1. 1.
  gülten dayıoğlu nun yazmış olduğu bir kitap. bu kitabı ergenlik dönemindeki çoğu kız okumuştur ve etkilenmiştir. dönem olarak yetişememiş olsam da 2.si de çıkmıştır.

  arka kapaktan alınmıştır:

  kiraz, ailesinin sürdürdüğü yaşam biçimini beğenmeyen, gözü yükseklerde bir genç kızdır.
  Çevresiyle sürekli olarak, sosyal, kültürel ve ruhsal çatışma içindedir. Çocukluğundan beri hep toplum içinde sınıf atlamayı düşlemektedir. Bunlar yetmiyormuş gibi bir de coşku, yalan ve korkularla örülmüş, doyumsuz bir aşk serüveninin içinde bulur kendini...
  3 ... eticicibebe
 2. 2.
  kahraman başlangıçta saçma-sapan davransa da, güçlü kadın profilini akıllara getiren kitaptır...
  3 -1 ... alem
 3. 3.
  okuyanı pişman eden kitap.

  yeni gençlik serisi mi ne bilmem ne serisi diye geçiyor bu kitap. yeni gençlik okumasın bu kitabı. tamam içinde sosyal sınıf farklılığının genç bünye üzerindeki etkisine falan epey vurgu yapılmış ama çok tırt bir kitap yahu! zamanında harcadığım vaktime acıyorum.
  bir de birincisi yetmiyormuş gibi ikincisini yazmış gülten dayıoğlu. salaklık edip onu da okuduysanız benim gibi, bu ikincisinin daha beter ve tamamen "lay lalay lalay.. her şey ne güzel..." iyimserliğiyle yazıldığını görürsünüz. * * * *
  9 -1 ... other
 4. 4.
  --spoiler--
  kiraz, ailesinin sürdürdüğü yaşam biçimini beğenmeyen, gözü yükseklerde bir genç kızdır. çevresiyle sürekli olarak, sosyal, kültürel ve ruhsal çatışma içindedir. çocukluğundan beri hep toplum içinde sınıf atlamayı düşlemektedir. bunlar yetmiyormuş gibi bir de coşku, yalan ve korkularla örülmüş, doyumsuz bir aşk serüveninin içinde bulur kendini... tutkularının tutsağı olan kiraz, toplumun değişik kesimlerinde, birbirinden ilginç yaşam biçimlerini denerken, türlü türlü insan tiplerini gözlerken, kısacası kabuğundan kurtulup yükseklere kanat açmaya çabalarken, onunla birlikte olmak ister misiniz sevgili gençler?
  --spoiler--
  2 -1 ... hoppipolla
 5. 5.
  ilki bir o kadar karanlık, ikincisi ise öncekiyle bir o kadar alakasız ama yine de okunası kitap. biraz türk filmi tadında.
  -1 ... fragile
 6. 6.
  aklıma geldikce edebiyat öğretmenime sövmeme neden olan kitap..
  ... yuruyen aksam
 7. 7.
  tüyap kitap fuarında yazarıyla konuşmama sebep olmuş kitaptır.
  1 ... no remorse
 8. 8.
  bayılarak okuduğumu hatırladığım roman. gerçi ödev olarak verilmişti ama en severek yaptığım ödevdi.
  ... elisya
 9. 9.
  cinselliğin kötü birşeymiş gibi anlatıldığı kitap. ergenlik çağındaki genç kızlarımıza " aman yapmayın" mesajını verdiğine inanıyorum. hatta kitabın bir yerinde " içimdeki cinsel arzuyu bastırmak için ata biniyordum" diye bir cümle geçiyor.
  3 -1 ... hanimefendi
 10. 10.
  adını feriha koydum adlı tv dizisinin bana hatırlattığı kitaptır.
  2 ... ulanseviyorumsenibe