Güşlü Türkiye.
neden bu halde olduklarını kavrayacak bilişsel kapasiteye sahip değiller.
Pazarda yumurta aldığım biri var. Konuşuyorduk biri geldi. Tavalık var mı dedi tavalık nedir ya dedim içimden. Sonra anladım ki kırık yumurta soruyomuş.
Beter olsundur artık kendime bile üzülmüyorum müstahak! istikrar sürsün!
depremden sonra fakir kalmışlardır hepsi toprağa gitti paralar,bilezikler.

6 şubat depremi.
bırakın çöp karıştıranları...
çıkın semt pazarlarına bakın.
tezgahlarda satılan meyve sebzelerin çoğu çöp kalitesinde.
asla tezgaha konulmayacak, misafir gelse tabağa koyup masaya konmayacak kalitede, meyve işleme fabrikalarına gidip meyve suyu püre vs olacak kalitede meyveler satılıyor ve insanlar bunları alırken bile zorlanıyor.

eskiden kasaplardan kemik alanlar beslenme bozukluğu olan, vitamin protein takviyesi yapılması gereken hastalar için kemik sakatat alırlardı.
tavuk kemikleri kedi köpeklere mama olarak alınırdı. şimdi insanlar kedi köpeklere verilecek tavuk kemiklerini bile alıp et-protein ihtiyacını gideriyor.

ve bu insanlar bu sistemi yaratan insanlar.
karnımız doyuyor diyorlar şükür ediyorlar...
şaşırıyorum, bu insanlar dengeli sağlıklı yeterli beslenmeyle karın doyurma arasında ki farkı nasıl bilmezler?
O sektörü bile istilacı kaçaklara bıraktık.
suçlusu hiç iktidara gelmeyen chpdir.
hiç sevmediğim tiplerdir. sanki yapacak iş kalmamış da günlük 20-30 tl için çöpe giriyorlar. insanın içinde bir kere pislik olunca içine de girse fark edemiyor ne kadar aşağılık olduğunu.
Suçlusu kemal dededir şüphesiz..
kime oy attıklarını biliyoruz.
Bence bu bir hastalik. Allah korusun.
Rabbim akıl versin. Hakkettikleri hayatı yaşayan insan topluluğu bir çoğu, bazıları da gerçekten malum partiye oy vermeyen kesim olabilir kimseden bir şey isteyemez çekinir gün çekilmeye başladığında akşam pazarlarda yerlerden ezik meyve ve sebze toplar bunlara üzülüyorum ama bile bile malum partiye oy verip ağlayanlara zerre üzülmüyorum.
Maalesef vardır.ekonomik şartlar yüzünden bu hale gelmişlerdir.sabah fırında bir ekmeği kredi kartı ile alan insan gördüm.
% 10luk kodaman kesimin alman arabalarına, iphone telefonlarına bakıp (bkz: Ehonomi çoh eyi yiğenim) diyen tiplerdir.
Ekonomik şartlardan dolayı yapmayanlarınki açgözlülük ve hastalık tamamen. Sorsan israfı önlüyorlardır. Hasiktir göt.
Arkadaşlar kusura bakmayın ama, Bir çoğunuz siyasi demogoji ve duygu sömürüsü yapıyorsunuz
Benim babamın ablası (bildiğiniz halam), istanbul Sarıyer’de bina sahibi ve en azından 10 milyon liralık altın ve para birikimi var yastık altında; Biz akrabalar ne kadar teşebbüs etsek de, onu bu eyleminden vaz geçiremiyoruz maalesef.
Bu tarz insanlara çok defa rastladım. Kendi akrabamı örnek veriyorum ki yakından gözlemlediğim bir vaka olsun burada örnek verdiğim.
Not: bunun psikolojideki karşılığını da bilmiyorum araştırmadım ama, kesinlikle bu psikolojik bir rahatsızlık. O çöpü karıştırırken hipnoz olmuşcasına adeta transa giriyorlar ve odak noktaları sadece çöp konteynırı oluyor; O andan itibaren etraflarındaki dünyayı gözleri görmüyor artık bir nevi.
Yürek parçalar.
depremden sonra fakir kalmışlardır hepsi toprağa gitti paralar,bilezikler.

6 şubat depremi.
Cimriler gibi bir program vardı. Kadının iyi bir işi birikimi olmasına rağmen çöp karıştırıp oradan yemek topluyordu. Eşyaları hep çöpten bulduklarıydı. Galiba psikolojik bir rahatsızlık durumu.