1. 1.
  sisli'de bir semt. onemli isyerleri ve buyuk bir mezarligi var.
  ... laz pacino
 2. 2.
  sabah sabah uykulu gozlerle seyir halindeyken "her canli olumu tadacaktir" yazisini gorup "hasstir nooluyo lan, hemen ibadet etmeliyim" denilen yegane yer. biraz daha kucuk yapsalar o yaziyi, korkuyorum her defasinda.
  2 -1 ... laz pacino
 3. 3.
  1870 yılında sultan aziz in oğlu veliaht yusuf izzettin efendi için yaptırılan yazlık saray ile kurulan ve gelişmeye açılan semt. veliahtın adı geçen köşkte 1917 de şehid edilmesi ile adı uğursuz semte çıkan yer konut alanı olarak fazla gelişmemiş ve bu sebebten dolayı mezarlık yusuf izzettin efendinin av köşkünün bahçesine kurulmuştur. av köşkü ise halen yapı meslek lisesi olarak kullanılmaktadır. semtin adı köşkün hemen aşağısında bulunan ve bugün izi bile kalmayan kuyudan gelir.
  ... imhotep
 4. 4.
  müslüm gürses'in piyasadan toplatıldığı rivayet edilen bir albümü.*
  ayrıca beşiktaş-levent-mecidiyeköy üçlüsünü birbirine bağlayan, tam merkezinde yaklaşık 25 yıldır bitmek bilmeyen salih tatlıcı'ya ait tat towers'in iki kulesi dililen, trafik sıkışıklığından dolayı akşam saatlerinde ve özellikle cuma günleri geçilmemesi gerekilen muhit. mezarlığınıda vardır ama ilgilisine.
  ... whereismywings
 5. 5.
  balmumcudan levente doğru giderken geçilen yer.istanbulun her yerinden görülen tat towers en yüksek binalarıdır.sanırım beşiktaşa bağlı ama bir ihtimal şişliye de bağlı olabilir.
  ... akka
 6. 6.
  mezarlığı ile ünlü. ahirete bağlı olabilir.
  5 ... minder amiri
 7. 7.
  yıllardır ölümle birlikte duyulduğundan, ölümü çağrıştıran kelime.
  1 ... november76
 8. 8.
  mersin'in erdemli ilçesine bağlı kumkuyu kasabası sınırları içerisindeki, mavi bayrak almış bir plajdır.
  ... derkampf
 9. 9.
  metrobüs aktarmalarının yoğun şekilde yaşandığı semt.

  nereye bağlı yuhu. bilen var mı?

  kimi beşiktaş diyo kimisi şişli.
  -1 ... entut
 10. 10.
  Ölümü hatırlatan şişli'nin mahallesi. Her canlı biegün ölümü tadacaktır yazısı hep görülür. askeri lojmanları bünyesinde barındırır.
  ... kalbimferahladi