1. 1.
    akp nin milleti soymak için yakında çıkaracağı haberleşme uygulaması. bekir bozdağ açıkladı .
    1 -2 ... abi50kuruslukgofretlernekadar
  2. 2.
    Yerli atom bombasından sonra, şimdi de yerli whatsapp.

yerli whatsapp
    3 -1 ... carbonara
  3. 3.
    'yerli' kelimesi iyice sakız oldu. Her şeyin orijinali güzeldir. Yerli dedikleri her şeyin kaynak kodu yabancı çıkıyor. Mesela yaani sizde.
    15 ... bay efendi
  4. 4.
    Asla kullanmayacağım. Türk menşeli hiç bir şeyi hayatıma sokmam.
    15 -16 ... sahnenin disindaki adam
  5. 5.
    Eğer başarılı bir uygulama olursa neden kullanmayayım?
    Mesaj içeriğinizi bilgilerinizi alacaklar kullanacaklar diyecekseniz onu yabancı uygulamaların yapmadığını mı sanıyorsunuz.
    iyi olursa elbette kullanırım ve zaten millileşmeyi hem üsttekiler hem de vatandaş olarak başarabilsek çok iyi olacak ama işte..
    6 -6 ... eneskamis
  6. 6.
    burada yerli teknolojik bi şeyler olabileceğini düşünen arkadaşları gördükçe farklı bir uzvumla gülme güdümde gelişmeler hissediyorum açıkçası..

türklük geleneğimize bağlı kalalım eyvallah, ama şu anda bile arap özentisiyiz ki amk çocuklarının bana bi tane yeni nesle faydasını söyleyin, yok bulamazsınız yani, yok işte..

yerli whatsapp demek bile, adamlar benden önce buldu ben de kendi meşrebime uydurayım demek, ama isyan ederken bile adamların bulduğu teknolojiyi kullanmak..

lütfen biraz empati, lütfen...

yerliliğimizi bile kirletiyorsunuz..
    9 -1 ... intensivecare
  7. 7.
    siz bunun için uğraştınız da kaç kişi kullanacak ki bunu ey devlet bey?!
    5 ... queen dinleyen adam
  8. 8.
    +abicim bir şey yaptık efso bir şey!
    -nedir o bekircim?
    +yerli whatsapp!
    - (bkz: fatih terim in osman tamburacı ya ettiği küfür)
    6 ... opus magnum revolution
  9. 9.
    bu kadar istediğinizi bilsem düşük yazılım bilgimle ben yazardım size yerli whatsapp aq.
    6 -1 ... duygulara mutercim tercuman
  10. 10.
    Devşirme sistemini uygulamak istemişler. Yabancının yaptığını al, kendin için kullan. Yerli diyip adını yabancı koymakla kendi aralarında paradoksa girmişler. Bu girişimcilik değil, bu kolaycılık. Keşke yerlileşmek yerine globalleşmek istense.
    4 ... morbaget