bugün

+öhhö öhhö öhhö.
Tatlı uykunuzdan uyandıran ve eğer başucunuza su koymamışsanız gece can havliyle tıpış tıpış sizi mutfağa yollayabilecek menem şey.
Hani yanında çok önemli biri vardır senin onun yanında öksürüğün gelir. Sen öksürmek istemezsin o yüzden kendini sıkarsın. Ve burnundan öksürürsün sümük çıkar..
Ses tellerine zarar veren olaylardan yanlizca biri.
kimi zaman karın kası yaptırır. bir fincan öksürük şurubu olan?
genellikle otobüste arkamdaki koltukta oturan bütün insanların saçıma saçıma balgam atarcasına yaptıkları eylemdir.
en son küçükken boğmaca mı ne vardı ondan olup günlerce kızarıp morarana kadar gerçekleştirdiğim eylemdi.
yıllar sonra 4 Gündür uyku uyutmayan, şarapçı misali öksürük şurubu elimde gezdiren neyse sakinim illetidir.
çevreye verdiği rahatsızlıktan kafayı yedirtir, öhhö öhö allah belanı versin!
hasta olunduğunda insana musallat olan şeydir. bazen ciğerleriniz yerinden çıkacak gibi olur.
hastalık geçer bu geçmek bir süre sonra alışkanlık haline gelir öksürmeden duramazsınız...
felaket bir hastalık. sigara icemezsin. derin nefes alamazsın. boğaz ağrısı yapar. surekli oksurmekten suratın pancara döner. gözlerin sulanır ve kanlanır.miden her seferinde diyaframın baskısıyla büzüşür, kusucakmış gibi hissedersin ve gerçekten karın kaslarının gelişiminde etkilidir. 3 ayda zorlana zorlana aldığın kiloyu 2 günde verirsin. iştah bırakmaz. baş ağrısı yapar. tüm işlerini aksatır. uyuyamazsın ve kimseyide uyutmazsın. adamı öldürür binlerce ilaç içersin. pekmez bal zencefil çay her şeyi içersin ama geçmez. bana en garip gelen semptondur. her şey tamamda bunu gerçekten çözemedim gitti.
derste sıkıntı oluşturan eylem. amfi sessizliğe bürünmüş hoca tahtadaki soruyla ilgileniyordur. ciğerlerinizin öksürmeniz için sizi zorladığını hissedersiniz. ciğerlerim su dolu gibi hissediyorum sözlük, ağrıyor. dayak yemiş gibiyim, bir sıcak çorba hadi çorbayı geçtim bitki çayı hazırlayanım yok. Hayır ağlamıyorum, lensten olmuştur.
Şuanda beni bırakmayan şey.
eğer bu eylemi bir velet yapıyorsa, balgamlı ve çok şiddetliyse %40 bir ihtimalde olsa sonu istifrayla bitebilir.
Bogazdan gelen, kasiklardan cikan eylem.
Boğazımızın ve nefes yollarımızın açık ve temiz kalması için zaman zaman öksürük devreye girer. Bu anlamda öksürüğün vücut için önemli bir görevi vardır çünkü bu ani refleks sayesinde mikroplar, tahriş edici yabancı maddeler, duman, mukus ya da diğer sıvılar nefes yollarına veya akciğere kadar ilerleyemez. Nefes yollarındaki sinir uçları uyarıldığında öksürük ortaya çıkar. Havanın ani ve güçlü bir şekilde dışarı salınmasıyla nefes yollarından yabancı maddeler arındırılmış olur. Özetle öksürüğün aslında vücuda faydası vardır diyebiliriz ancak öksürük fazlalaştığında bu kez de biliriz ki sağlığımızla ilgili yolunda gitmeyen bir şeyler var.
şuanlarda herkesin yaygınlıkla yaptığı eylem.
geçmek bilmeyen durumdur pastil sinecod bitki çayları nafile gerçekten etkili olan bir şey varsa biri beni yeşillendirsin.
--spoiler--
Öksürüldüğünde, ağızdan çıkan havanın hızı 100 kilometreye yakındır.
--spoiler--
Son 3 gündür yaşamış olduğum durum.
2 gündür beni bitirendir. Amk bu ne ya. Evet.
Zencefil bal süt yapın.

Geçmiş olsun.
Dikkat edin de beta mikrobu kapmayın bu aralar iyi salgın var. 10 gündür düzelemedim. Zencefil ve balla 3 güne düzeltilebilinecek mesele.
art arda devam eden sevimsiz şey. her defasında ciğerlerime saplanan iğneler ve gözlerimden süzülen yaşlar. yoruluyorum, aldığım her nefesin kıymetini bilebilsem keşke.
Ciğerlerimde derman, gözlerimde yaş bırakmayan hede.
Şu sıralar büyük sıkıntı olduğunu bildikleri halde hala toplu taşımada ağzını kapatmadan öksüren tipler var. Dışarda Yere tüküren aq malları bile mevcut. Tutup sorgusuz sualsiz dövecen aq hakediyorlar.