar için hezeyana dönüşebilecek bir sınavdı. etrafımda oturanları sınav esnasında kontrol ettiğime ve burada yazılanlara göre bu sınav hakikaten herkesi zorlamış. fakat fen 2 soruları gördüğüm kadarıyla geçen seneye nazaran kolay gibiydi.