bugün

1965 bingöl doğumlu öğretim görevlisi, bağlama sanatçısı, müzisyen.

Asır Ötesi Duygular,
Sürgün Sevdalar,
Beklerim, isimli albümleri vardır.

Albümlerinde türküleri çok sesli olarak yorumlamıştır.
Özellikle 'Sabahın seherinde ötüyor kuşlar', 'sensiz olmadı' ve 'gam gasavet keder' yorumları dinlenesidir.
http://www.yasarkemalalim.com.tr/blog/
albümlerini web sitesinden bedava yayımlayan, yüce gönüllü bir insandır. senfonik çalışmaları kulaklarınızın pasını silmeye adaydır:
1989-2005 yılları arası U.Ü. Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim DalıTürk Halk Müziği Bağlama Dersleri ve Üniversite Türk Halk Müziği Koro Şefliği yapan hocamızdır. Şu an U.Ü THM korosunda kendisiyle çalışan öğrencilerden biriyim. Disiplinli aynı zamanda sevecen hocamızla türküleri öğrenmek çok zevkli. Perşembe günlerini iple çekiyorum.
türk halk müziği üzerinde yaptığı denemeler harika olandır. olayı çözmüştür. her eğitim fakültesi müzik bölümü, bu adamı ders olarak okutmalıdıdr. birgün okullardaki korolar klasik şan eserlerinden vazgeçip, thm çok seslendirilmiş eserler okumaya başlarlarlarsa bu yaşar kemal alim sayesinde olacaktır. diğerleri fantazi peşinde...
uludağ üniversitesi'ne, üniversiteler arası thm koro yarışmalarında, 50'ye yakın türkiye birinciliği kazandıran büyük şef.* ayrıca 9 kez en iyi şef ödülünü almıştır. *
gözümde, uludağ üniversitesi'ni güzel eden en büyük etken.
Şu an kendisinin Pazartesi günleri Fatma BAYRAM hocayla devam ettirdiği THM Korosuna devam etmekteyim. Herkese tavsiye ederim. Her öğretim görevlisi böyle olsa.
uludağ üniversitesi'nde gerçekleştirdiği türk halk müziği konserleriyle, uludağ üniversitesi öğrencilerini mest etmektedir. her ne kadar kendisini tanımasam da kendisine teşekkürlerimi sunarım.