bugün

En sevdiğim. Ama işte canli pişirmek insani biraz üzmüyo değil.
Haram olduğunu yeni öğrendiğim yemektir. Öff banane amk sanki her gün yengeç yiyoz fakiriz aga biz en fazla tavuk döner oluyor.
Abartılan yiyecekdir. Yemediyseniz de bişey farketmeyen yiyeceklerden. Çok sıradan tadı Madı olmayan bi Eti var.
Gayet tatsız tuzsuz bir yiyecek.
güzeldir. ama zahmetlidir.
tadını beğenmeyenlerin nasıl yediklerini merak ettim.
sanırım;
sosuna bağlı olarak tadı çok lezzetli olan yemektir.
Sadece kollarında et var. içi bomboş. 3-5 gram et için yengeci canından etmeye de, o zahmeti çekmeye de değmez.
Mavi yengeç acayip lezzetlidir. Tatsız tuzsuz ne demek lan.
deniz kenarında canlı olmamak kaydıyla hafif ateşte çevirerek pişirildiğinde tadı fena değildir ama iyi yıkamalısınız yoksa ağzınıza yosun tadı gelir. Ayrıca biraz tuz serpme imkanınız varsa lezzeti artar.
Pişirilme şeklini (canlı canlı kaynar suya atılarak) YouTube da izlediğimden beri yiyemediğim lezzetli protein kaynağı.
efendim klasik olacak ama tadı kötü pişmiş tavuk gibidir. yani tamam pahalı bir ürün ama tadı neden çok güzel değil. sebebini açıklıyorum.

iyi bir yerde pişirilmediği içindir.
Yedim tadı yok.
Yengeç burgerler çok leziz görünüyor ama yiyemem sanırım.
Caniliktir.

Benim için kedi köpek yemek gibi bir şey.

O sevimlilikte hayvana nasıl kıyarsınız?

Hiç mi küçükken yengeç yakalayıp oynamadınız? Hiç mi evde beslemeye çalışmadınız? Hem de yaşayabilsin diye evdeki bütün tuzu suya karıştırarak veya her gün denizden eve su taşıyarak? Çocuk aklı işte.

Allaşkına yemeyin.
sıradan bir lezzettir. kuru yağsız.
eti tüketilecek hayvan sınıflandırmasında sevimlilik kriterine dikkat etmeyenler tarafından tüketilir.

ne ayıp!

edit: koyun da ne mendebur hayvan, tavuk da hakeza.
tipini sevmediğim için yemiyorum..

böyle de cinsim..
Yemedim ama yemek istediğimdir.
kabuklu deniz hayvanları içinde en az sevdiğimdir ama denk gelince yerim. küçük olanlardan pek et çıkmaz boşa öldürmeyin hayvanı.
tavuk eti gibi bir tadı var bence.
bulursam yerim. hamsi de küçük ama yiyoruz.
Bayılırım yengeç etine hele o ayaklarındaki löp et kısmı enfes olur. Acı pul biberli limon suyuna banıp afiyetle gömeceksin.
Edit: yengeç etinin en iyisi blue crap yani mavi yengeç etidir ayrıca afrodizyak etkisi vardır.
Damak zevki açısından tercih edilmez. Yiyene de laf edilmez.
Bazen rakı balık yaparken ahtapot salatası masada oluyor. Onu bile yerken Tarkan filminde ki ahtapot akla geliyor 1-2 lokma zor yeniyor.

Edibüdü: Bu sırada; denizden babam çıksa yerim diyen bokboğaz biri vardı. Karaköy de akın balık da rakı balık yapıyorduk.
Lavuk, ahtapot pek tercih etmediğimi biliyor ya...
inadına ağzını şapırtatarak yemez mi?
Dayanamadım, masada bağyanlar da vardı ve eğilip kulağına "bak denizden baban çıksa yersin, biliyorum. Eğer devam edersen pantolonu külodu çıkarır şuradan kendimi denize atarım. Sonra denizden çıkar ufaklığı (çocuklar da var masada canım, yanlış anlamayın) ağzına veririm" dedim.
metal gear solid 3 oyununda speedrun yapanların sıkça uygulandığı eylemdir.

kolay bulunabilir ve staminayı güçlendirir oyunun sonlarına doğru eva yaralı olduğu için sürekli yengeç yediriniz ki staminası dengede dursun.
sınıfsal farktır.