bugün

müzikal.
bu bölümün fon müzikleri iyice damardı. bu arada "beyfendi"nin vartolu'nun 25-30 adamını tek iple topluca bağlattırıp cam fanusa doldurup vartolu'yu fanusa gaz vererek hepsini öldürmekle korkutması da yaran atraksiyonlardan biri olmuş. adam varoşta hannibal lecter tadı yaşamaya mı çalışıyor ne?
xxx abi kapat şu müziği deyip hoparlörlere ateş edilen sahnesinin sosyal medyaya yayılmasından sonra izlemiş bulundum o kısmı. herkes izliyorsa eminim boktan bir dizidir. yine birisi birisinin sevdiği kızı seviyordur diğeri de yengesini sikiyordur vs vs. gerek yok izlemeye bence.

xxx : muhittin imiş.
9. bölüme kadar izledim. iyiydi güzeldi hoştu sonra bıraktım.

türk dizilerin de midemi bulandıran ama ısrarla senaryoya eklenen birkaç şey var; kadınların çirkeflikleri, aşk meşk muhabbetleri, sinsi ayak oyunları.

biz bunları televizyonla ilk tanıştığımız günden beri izliyoruz zaten yeter ulan. yine sen hobi olarak ekle ama dizinin yarısını bu sahnelere ayırırsan şu sahne bitene kadar zap yapayım derken başka bir kanalda başka bir şeye takılır onu izlerim daha da izlemem senin dizini.
Biraz izleyip, sanırım başrol olan, aras bulutun sevgilisi rolündeki kızın sıradışı(!) oyunculuğunu görmemle birlikte şok geçirmem suretiyle izlemeyi bıraktığım dizi.
Arada aras bulut iynemli için 5 saniye baktığım dizi.
Klasik türk dizisi kıvamında bir aile dizisi.
oyunculuğa başvurdum .
bakalım ne olacak .
edit: ajanstan aradılar. foto için 100 lira isteyince 'neyse kalsın' edim.
(bkz: çukur/#38845319)
degilse bile yedigi boklari ogrendiklerinde mahallece kendinin uzerinden bir gecerek gay liga ilk adimi attiracaklar.
keko dizisi.

Editty: ku du run kekolar.
hay işeyeyim çukurunuza!
Gerçekçi değildir. Kulaklığı tak dans ederken tek kolla adam döv. Çukur evimiz idris babamız. He gardaş haklısın en güçlü sizin sokak.
başıma bir şey gelmeyecekse beğenmediğim dizidir. Tipik mafya kültürü atmığından farkı ne? Şiveli konuşan vartolu mudur fark? Muro da şiveli konuşuyodu? Neyse çok gömmek istemiyorum izlemiyorum neticede.

iki dipnotum var; birincisi rıza kocaoğlu’nun oynadığı akıllı deli karakteri hiç ama hiç olmamış. büyük büyük hareketler falan hiç inandırıcı değil.

ikincisi: dizide ara roldeki mafyacıkların hepsi çok yakışıklı. Hepsi benim olmalı. *
Yine bir "çukur ABI yaaaa" vakasi. Neden hayat felsefesini diziye göre yönlendiren adamları kullaniyorsunuz, yazik valla he. Biri ezel'i izler bilmemne dayının etkisinden yillarca cikamaz, biri baska bi sey izler diziyi babasindan cok sahiplenir.. Bi gün bakıyorum "abi poyraz karayel diorum of", bi gün bakıyorum "cukuurr okee, gömün beni çukura abi vartolu zarto tamam mi? Kral yaaani". Ya ben 23 yasindaki adamın "bundan sonraki felsefem poyraz karayel olmak, o seviyeye gelene kadar yaşayacağım" dedigini duydum ya, napiyonuz neediyonuz? Duygusal sahneye iki sazlı müzik koyam da halkım ağlasın modundaki yönetmenlere selam eder, sonra da selamımı geri alirim. Hoşçakalın.
kış ortasında pencere açık mı yatılır amk?
Ulan bu Vartolu ölürse çok üzülürüm ruh hali ile entry yazdıran Türk dizisi. Ölmesin yahu..

sarjım bittiği için eksik kalan entry'ye devam. türk dizisi vurgusundan devam edeyim. vartolu karakterini bu kadar tutmuşken öldürebilecek senarist bu coğrafyada henüz doğmadı. zaten dikkatli izleyen ve kafası azıcık çalışan her iki ayaklı kurguyu hemen çözmüştür. ama 1 hafta sonraya devamlılık sağlayacaklar ya.. olay aliço, meke ve kimsesizin arasında çözümleniyor. vartolu nasıl uçuruldu bakalım nasıl bağlayacaklar. velhasıl kelam seyirciyi şaşırtmak için daha değişik şeyler yapmalısınız sevgili senarist.
vartolunun hikayesi ciğerimi yakarken, o yamaçın çırpınışları, sadişin çaresizliği beni benden alıyor, dizi gün geçtikçe başarılı ve takip edilesi hale geliyor, vartolu ölmediğini herkes biliyor herhalde.
Düzlemde kendiliğinden ya da sonradan ortaya çıkan kuytu.
Gereksiz bulduğum dizi, diğer diziler gibi yapmacık oyuncular.
işim var diyorum neyini anlamıyormusun işim var amınakoyum.
Bu akşam haftalar sonra bir değişiklik yapıp izlemeyeceğim dizi. Alperen duymazı çok yakışıklı buluyorum ama çukur dizisinde içeride mert karakterinin bi kopyasını hiç göresim yok. Vartolu öldü mü ölmedi mi emin değilim. izlemeyi düşünmüyorum. Olur da vartolu canlı olarak bi sahnede gözükürse haber verin açayım tv yi.
16. Bölümün çatışma sahnesinde boş mermi kovanlarını tahliye etmeyen silah lansmanı yapmışlardır. Sanırsın magnum amına koyayım. Çok mu zor lan kuru sıkı kullanıp en azından silah izlenimi vermek? Hadi adamlar keleşleri iki parmağıyla tutuyor falan da en azından sıkarken mermi kovanı görseydik.
vartolu sadettin"i öldü gösteren ama öldürmeyen türk dizisi.

muhtemelen yamaç"ın vartoluyla bir tiyatrosu vuku buldu ve bir katakulliyle uzaklaştırıldı sadettin..

bu arada vartolu"nun sadiş"e bıraktığı mektup da fena ciğer skti amk!

sadiş sadiş...
Senaryosu istanbul'u tanıyanlar tarafından (yazılmış veya) en azından kontrol edilmiş hissi uyandıran dizi.
Uzadıkça saçmalamaya başlayan dizi. izlemeye değmez artık. Evet.