1. 244.
    düşünce akışını organize eden dünyanın en güzel şeylerinden bana göre. Içgörü kazandırıyor, kendini tanımanı sağlıyor. Kendini tanımak diye bir şey var mı bilmiyorum gerçi her saniye değişiyoruz. O geçişleri ve sebeplerini fark etmeni sağlıyor belki. Ayrıca yazarken yeni düşünceler yenilerini yeni fark edişler yenilerini doğuruyor. Konuşurkenden daha çok yazarken laf lafı açıyor bence. inanılmaz güzel ve sevdiğim bir şey yazmak. Mesela şu an şey kelimesini çok sık kullandığımı fark ettim. Konuşurken böyle değil halbuki bu kelime.
    Edit: yok ya organize olamıyorum. yazarken bile konudan konuya atlıyorum, düşünceler dallanip budaklaniyor sonra başta nerdeydim unuttuğum bile oluyor. ikizler burcu olmak nasıl bir lanet ya. Çoklu oluş, dikkatinin asla tek bir şeyde olamaması vs. Organize olmak mı işte o başakların işi.
    1 ... bihter sero
  2. 243.
    Unutmamanın ve unutulmamanın yegane şartı, sanki.
    5 ... kezi
  3. 242.
    Bir gün okunması veya okunmuş olmasına bağlı gelişmiş okunmama ihtimaliyle gerçekleşir.
    1 ... mobilisinmobili
  4. 241.
    olmazsa olmazım.
    bazen geribildirim almadığım için kırılıp küsüp kaç kere yazmamaya karar versem de, elim illâ gider yazı araç ve gerecine.
    ... alidemiral
  5. 240.
    beni rahatlatan eylemdir yazmayı seviyorum iyo geliyor.
    ... yazar cizer34
  6. 239.
    kendini deşarj etme yöntemi.
    1 ... lahmecun
  7. 238.
    mürekkepsiz kalan kalemin çırpınış dansıdır.
    ... ruyaguclu
  8. 237.
    kelimelerle resim çizmek, anı ölümsüzleştirmek ve tarihe mıh çakmaktır.
    ... haletiruhiye
  9. 236.
    ereksiz bir hayat için saçma ve gereksiz.
    ... kafkaramazov
  10. 235.
    var olmaktır. insan varlar arasında bir başka varsa yazmak sayesinde. insanlar içinde kimi insanlar diğerlerinden daha fazla varsa o da yazmak sayesinde.
    4 ... misirkalyonigne