bugün

zulm yapan kişi.
yalinın sözleri şöyle olan parçası:

ellerine sağlık
hadi durma kutla bu zafer senin
yüreğine sağlık
yalan dünyanda tek safirin

onu kaybetme
onu kirletme
hırsından süsleme

hadi seni sevdim diyelim bir daha
gözümü karatıp yeniden taptığımda
değişecek misin söyle
değişebilecek misin zalim

değişecek misin söyle
değişebilecek misin zalim

zalim oyun bozan
sen de bu büyüde yalan
gelipte bi tanem olmaya
ne hakkın var

zalim oyun bozan
sen de bu büyüde yalan
gelipte bu canda hükmetmeye
ne hakkın var

gelipte bi tanem olmaya
ne hakkın var
yalın'ı bizlere tanıtan parca, ayrıca yalın'ın ilk albumunun ismi track list'i ise su sekildedir;
zalim
sonsuz ol
degmez
sahte
gunaydın
askta telafi olmaz
son askım
tek gecelik ask masalı
seni buralarda bir ozleyen var
meleklerin sozu var
şebnem kısaparmak'ın şiirinin ismi.
bir zamanlar pop müziğimizin nerelerde olduğunu hatırlatan harika bi levent yüksel şarkısı. çok hoş bi klibi vardı.

Ten beyaz saç kizil güller kahkahasinda bülbüller
Kirpigi kapkara tüller ben o afete vuruldum
Göz degil nakis mübarek bendeki ask degil ibadet
Elleri sevdi nihayet ben ebedi saadetten kovuldum

Gölgemi aldim yanima vurdum hasretin yoluna
Benzedim bahtsiz Mecnun'a yüce mevlaya sigindim
Dostlar seyrelmis beyhude lafla vakit dolmakta

Avare oldum serseri oldum terki diyarda
Zalim senin Allah'in yok mu
Yarin gözü yüksekte benim bir kuru askim var
Yagdi saçlarima genç yasimda lapa lapa kar
Zalim senin Allah'in yok
levent yüksel dağlar yıkılırcasına söylediği, uğruna zamanında (be hey flash mi vardı o zamanlar) klipler yapılan şarkı. bilgilendirme linki: *

http://www.youtube.com/watch?v=sqD77m4GdN0

bunun bir de spinoff u vardır o da araba:
http://www.youtube.com/watch?v=BmQ7AEYJCsU
müslüm gürses'in çıktığı dönemde radyolarda en çok istek alan şarkısıdır.

çileli hayatı paylaşan bendim
anlamsız günlerin neşesi bendim
karanlık dünyanın ışığı bendim
beni böyle bırakıp nasıl da gittin

nereden sevdim o zalimi
hayatımı yıkıp da gitti
nereden sevdim o zalimi
beni böyle bırakıp gitti

aşkından başka bir aşk tanımazdım
ayrılık acısı tattırmadım ki
canım gibi sevdim yandırmadım ki
gönül defterimi kapatıp gittin
(bkz: zall im)*
şahane sezen aksu parçası, levent yuksel de çok baba söylemiştir. denyonun birisi de buna teee zamanında animasyon klip yapmış.. nerde flash o zamanlar.. gitmiş autodesk animator ile yapmis...

http://www.youtube.com/watch?v=sqD77m4GdN0
bir kamyon şoförünün isyanı;

zalim seni klibimde oynatmıştım
Çalar Saat isimli izmirli grubun harika coverladığı Sezen aksu Sarkısı .

http://www.youtube.com/watch?v=JrUE0zBhEF4
levent yüksel in o yıllarda türkiye yi inlettiği şarkısıdır. ya bu sezen aksudan hiç kötü şarkı çıkmaz mı ya?
sözleri sezen aksu'ya müziği eldar mansurov'a ait olan, her ne kadar sezen aksu sonradan düş bahçeleri adlı toplama albümünde okumuş olsa da, kesinlikle levent yüksel'in içtenliğine, sıcaklığına yaklaşamadığı, sözleri itibariyle de süper ötesi şarkıdır... ayrıca klibi de ayrı bir güzeldir, daha ilk girişinde, kamyonun önünde yazar ''Zalim; senin allah'ın yok mu'' diye. sonlarına doğru dai keman taksimi, izleyenlerin de dinleyenlerin de, her yerine işler, o anda kişi dünyasını karartmak, acılara doğmak, kendisini bilmek ister, sonunda da, levent yüksel'in okkalı tokadı da sağlamıno oturur, sarı gömlekli elemanın suratına...
sinan çetin * in yönettiği klibinde dünyalar güzeli ece özbek in oynadığı levent yüksel şarkısı.
(bkz: gaddar)
sözleri dursun özdil e, müziği özlem özdil e ait türkü.

her günün bir hükmü vardır unutma
zamana da boyun eğersin zalım
bugünün de elbet sabahı vardır
hele günışığı ağarsın zalim

başımızda dönen güneşe kuzgun
bastığın şu topraklar sana kızgın
koskoca dünyaya sığmayan azgın
amma bir mezara sığarsın zalim

