bugün

entry'ler (396)

18 yaşımdayım öğütlerinizi bekliyorum

Acele etme, tüm kötü şeylerin ve tüm iyi şeylerin hepsi geçiyor. Pes etme, tahmin ettiklerinden çok daha iyi günlerin de olacak çok daha kötüleri de.
" Don't let go
Never give up
It's such a wonderful life! "

sözlük yazarlarının en sevmediği akrabaları

Geçen nette gördüm biri yazmış ya "akrabalık; kan yoluyla bulaşan en tehlikeli hastalıktır." Diye. Evet, sizi seven gerçek duyguları olan bazı akrabalarınızı vardır. Fakat bu illetin çoğu açığınızı aramak için yaşar. Ben başka türlüsünü daha görmedim. Bu sebeple aralarından seçim yapamayacağım, tamamı.

unutmak istenilen şeyler

"kendimi unutmak istiyorum yol kenarına biriken kuru yapraklar gibi... günleri, ayları, yılları, anıları, hatta kendi devremi, çehremi, yakın çevremi dahi..." Diye duygularıma tercüman olmuş kolera. Çoğu zaman tüm hücrelerimle kendimle ilgili herşeyi unutmak istiyorum.

karabasan bir hurafe midir yoksa bir hastalık mı

Karabasandan kastettiğiniz uyandığınızda kımıldayamadığınız, gözünüzü açamadığınız, bağırmaya çalışıp ses çıkartamadığınız durum mu? Eğer buysa, karabasan zannettiğiniz şey aslında uyanmış Beyninizi bir kaç saniyelik vücudunuzu uyandıramamış olması. Yani siz uyandınız fakat bedeniniz kendini uykuya bırakmış. Uyku felci...

evlenirsem bana kaç para takarsın sözlük

Biz daha çok "düğünde takılan sahte takı" veya "düğüne gelip takı takmayan akrabaya ne yapılır" yahut "düğünde para takılsın diye evlenmek" gibi işlere bakıyoruz kardeşim. Bu dediğin sistemle çalışmıyoruz biz.

kedi sahibi olmak

Beladır bela! Bizim kız 3 yaşında. Açıkcası evin ağzına mıçıyor, herşey tüy ve bunun oyuncakları(normalde başka işlevi olan kalem, defter, terlik,pet şişe, kapak vb şeyleri bir süre sonra bahsettiğimiz arkadaş sahiplenip kendine oyuncak ediyor)... sonra bu boklu şahıs eve geldiğinizde bir köpek gibi asla kalkıp sizi karşılayıp sevgi fln göstermez. Bütün gün uyur da gece 2 de gelip hadi oynayalım, der. Azcık hoşuna gitse bi tutuversen öpmeye kalkarsan yandın, önce tırmığı yersin sonra da bir tıslama şeklinde küfür işitirsin. Evde yalnız bırakamazsın çünkü aklın onda kalır. Eve arkadaş çağrımazsın çünkü misafirden hoşlanmaz. Tatil fln hak getire... bi şey yemeye kalksan karşına geçer, sanırsın 25 senedir aç, öyle acıklı bakar... kedi sahibi olmak derttir dert.
Ama şu an desen ki "gel bono sana 50 bin vereyim kedini ver " yok anam canımı veririm o it oğlu iti vermem. Ben bunun icin misafir gelmesini kestim , 2 ev değiştirdim, bi de alerjik astımım var azcık insafa gelip koynumda fln uyursa hapşırıyor hapşırıyor ben uyuyamıyorum. Ama yine de ille de kedim ille de kedim. O minik patisini uzatıyor ya bana tamam işte o an herşeyin zahmeti bitiveriyor...

feministler zamanı geldiğinde bizi savunacak mı

görsel
150 milyonuncu kez söylüyorum, bu kez bi de tdk tanımı koydum bi ihtimal anlarsınız diye. Sevgili yazarlar, feminizm erkeği küçültme, erkeği yok etme, erkek düşmanlığı gibi anlamlar taşımıyor. Feminizm, kadın erkek eşitliğini savunur. Allah aşkına bak Allah'ın adını veriyorum artık şunu öğrenin kurban olayım ya! Yine 150 milyonuncu kez söylüyorum ki anneleriniz için gelecekteki kız çocuklarınız icin feminizmi desteklemeli feminist olmalısınız. Ben bir feminist olarak olaylara bakarken insancıl bakıyor ve kadın erkek ayırt etmiyor kim suçluysa görebiliyorum. Tabi ki iftiraya uğrayıp ölümüne sebep olunan kardeşimizi hatırladıkça bin de üzülüyorum sesim de çıkıyor niye çıkmasın ?
Siz o sokaklarda yürüyen aptal aptal pankart taşıyanlara bakmayın malesef ki siz şu tdk anlamını Bilmiyorsanız kadınlarda da bilmeyip boş yapan var. Feminizmin tek derdi eşitlik, bizim tek dediğimiz doğduğumuz günden beri her yerde aşağılanmaktan kurtulmak bakın biz gülsek bile suçtur mesela. Neyse bunlara girmeyeceğim.
Baştaki soruya gelirsem:
Evet bir gün olur da kadın erkek önce eşitlenir sonra da kadın daha üstün görülür ve erkek ezilirse tabi ki erkeklerin hakkını her şekilde savunurum. Çünkü insani olarak her durumda ve koşulda eşitliğin gerekliliğine inanıyorum. Fakat bu bir ütopyadır. Yazdığın entry altı bile daha kadına eşitliği çok gören erkeklerle doluyken kadının daha çok hakka sahip olması mümkün gözükmüyor.

