1. 1.
  koyu kıvamlı yanıcı özelliği bulunan asfaltı zemine yapıştırmada kullanılan alkollü içecek.
  ... electronica
 2. 2.
  (bkz: zift lekesi)
  ... salca
 3. 3.
  (bkz: ziftin peki)
  ... salca
 4. 4.
  Yüzeyleri havanın etkilerine karşı dayanıklı kılmak ya da yol yüzeylerini kaplamakta kullanılan petrol kalıntısı.
  ... death lord
 5. 5.
  damıtılmayan, artık olarak kalan koyu renkli ham petrol fraksiyonudur. Yolların asfaltlanmasında, damların ve binaların izolasyonunda kullanılmaktadır.
  1 ... coincidental magic
 6. 5.
  (bkz: katran)
  ... iplik
 7. 6.
  replikas'ın avaz adlı albümünden harika bir parçadır.
  ... damperlikamyon
 8. 7.
  cocuklugumuzda yuvarlak küp seklinde satin aldigimiz, özellikle tahta kayiklarda su sizdiran yerleri kapamakta yarayan, tuhaf gelebilir ama arasira sakiz gibi cignedigimiz hammaddesi petrol olan madde.
  ... gazikentli
 9. 8.
  ah bir ataş ver türküsünü rock sazlarıyla yorumlamış topluluk.

  kimsenin tanımadığı bu topluluk, yorumları trt denetiminden geçemediği için haber bültenlerine konu oluyorlar.

  isteseler böyle reklam yapamazlardı.
  ... sadaeke
 10. 9.
  cantek batur (vokal)
  olay andaç (gitar)
  ilker göçmen (bas gitar)
  barış samir (davul)
  yavuz yurtgüder (klavye

  grup 1990'li yılların başında kurulmuş i̇stanbul’ da çeşitli barlarda ve festivallerde cover grubu olarak sahne almıştır. grup üyelerinin bir kaçının yurt dışına gitmesi nedeniyle müziğe ara veren grup 2008 yılında herkesin yurda dönüşüyle yeniden bir araya gelmiş, isimlerini zi̇ft olarak değiştirmiş ve kendi parçalarını üretmeye başlamıştır. albüm kayıtları dolayısıyla konserlere bir süre ara veren grup, ilk albümleri “yanliş şeyler”i aralık ayı içerisinde sevenleriyle buluşturdu.

  grubun diğer gitaristi türker talayman, 2009 yılında işlerinin yoğunluğu nedeni ile gruptan ayrıldı ancak kayıtlarda konuk olarak 3 parçada gitar çaldı. i̇stanbul arabesque project üyesi korkut peker bir parçada perdesiz gitar, şebnem ferah ve pentagram'ın gitaristi metin türkcan yine bir parçada elektrik gitar çalarak albüme katkıda bulundu. direnen mızıkacılar’dan pelin özülkü ve nevermind’dan günkut akgül ise albümle aynı adı taşıyan “yanlış şeyler” isimli parçaya geri vokallerle konuk oldular. albümün mix'i türkiye'nin en yeni ve iyi stüdyolarından babajim'de şebnem ferah, sertap erener, aydın esen gibi isimlerle çalışan tecrübeli ses mühendisi alp turaç tarafından, mastering’i ise sarı ev stüdyolarında yine tecrübeli isimlerden barış büyük tarafından yapıldı.

  yanlış şeyler,parçalar bu rüzgar,üvey aşklar tavsiye edebileceğim şarkılarıdır.
  ... kuntepercanavari