özdilim dünyayı topa tutanlar
balinalar gibi balık yutanlar
silahlar üretip bomba atanlar
bütün insanlığa zararsın zalim
levent yüksel'in söylediği zalim aşıksanız yerden yere vurur, bir köşeye atar. fakat yine de tekrar tekrar dinlersiniz.
hsyn krdy bu şarkının remix'ini miracles adında yapmıştır.
iyi de yapmıştır..
unutulmaz esen gül şarkısı, alır beni benden bunalımdan depresyona, depresyonda bunalıma, sonra rakı masasına atar..
levent yükselin en güzel şarkısı denebilir. bu kadar güzel olmasında levent yüksel yorumuda tartışılmaz tabiiki. kanımca en güzel sözleri ise " ten beyaz saç kızıl güller, kahkahasında bülbüller " kısmıdır.
yamulmuyorsam bir mahsun kırmızıgül dizisi idi. mahsun kırmızıgül hitman codename 47 tarzında etrafta dolaşıyor, o dublajlı sesi ile ağalık taslıyordu. o zamanlarda kroydu. şimdi ise r&kro.
bir zamanlar mtv'ye birinci sıradan giriş yapmış yalın şarkısı. ya da başka bir şeyi. evet.
levent yüksel, şarkının nakaratını söylerken zorlandığını belirtmiştir bir konserinde. isteyen deneyebilir şarkının nakaratını söylemek için bayaa sağlam bir akciğere ihtiyaç var.
aşağıda tanımlanan kişidir zalim

Zalim

Yaşamımızı ipotek eden stresin kaynaklarından biri de olumsuz düşünmedir. Olumsuz düşünme, hoşgörüsüzlük,sinir. Bu kavramlar bir yerde birleşip, birleşim kümesine eleman veren ömür törpüleridirler.

insanların birbirleriyle farklı düşünmesini bir zenginlik olarak alıp hoşnut olmak, mizahi öğeler bulup gülümsemek mümkünken;durumu abartarak egosu abartılı küçük diktatör sınıf öğretmeni gibi "niye herkes benim gibi düşünmüyor" evhamına kapılıp kendinizi kahretme lüksünüz de var.Ama mutsuzluk kapısından içeri girmiş olacaksınız bilesiniz. Halbuki bebelerin bile yapabildiği bir mantık oyunuyla olayı tersinden düşünürseniz kendi çapınızda bir standup ınız bile olur. Yani hem yazdım hem yönettim hem de oynadım durumu.Ya da teoride ve pratikte siz.

Alın mesela zalim kavramını. Öncelikle bu kavramı TDK ve diğer tüm sözlüklerin anlamı dışında ele alma cüretiyle başlayalım.

Bütün garibanları öldürmeyi düşünürken bir ata acıyıp kafasından darbe alan Nitzche ye sorarsanız zalim, insanlarını deşerek işkence yapan atalarıdır.

Fransız devriminin yoksul ve aç halkına sorarsanız zalim; "Ekmek bulamıyorsanız pasta yiyin" diyen kraliçe Mary ANTONYET tir.

Güzel yurdum yoksulunun gözü zengin cebinde olanına sorarsanız zalim; zekatını vermeyen zengindir.

Yurdum delikanlısına sorarsanız zalim, pas vermeyen komşu kızıdır.

Yurdum memuruna sorarsanız zalim; zam vermeyen hükümettir.

Yurdum muhalefetine sorarsanız zalim; oy vermeyip baraj altında bırakan seçmendir.

Reha MUHTAR'a sorarsanız zalim; programlarını izlemeyip ratingin dibe vurmasına neden olan seyircidir.

3.sınıf öğrencisi Ahmet'e sorarsanız zalim; harçlığı az veren babadır zalim.

Altı kere gidip yedi kere gelen Dolaksızoğlu Süleyman Sami ye sorarsanız zalim, 2. kez cumbaba seçilmesine engel olanlardır.

Ortadoğunun ve balkanların ve dahi güzel yurdumun gelmiş geçmiş en büyük düşünürü ibrahim TATLISES'e sorarsanız zalim;dansöz Asena, Mahso'yu alkışlayan seyirci ve kendisi dışındaki herkestir.

Misali uzatmak kabil lakin bu satırları yazanın vakti ve sizin tahammülünüz geniş zamanlara açılmıyor.

Sonuç mu? Farklılığın güzelliğini görmek için sadece pencereden dışarıya bakmanız yeterlidir. Bir ağaçtaki renk cümbüşüyle coşmuşsanız farklılığın yaşamımızdaki ehemmiyetini yeniden düşününüz efendim. Güzellikleri görmeye başlamışsanız; o sizin gözlerinizin güzelliğidir efendim!

Unutmadan,bu satırların yazarına sorarsanız zalim; Yardır. Ki yar onun yüreğine yaradır.
içki içip acılara dalan bünyenin bağırabağıra söylediği şarkıdır. * *