bugün

yokluğun içine saklanmış gölgelerin insanın üzerine hücum ettiği anlarda dinlenilmemesi gereken şarkıdır.
eski bir kayahan şarkısı.
Yeni girdiğimiz sonbahar günlerinde eğer sevgiliniz askerdeyse ya da uzaklardaysa işte dinlenmemesi gereken şarkılardandır.
Bugün Nilüfer'in D plus'te izlediğim konserinde erkek vokali tarafından adeta yeniden yaratılarak,enfes yorumlanan parça.Aslında bir Asya parçasıdır.Levent yüksel yorumu da fena sayılmaz.
aynı isimde bir de zerrin özer'in şarkısı vardır.
Nereden takılmışsa bir şarkı dudaklarımda
Havada deniz kokusu
Aramızda denizler yıllarımı çaldı yokluğun
Ağlarsam ağlar ıslanır
Denizlerde sen hasretinde ben
Yokluğun esiyor akşamlarda
Kadehlerde sen çaresizim ben
Yoksun sen yoksun ya akşamlarda
Sularda yorgun akşam ben yangın telaşlarında
Çırpınır kalbim çırpınır
Gemiler geçer uzak bir beyaz hüzün soluklanır
Çırpınır akşam çırpınır
Gel bir daha gitme hiç hep gözümün önünde ol sen
Hep yanımdaki resmin gibi
Aramızda denizler yıllarımı çaldı yokluğun
Ağlarsam ağlar ıslanır
Denizlerde sen hasretinde ben
Yokluğun esiyor akşamlarda
Kadehlerde sen çaresizim ben
Yoksun sen yoksun ya akşamlarda
sözleri cok anlamli olan, asya'nin cok güzel yorumladigi, mutlaka dinlenesi sarki.
kayahan'ın siyah ışıklar albümünden, hak ettiği değeri bulamamış çok güzel bir parça.

http://www.youtube.com/watch?v=SDDHRctToNc *
aslında ağrı kesici hap gibi bir şarkı.
unutulmaya yüz tutmuş şarkılardan biri. mp3 listesine almak ve şöyle gün içinde bir 4 dk ayırıp dinlemek lazım bazen.
pismanlik sarkisidir.
aynı zamanda HALUK LEVENT in ankara şarkısının içinde geçen bir bölümdür.
"..yoksun sen aslında yalnızım bu kumsalda
neler neler yapıyorsun bensizken ankara da... "
(bkz: sen adam degilsin yoksun dunyada)
yağmur altında sırılsıklam dinlenesi ya da söylenesi şarkı...*
iç kanatan, burkan, kanatan eşsiz bir asya şarkısıdır, çok başarılı yorumlamıştır. "yoksun sen" daha ne olsun, başa alınır alınır dinlenir defalarca.
(bkz: #4872938)
sen yoksan hiç bir şey yok şiirini akla getiren başlık.
klibinde asya'nın kırmızı paltoyla yer aldığı hoş bir şarkı. çıkış tarihi 1994.
başına "artık" kelimesi gelmeden önce mi daha iyiydi yoksa bir süre olmuş olması mı hiç bilemiyorum.
her şey bir tecrübedir diyemiyorum bu sefer, bu tecrübeden de eksik kalsaymışım deyip "artık" kelimesine gıcık oluyorum.
en güzel zerrin özer şarkısı.

''Ağlarsam ağlarmısın?'' kısmında sevgilinin gözlerine bakıp ağlanılası bir şarkısıdr
4 şarkıcı tarafından söylenmiş 2 farklı şarkının ortak adı:

ilki 1988'de zerrin özer'in pop müziğe geri döndüğü dünya tatlısı ve 1989'da kayahan'ın benim şarkılarım 2-siyah ışıklar albümlerinde söylediği bir kayahan şarkısıdır.

ikincisi de 1995'te asya'nın adıyla aynı ilk (2010'da yeniden basıldı) ve 2006'da levent yüksel'in kadın şarkıları albümlerinde söylediği sözü aysel gürel'e, müziği sinan bökesoy'a ait şarkıdır.
tayfun duygulu'nun klibiyle olsun şarkının içeriğiyle olsun muhteşem bi ambiyans yakaladığı sanat eseri.
https://youtu.be/LBmNAa9NWpU

Mucize-2 sondtrack.