bugün

allaha kitaba saygısızık yapmıştır.

ateist olabilirisin ama benim inancıma saygı duymak zorundasın zalbert.
biz de inançsızız ama kutsallara hakaret etmeyiz çok şükür.
bu kadın bencil ve çirkef.

anlamaz.

o sesi duyma isteğinden ziyade müslümanların duyma zorunluluğu olduğu gerçeğini göremiyor.
devletimizin dini yok ancak dini olanların çoğu müslümansa bu uygulama bir zorunluluktur elbet.
Hukuken hakaret değil yalnız bu.
ne kadar cag disi birsey bu ya - yil olmus 2022- telefonundan akilli saatine kadar hersey namaz vaktini haber veriyorken birinin bas bas bagirmasi cag disi degil mi?

Kafa beyin kalmadi yeminle - Yanimda hoparlor den(boyle yaziliyordur heralde) bilmemkac desibel gucunde bagirilinca, benimde basim agriyor.

Ezan sesinden nefret etmektir.duymak istemedigim seyin zorla dinlettirilmesidir. - bir yandan turkiye de din ozgurlugu var deyip sonrada diger taraftan herkese kendi inanclarin icin eziyet cektireceksin, sonrada adam sana zorla dinletiliyor deyince aaaaa-uuuuuu yapacaksin.

Adam nerede hakaret etmis ?
Öncelikle başlığı görmeme rağmen müşteriyle ilgilenmek zorunda olduğum için yazma fırsatı ancak bulabildim.. konuya geçecek olursak..

Nasıl başlasam bilemiyorum.. Yüz bulamayan bazı yüzsüzler beni hiç şaşırtmayacak şekilde toplanmışlar yine başlık altına. Burada ben ezana karşı yapılmış bir hakaret göremiyorum. Eleştiri dozunda, Fikir beyan etmek ne zamandan beri suç kapsamına alındı merak ediyorum gerçekten. Aynı coğrafyada yaşayıp aynı havayı soluduğum ülkemin insanlarının kutsalı benim de kutsalım sayılır. Haksızlığa uğradıklarında en önce ben tepkimi koyarım hiç çekinmeden. Burada Beni hakkıyla tanıyan herkes kutsallara saygılı olduğumu bilir. Öküz altından buzağı aramak isteyenler de böyle asılsız başlık açar..
Herhangi bir hakaret görmediğim olaydır.
cenazesinde sela okunmaması cenaze namazı kılınmaması yönünde şimdiden vasiyet yazması gereken ebu leheb torunlarından zevattır. dinsizliğin sınırı bu kadar zorlanabilirdi ama geberdiklerinde böyle ahlaksıların selasını okuyan hocalara deli oluyorum.
içindekini, yorum, fikir diye kusmuş hesapta!
gayrimüslümler bile çevresindekilerin inancına saygı duyup böyle bir duruma edepsizlik yapmıyor.
''allah ezan ve sela nasip etmesin'' denmesini haketse de
allah hidayet etsin diyeyim yinede.
“Desibele özen gösterilecek”

Diyanet genelgesinin bir bölümü şöyle:

Camilerde sesi nakletmek ve yükseltmek amacıyla kullanılan ses sistemlerinin kullanımından kaynaklı birtakım sorunlar yaşandığı bilinmektedir. Bu itibarla ses sistemlerinin kullanımında aşağıdaki hususlara riayet edilecektir.
1- Ezan ve salâ okunurken (minareden vb.) kullanılan cihazların ses düzeyinin ortalama 70-85 dB (desibel) arasında uygun bir seviyede tutulmasına özen gösterilecektir.
2- Ses cihazı kullanımının gerekli olmadığı küçük camilerde veya cemaatin az olduğu vakitlerde yalın sesle iktifa edilecek ve mikrofon kullanılmayacaktır. Ses cihazının kullanımına ihtiyaç duyulduğu hallerde, cami içi ortalama ses düzeyi 60-70 dB arasında olacaktır.
3- Mikrofon vb. ses cihazlarının doğru kullanımı konusunda il ve ilçe müftülüklerince din görevlilerine yönelik mahallinde eğitimler düzenlenecektir. Kullanımın zaruri olduğu durumlarda mikrofonun ağza çok yakın tutulmaması konusunda din görevlileri bilgilendirilecektir.
4- Cami ve minare hoparlörlerinin montajı yapılırken cadde, sokak ve binaların konumuna dikkat edilecek, hoparlörlerin doğrudan binalara yöneltilmemesine özen gösterilecektir.
Ezana hakaret etmemiştir. Her durumdan kendilerine ajitasyon çıkartan aciz dinliler, bu yazıyı çarpıtarak yine kendilerini acındırmaya çalışmışlardır. Zalbert ramstein söylediklerinde haklıdır.
Üzücü hemde çok üzücü. Hakaret yok fikrini beyan etmiş. Bende ezanı duymak için kapı pencere açıyorum. O huşuyu yakalayabilmek için. Keşke herşey dursa ezan okunsa. Neyse öyle.
hakaret kelimesinin ne anlama geldigini bilmeyenlerin saldirisina ugrayan yorumdur.

