bugün

normal şiş kebaptan daha ince şekilde hazırlanmış ve şişe dizilerek pişirilmiş süper yiyecek.
yenilmemesi suç olan, lezzetine doyum olmayan, çinede en güzel yenebilen yiyecek.
sabah vakti midesi kazınan yazarları dellendirmek için hortlatılan yiyecek.
molaların vazgeçilmezlerindendir. eğer bundan vazgeçerseniz bir de şunlar var:
yörsan'da tost-ayran
ramiz'de köfte
sanildiginin aksine en guzeli ortaklar da degil, selçuk garajinin içinde ki 2 tane çopsisçide yenir. 70 lik raki sisesinde ayran olmazsa olmaz.
süper bir dürümdür kendileri,eğer birde acısıda varsa yemeye doyulmaz.
her iki et parçasına etlerle aynı boyutta bir kuyruk yağı ile hazırlanmalıdır.

böylece etin kuruması engellenir. ayrıca kuyruk yağının kendine özgü, bayıldığım bir tadı vardı.
http://www.uzmantv.com/cop-sis-nasil-pisirilir

görsel

görsel
her daim akla gelince ağızdan su akma sebebidir. şişteki etlerin yanına bir iki domates dilimi ve biber sıkıştırılırsa onlar da bu keyifli yemeğe renk katacaklardır. kuzu etinden olursa süpersonik olacak bir kebaptır. * *
izmir selçukta yenme"me"si gereken hede. çöp şiş diye leblebi kadar etleri millet iteliyorlar. hemde çoğunluğu içyağı.
ortamda söylenince aklıma kadir çöpdemir i getiren hede. mangal yapan baba potansiyeli var adamda.*
aparatif gibi oturup lavaşlara sarılarak yenecek yemek. adam doymaz yemeye.
yandım çavuş'ta hiç yemeden "yedim" denilmemesi gereken yiyecek.
baskasinin agzina sokup cikardigi ve kemirdigi odunsu coplerin tekrar kullanildigi yemek. afiyet olsun.
(bkz: selçuk)
(bkz: yandım çavuş)
ismine aldanılmaması gereken yemek. Önyargıdan yemezken boşuna haksızlık yaptığımı anladığım yiyecek.
en iyi çöpşiş aydın ortaklarda yapılır. çöpşiş servis edilmeden önce tereyağı,çökelek ve sıcak lavaş gelir tadından yinmez.
sökede de lezzetlisi yenilir.
turistik mekanlarda ingilizceye çevirisi yapılsa hayatta satmayacak olan yemek.

(bkz: garbage broach)
ingilizcesi mini lamb sish on skewer olan yemektir.
çöp şişin hazırlanırken püf noktası, etler ne çok küçük olacak ne de çok büyük, ''çöp'' denilen kargı kullanıcak veya modern yuvarlak kargılardan ama mutlaka tahta olacak, etler çöpe geçirilirken ilk önce et sonra bir tane yağ konması gerekiyor ve bir şişte birden fazla yağ olmamalı çünkü yağ çok çabuk soğur-donar ve bir şişte birden fazla varsa insana tiksinti verebilir yinede sıcakken süperdir tadı.

en güzeli eskiden ortaklarda yapılıyordu. şimdi aynı lezzet var mıdır bilmiyorum ama söke'de de çok iyi yapan yerler var.

ulan canım nasıl çekti gece gece. yanında güzelim ayranı, kızarmış ekmeği ve kızarmış soğanı olacaktı şimdi offf.
selçukta hiçbir yerde yenmesi tavsiye edilmez. leblebi boyutunda eti size çöp şiş diye ittirirler. birde kazık ki sorma.
Ortaklarda yenir.
ortaklarda yenir.
ortalıkta da yenir.