şaka maka ramazanın bitmesi

"Başlayan herşey biter."

aleyna tilki

Bazı kişiler için denir ya "görmë sadece dinle" .kendisi benim için tam olarak bu kategoride görmek istemiyorum, konuşmalarını duymak istemiyorum, röportajlarını okumak istemiyorum fakat sesini dinlerim. Yıldız tilbenin şarkısını muhteşem okumuş gerçekten sesi çok güzel umarım daha az magazinsel olup daha çok şarkı söyler...

beyaz tenli kız çağırma duası

Birkaç gündür sözlüğe girmiyordum birden içimden bi ses "sözlüğe gir acele et" deyiverdi demek duadanmış. Aferin gençler bunun bi tık üstü beyaz tenli Kızları özel mesaja getirebilmek ordan tanışma fln... ilerletin bu işi. Dinimiz amin.

hep aklımızın bir köşesinde duran pişmanlıklarımız

HayatımIn en büyük pişmanlığı liseyi meslek lisesi olarak okumamak. O zamanlar kazanılan, değeri olan bir Anadolu Lisesini kazandım oysa puanımın yarısıyla sağlık mesleğe girer ve üni fln okumadan paşa paşa çalışırdım. Düşündükçe intihar edesim geliyor. (Aynı sene alt komşumuz sağlık mesleğe ite kaka girdi ve 10 senedir hemşire özel hastanede 3500 üzerinde alıyor. Ben mi? Ben karın tokluğuna sürünüyorum)

erkekler neden evlenir

Kadın olsun erkek olsun yaratılış itibariyle aile olma arzusu ile yaşarız. Belli bir yaştan sonra annen baban değil de kendi anne baba olman sana aileyi hissettirir. Dünyanın en güzel yemeğini de yapsan karının yapacağı bir kase çorba daha çok hoşuna gider. Senelerce kendin çalışıp ihtiyacın olan herşeyi de alsan o kocanın gelirken alacağı bir tane ekmeği istersin. Çünkü ait olmak istersin. Bin tane derdin de olsa gece sarılıp yatınca rahat uyumak istersin. Erkek de kadın da ait olmak için evlenir.

uludağ sözlük yazarlarından kitap tavsiyeleri

"Uçurtma avcısı"nı yeni bitirdim . sadece 1.5 günde bitti ve harikaydı. Kesinlikle okumayanlar okusun, pişman olmayacaksınız.

dokuz altı yolları

ilk gençlik zamanlarında (lisede) dilimizden düşmezdi bu şarkı. Bi de içimiz sızlaya sızlaya söylerdik. Yıllar geçti ve hepimiz dokuz altı çalışanlardan olduk, olmak için bi taraflarımızı da yırttık bi de dokuz altı işler bulunca sanki hayallerimiz buymuş gibi övündük. Kader ne muazzam şey. Oysa o zamanlar zannediyorsun ki bi süre sonra herşey yoluna girecek, sanki işlerimiz hep çok güzel olacak ve bunca çektiğimiz (okul-sınav-stres) bitecek. Tabi ki böyle olmuyor. Çok daha farklı şekillerde çırpınıyor bir gün ayaklarını uzatıp rahat edeceğini umarak selam bile vermek istemeyeceğin insanların emrinde özel sektörde 9-6 çalışıyorsun.

karınızı benimle aldatır mıydınız

Az önce de bu sorunun sahibiyle alakalı bir entry görünce kim olduğuna baktım ve bu anketi de görmüş oldum. Şahsın sayfasına bakınca Ne deyim... bir yorum yazmıştım erkekler için güzellik veya zeka önemli değil ince bir bel sivilce kadar iki meme yeterli geri kalan herşey çöp olabilir, diye orda beni eksiye boğdunuz ve fakat "görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok!"

