bugün

entry'ler (86)

hayırlı konvoy

ergenekon, balyoz, kumpas gibi davalarda düzmece belgelerle ve akıl almaz iddialarla yargılanarak mağdur edilen ancak hiç bir şekilde ödün vermedikleri için artık sembolleşen isimler oluşturdukları konvoyla çeşitli illeri dolaşarak halkla buluşacaklar.

1 mart 2017'de anıtkabir'den başlayıp 8 mart 2017'de ısparta'da son bulacak olan konvoy. ekipte ahmet yavuz, nasuh mahruki, semih çetin, ali türkşen, ahmet tatar, mehmet ali çelebi, atilla kezek, fikret güneş ve bora serdar var.

hayatımda 1 kitap okumamışımdır diyen üniversiteli

1 taneden çok kitap okumuştur birde böyle düşün.

asosyalliğin dibine vurulan dönemler

kpss a sürecidir.

eşcinsellerin ahlaktan bahsetme saçmalığı

ilk olarak ahlak kavramını tanımlamak gerek daha sonrasında ahlak sadece cinsellikten mi ibaret bunu sormalı akabinde tüm eşcinsellerin seks düşkününü olup olmadığına bakmalı, dübürden sallamamalı.

birisine çok kırılınca yapılacaklar

kişisine göre değişir herkes bir değil ki, her insan başka dünya ama önce konuşurum bu durumu; bana özel mi, genel bir durum mu bana özelse yine iyi, genelse üzülürüm bir duman kaplar yüreğimi geçen yılda ki anılara şikayet ederim.

vücudu yoran meslek vs kafayı yoran meslek

kpss a öğrenciliği mesleğe başlayalı 3 yıl oldu; yıprandım, incindim, hırpalandım.

sevgiliye alınan hediyeyi bimin getirmesi

cuma günü ben de kendime hediye edeceğim o saatten umarım kalır.

öğretmenlerin az maaş alıyorum yavşaklığı

o iyi öğretmenler, o güzel atlara binip çekip gittiler.  demirin tuncuna, öğretmenin... neyse bir sürü öğretmen arkadaşım var öğrencilerine bakış açılarını görünce kusasım geliyor. bu konjonktürde alelade bir meslektir abartmak gerekmez.

kızların uzun saçlı olma sebebi

toplumsal cinsiyet ayrımı olsun diye değil de orduda görev alan kişiler daha çok biyolojik cinsiyet olarak erkek olduğundan savaş sırasında daha rahat hareket etmeleri için olabilir.

uludağ sözlük 18 25 yaş arası zirve

nisanda 26 olacağım hadi çabuk.

onur alp aydın

yıl olmuş 2016 entryler 2015'te kalmış, artık yeni bir oluşum içinde ve çılgınlar gibi takip ediyorum, çoğu anlattığını anlamasamda adam samimi ve işinin ehli. eskiden tanıdığımız bir youtuber olan cem korkmaz, benim de ilk kez gördüğüm salvo kohen ve ezgi kasapoğlu'da aynı projede; aslında şantiye üst başlığı altında: süpermiş, oyuncu, teknopedi, güzeliz biz, sen dakika, oyuncakçı abla isimli altı farklı kanalda içerik oluşturuyorlar. onur'u hepsinde görebilmek mümkün ama daha çok; teknopedi, oyuncu ve süpermiş'te çıkıyor.

örnektir.

http://www.youtube.com/watch?v=DvfDWIu8fSs

karısını döven adam her zaman haklıdır

kadın erkek olarak değil ruh olarak bakmak gerek, kadın haklı olabilir erkek haklı olabilir, dayak haklı olamaz canlı hiçbir varlığa yakışmaz.

cersei

entrikayı bu kadar yerli yerine oturtan, bu kadar yakıştıran benim gibi sevgi pıtırcığı insana bile alkış çektiren got karakteri.

kurt başlı bayrak

nedense gördüğümde muhteşem yüzyılın açılış müziği nın nınınının nı nı nı nın nınının kafamda çaldığı andı.

game of thrones

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--

sezonların 9. bölümleri güzel oluyor evet ama bir 5. sezon 9. bölüm değil tabi savaş, kan ve biraz tahminle yürümüş ama olsun, kadın karakterleri daha sık ve daha sağlam gördüm sanki hadi hayırlısı.

ögrencileri nasıl harcadık

Hogwartsta bile yaşanan olaylardan sonra, ben tepkisiz kalıyorum.

ulu sözlük yazarlarının biraz şey olması

hangimiz olmadık biz şey gibi.

alperenler adam gibi adamdır

hep söylerim insan olsunlar yeter.

ayda 1500 liraya maaş diyen kişi

ülkede kimsenin emeğinin karşılığını alamadığını biliyorsak, maaş değildir tabi sus payıdır. ölüm var sıtmaya razı ol formudur. ama emek vermiştir bu insan ve büyük ihtimal beden gücüyle yapılan bir işi icra etmektedir. bu yüzden o insan emekçidir bu para emeğinin karşılığıdır. anasının ak sütü gibi helal olsundur.

milletvekillerinin ilkokul mezunu olunabilirliği

sonuçta milletvekilidir, milletin her kesiminden bir egemenlik temsili istiyorsak zaten bu gereklidir. ama danışmana kulak veren bir yapı önemli ve donanımlı danışmanların varlığı.
ayrıca (bkz: eğitim cahilliği alır eşeklik baki kalır)