TDK ya gore hakaret : Küçültücü söz veya davranış.

ne demis arkadas?
ne kadar cag disi birsey bu ya- dogru demis. Ezan yuzlerce yil evel insanlara namaz vaktini hatirlatmak, camiye davet etmek icin dusunulmus birsey. gunumuz dunyasinda herkesin cebindeki telefon saniyesine kadar dogru bir sekilde namaz vaktini bildiriyor. Yani bagirarak okunan birsey gereklilik degil gunumuzde.

avaz avaz bagiriyor birde. kafa beyin kalmadi - yanlis mi? ozellikle sabah ezanini cogu hoca " ulan sizin yuzunuzden uyumuyorum, sizide uyutmam" mantigiyla okuyor.

ben bir hakaret goremiyorum.

eger gercekten bir hakaret ariyorsaniz, o inandigini soylediginiz kurani acip bir okuyun once. icinde kendine inanmayanlari nasil asagiladiginin, nasil kucuk gordugunun hesabini verin once, sonra digerlerinin hesabini sorarsiniz.
Sana istediğin tepkiyi - iletişimi vermeyen yazara at boku izi kalsın ..

En kolay yolu ne? Dine hakaret etti vs..
önemli olan birisinin ezan sesinden nefret ettiğini söylemesi değil bunun bu kadar serbest hale gelebilmesidir. favlayan 9 kişi de var zaten. asıl sıkıntı onlar.

bende ezan sesinden rahatsız olandan nefret ediyorum mesela. çok inançlı birisi olmama rağmen.
hak dini de kâfirlere hakaret ediyor. hem 1400 yıl önceden beri var yani yeni değil ki ama.
Kuşkusuz aman allah'ım çok büyük olaydır, üzerine konuşmalı ve nasıl böyle bir şey yapar diye düşünmeliyiz.

Ciddi ciddi bir de entrylerce tartışıyorlar, çok ilginç.
Bu yabdığın çok ayıp diyerek onu sert bir dille uyarmamız lazım.
allahla kendi arasında olan durumdur beni alakadar etmez.
Daha dün gibi akılda olan vahim olaydır, sonra CHP niye iktidar olamadı.
Ayıp etmiştir şüphesiz ben ateistken bı kere bile olsun Allaha kurana küfür etmemiş insanım..
Gece gece akla düşen elim hadise.

Yazık gerçekten çok yazık, şeriat gelirse bu zalbert sabah akşam kırbaç yer.
Daha dün gibi akılda duran acı durum. Normal bir ülkede hapise atılması lazımdı bunun ama hala sözlükte erkeklere hakaret ediyor.

Bir dulun ezana hakaret etmesi durumu.
birisi herhangi bir şekilde ezandan rahatsız oluyorsa, önce kendini bir sorgulasın. oraya gelene kadar memlekette çok rahatsız edici şey var. yok desibeli yüksekmiş yok çağ dışıymış yok bilmem ne. rahat batıyor arkadaşa demekki. git Avrupa'da 1 ay kal gör bak bakalım ezan var mı yok mu, çok değil bir ay. hasret kalırsın. nankörlük etmeyin, bakın Filistin'e, ülkelerini dümdüz ettiler siyonist yahudiler. acımaz adama kâfir. Allah hepimize nimet vermiş, vatan vermiş, devlet vermiş, bayrak vermiş, ezan vermiş, müslüman bir coğrafyada yaşıyorsun, iyi yada kötü millet vermiş, gavurun içinde değilsiniz, müslüman evladısınız, Kadri kıymetini bilin. halimize şükredelim. arkadaşlar, şımarıklık yapacaksanız başka bir mesele bulun kendinize kardeşler. her mevzuya dil uzatılmaz, laf söylenmez. o ezan için, o bayrak için, o ülke için kaç tane bıyığı terlememiş gencecik delikanlı toprağın altında yatıyor haberiniz var mı? hele onları bir düşünün bakalım. cenabı allahın kutsalına müslüman laf söylemez. öğrenin bazı şeyleri artık. lütfen sevgili arkadaşlar. bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.

he öte yanda bazı dinsizler bıdı bıdı yapıyormuş. çok da tınn. kaale bile almam. cevap vermeye tenezzül bile etmem. Allah onların hesabını görür. sal Allah'a. şeytanlar ancak ezandan rahatsız olur. ve şeytana hizmet edenler..
zalbertten sonrasını okumadım.
Ermenistan'a gidebilir. Orada ezan duymaz. Bu memlekette kıyamete kadar ezan okunacak.