bugün

(bkz: xena)
lucy lawless'ı tanımamızı sağlayan tv dizisi. fırlattığı demir halka uçan daire aerodinamiğinin temelini oluşturmaktadır. bıraksalar dünyanın etrafında 23 tur atacak güçtedir.
zamaninda herkesin mutlaka birsekilde izlemis oldugu dizidir. arada sirada öyle diyaloglar duyulur ki insani senarist acaba burda ne demek istiyor diye düsünmeye iter.

zeyna: hadi atla korkma.
gabriel: ölürsem bir daha senle konusmam.
çığırtkan kadın.
bir zamanlar idolüm olan kadin..
yardımcısı gabriel`in daha güzel olduğunu düşündüğüm dizi film karakteri.
"oyun hamuru gibi kahbe, hop o camda hop bu camda. bi de alemiyon alemiyon bişiler fırlatıyo"
spartacus : blood and sand Lucretia
spartacus blood and sand dizisinde vücudunu, göğüslerini sergilemekten çekinmeyen kadındır. lan ne kaltak milletsiniz? *
"aldabe baldabe baldaabeeee" şeklinde bir jenerik müziğine sahip dizi.

Edit: aslında böyle bir şey yokmuş. Daha doğrusu varmış ama sözlerini ben yazmışım.

http://www.youtube.com/watch?v=bDq6ngED15w
"erkeklerin herkül olduğu bir dünyada biz de birer zeyna olacağız" diye bir sloganın yaratılmasına vesile olmuş süper ötesi dizi kahramanı. her ne kadar herkülle sevişmişliği varsa da sanırım asıl partneri gabrieldi. hala çözemedim sözlük...
savaşçı prenses...
çocukken aşık olduğum lucy lawless in oynadığı dizi ve mitolojik karakter.
(#9426977)
savaşçı prensestir *.küçükken hep zeyna gibi bi kahraman olacağımı düşünürdüm.neyse ki bu rüyadan erken uyandım.
dünyalar güzeli savaşçı prenses. ciddi anlamda benimsediğim tek idolüm. gecenin bir yarısı aşkımın depreştiği efsane dizi*. cumartesi sabahlarının vazgeçilmezi. 90'larda çocuk olan herkesin hercule'e varmasını istediği hatunun ta kendisidir efendim. özlenir.
eskilerden bir dizi. çok izlerdim okuldan dönünce. elindeki bıçak gibi keskin olan halkasını ve bağırmasını çok severdim.
http://www.youtube.com/watch?v=vz0DYAMmZWU&feature=fvst. *
lucy lawless`in başrollerinde oynadığı doksanların en iyi dizilerinden biridir. bizim için.
o yıllarda mitolojiye olan merak arttığından, doksanların gençliği ve çocuklarında halen mevcuttur.
zerda vardı bide ama zeyna daha iyi tabi.. aksiyon falan.. fırlattığı halka şeklinde bir silahıyla, "lili lili li"diye de bir savaş çığlığı vardı.

savaş çığlığı'nı yanlış hatırlıyor olabilirim. seda sayan olabilir o "lili lili li" yapan..
lisedeki tarih hocamın anlattığına göre hemşerimizdir. *
bu rolde oynayan oyuncuyu iyi hatırlardık, spartacus'te oynayarak zeyna'daki imajını yerle bir etti, piiiiii!!!!
Bi gadın gedi sora. Adı zeynamış. oyun hamuru gibi kahpe bi o camda bi o camda.

(bkz: ata demirer)
dizinin sonu nasıl bitmişti?
--spoiler--
ölmüş diye okuduydum. eğer doğruysa dizinin yapımcılarına ve senaristlerine sesleniyorum; "nasıl kıyabildiniz zeyna'ya, vicdansızlar?"
--spoiler--
( bkz: doksanlı yıllar.)