1. 1.
  adliyelerde bulunan onsuz iş yürümeyen personel kişisi.
  3 ... msnden devam edelim
 2. 2.
  olabilmek için kpss sınavından 70'i geçmek ve bilgisayar sertifikası, daktilo sertifikası, bilgisayar ile ilgili bölümlerden mezun olmak, ticaret lisesi mezunu olmak gibi şartlardan birisini geçtikten sonra 3 dakikada yanlışsız 90 kelime yazmak gerekiyor.

  2007 haziran ayında istinaf mahkemelerinin çalışmaya başlayacak olması sebebiyle adliyelerde katip ihtiyacı olacağından önümüzdeki 2-3 ay içinde yeniden zabıt katibi alımı yapılacağı kesin gibi bişey.
  2 ... 1001
 3. 3.
  zabıt katibi olmayı düşünenler için

  türkiye genelinde 1040 zabıt katibi alımı;

  Başvuru tarihi: 16 Nisan 2007 - 27 Nisan 2007 Cuma
  Uygulama sınav tarihi ve saati: 12-13 Mayıs 2007 Cumartesi-Pazar günü

  http://www.pgm.adalet.gov...ligi/zabitkatipligiun.htm
  1 ... 1001
 4. 4.
  Benim de dahil oldugum, en yogun tempoda calisan memurlar icerisinde en basta gelmekte olan, adliyelerin tum is yukunu ceken, onlar olmadan hicbir isin yapılamadigi, son derece seri ve hizli calisan (calismasi gereken) cefakar memur populasyonu.
  4 ... zabitkatibi
 5. 5.
  içerisinde bulunduğum zümre. insanın severek yapabileceği işlerden biri adaletin yerine gelmesine* çok hafifte olsa katkı sağlıyorsunuz ve bu sizi vicdanen rahatlatıyor.
  edit : diğerleri nere kaçtı başıma kaldı başlık.
  3 ... eiscan
 6. 6.
  cumhuriyet başsavcılığı ve mahkeme kalemleri ile icra dairelerinde çalışan takım elbiseli maraba. her ne kadar bayan mesleği ile özdeşleşmiş ise de erkeklerin bu işte daha başarılı ve daha azimli olduğu gözlemlenmektedir. dışarıdan gözüktüğü gibi memur değildir, katiptir o katip.
  3 ... morjivet
 7. 7.
  (bkz: yaz kızım gereği düşünüldü)
  2 -1 ... preston
 8. 8.
  f klavyenin efendisidir. artık bu meslek grubuna mensup kişiler zabıt tutup hazırlamaktan çok Ulusal yargı ağı projesi ile veri hazırlama işletmenine dönüşmüştür.
  2 ... morjivet
 9. 9.
  annemin de dahil olduğu meslek grubu.
  (bkz: yaz kızım)
  -1 ... ogretmen est
 10. 10.
  garibandır ne gibi zorluklarla olmuştur. mülakatının sonuçlarını beklemek can yakıcıdır. *
  ... kassva