ama iyi kürtlerde var

"Ahh köpek ciğerim" dedirten başlık. (Terör konusu dışından, mesela terörle ilgisi olmayan Kürtlerle alakalı olarak yazıyorum) Küçüklüğümden beri Türk kürt ayrımı yapmamalıyım diye kendimi inandırmaya uğraşsam da her denemem de yıkıldım. Ne kadar iyi de olsan içten de olsan kürt-Türk temaslarında illa ki sırtımızdan vurulan biz oluyoruz. Ben gerçekten bu ayrımı yapmak istemiyorum ama Kürtler bencil ve çıkarcı üstelik ilk fırsatta bizi kullanmaktan da çekinmiyorlar. Çünkü biz Türküz, onlar için kullanılıp kandırılacak birileriyiz. Lafa gelince bize ırkçısınız diyorlar çok farklı yerlerde tanıştığım çok farklı ilişkiler kurduğum her kürtte aynı sonu gördüm. Ne kadar iyi de olsam benim onlara duyduğum kardeşlik hissini veya sevgiyi asla beslemediler. işin sonunda hep kendi bağlarından olanları tercih ettiler beni ise hep sırtımdan vurdular.Onların içlerinde asıl ayrımcılık, bize asla samimiyet duymazlar. Madem öyle deyip Artık ben de insanların ırkına bakar oldum.

sigara içmeyen kız bulmanın imkansız hale gelmesi

Yanlış yerde arıyor olabilir yazarımız.
Ben de sigara içmiyorum, birçok kız arkadaşım da içmiyor. içmeyen kız çok ilginc bir şey değil yani.

sevgiliniz tecavüze uğrasa ne yaparsınız

Öncelikle bu şeyin başına gelmesi erkek kadın fark etmez korkunç bi şey. Malesef bu ülkede artık kadın olmak, genç kız olmak, türbanlı olmak, kapalı giyinmek, yaşlı olmak, hamile olmak, çocuk olmak, bebek olmak hatta erkek olmak, malesef ki hayvan olmak bile tecavüze uğramaya engel değil. Kahretsin ki bu makarasını yaptığınız şey hepimiz için tehlike. Allah kimseye vermesin. Ve fakat böyle bir şey olduğunda tecavüze uğrayanın kabullenmiş olması, kendini korumamış olması gibi bi şey söz konusu değil. Genelevde çalışan kadın da olsa tecavüz tecavüzdür! Düşünün ki siz baklavayı cok sevseniz bile birileri istemediğiniz halde size bunu zor kullanarak yedirse o sizin için korkunç bir hal almaz mı? Hele ki cinsel birleşim... istemediğiniz biriyle istemediğiniz bir şekilde hem fiziksel hem psikolojik acının yaratacağı travmayı ben hayal dahi edemiyorum, midem bulanıyor. Şimdi konuşmak kolay erkeklere tamam öyleyse bir saniyelik kendinizi düşünün aynı şekilde tecavüze uğradığınızı bu korkunç şeyi nasıl taşırsınız ki?
Sevgiliniz tecavüze inş asla uğramaz fakat uğramış olsa siz bir mikrop gibi ondan kaçarsınız. Çünkü onun yüküne yardım etmek size zor gelir, kaçarsınız. Onu suçlarsınız. Çünkü zor gelir bu gerçekle yüzleşmek. Keşke biz bu insanlara destek olabilsek, o kötü şeyi silmeleri için güç verebilsek... Bu ülkede abisinin tecavüzüne uğrayıp kimseye anlatamadığı için intihar eden o kadar çok genç kız oldu ki... ama insan yükü ağırdır, demişler. Biz dertleri bölüşmeyi asla bilmedik. Korkunç şeylere karşı bir olmak yerine yok saymayı yeğledik. O yüzden bu kadar çoğaldı tecavüz. Çünkü tecavüzcüyü bırakıp mağduru suçladık.
Uzun lafın kısası Sevgiliniz tecavüze uğrasa siz onu bırakıp, kaçarsınız.

sanatçı füsun demirelden yürek burkan açıklama

Ne yürek burkması ya. Kadın röportajında açık açık "dağa çıkacaktım. Babam dağa çıkmamı istemiyordu bu yüzden beni yurtdışına yolladı..... gerilla annesi oynamak isterim...." dedi. Dağa çıkmak demek terörist olmak demek bunu bilmeyen kaldı mı? Kadının hayali vatan haini olmakmış bunu nasıl sindirip izleyeceksiniz? Asla olduğu bir programı, diziyi, filmi izlemem. Balık hafızalı olmayın, insanlara para kazandırırken zihinlerine bakın.

kedilerinbabasi

inşallah kedileri bana verirler. çarpık ilişkilerde çocukların ziyan olmasına gönlüm razı olmuyor.