bugün

ayakkabısının altındaki taşı çıkarmak için elektrik direğine tutunup, ayağını sallayan adamı elektrik çarpıyor zannedip, kafasına odunla vurup ölümüne yol açmak. biraz trajikomik ancak kimilerini yardığına da şahit olunmuştur.
bir basketbol takımının deplasmanda mücadele ederek, ev sahibi takımın taraftarlarına koyduğu andır.

http://www.facebook.com/v.../video.php?v=391701273517
nezarette geçecek geceyi anneye haber vermek için "anne merak etme ben emniyetteyim" demek, annenin "tamam yavrum gece gece çıkmayın bak dışarı" demesi...
ilkokulda tuvalete gitmekten korktuğum için, eve kadar tutamayacağımı da anladığımdan servisten iner inmez, bilmediğim bir apartmanın bahçesine girip işemem ve o apartmanın kapıcısının beni kovalaması.
babanın uydu receiver'ındaki yasaklı-kod konan kanallar listesini kurarken rtl'i de listeye eklemesi. nuri enişte'yle rtl'de tutti frutti seyrettiğiniz günler bitti babacığım, rtl artık bir ''iyi aile kanalı''...
(bu gerçek bir olaydır. olay macaristanda geçmiştir.)
adamın biri karısını korkutmak için kendine intihar etmiş süsü vermiştir. adamın karısı gördüğü manzara karşısında bayılır. komşuları kapının açık olduğunu görünce içeri girer ve evdeki mücevherleri çalar. evden çıkarken adam komşularına tekmeyi yapıştırmıştır ve bunun sonucunda komşuları kalp krizinden ölmüştür.
topluca ev cemaati olarak (3 kisi+yabanci kiz arkadas) aksam yemegine cikilmasi fakat 3 ev arkadasinin da anahtarini almamasi.

evin onune gelindiginde mal mal herkesin birbirine bakmasi ve piskince niye sen almadin gibi bok atmasi. en sonunda durumu cakan yabanci sevgilinin "bende anahtar var" demesiyle yerin dibine girilmesi, kendi evinde davetsiz misafir moduna girilmesi gibi bir olay buna ornektir.

ayni bok "niye sen copu atmadin" isimli olayda da vukuu bulmustur. tembeller surusu...
çukurun yanından geçen arkadaşa "dikkat et çukur var" diyince arkadaşın çukuru önünde zannederek yana atlayıp içine düşmesi.
arkadaşın final sınavından çıkıp "oh be 100 alıyorum" deyip bütünlemeye kalması.
baba bıyığını kesmiştir,sürpriz yapacaktır.markete gitmek için anneyi almaya gelir.anne arabaya kurulur bi güzel,sonra dönüp yanındaki adamın yüzüne bakınca :

- ayhh pardonn yanlış oldu

diyerek arabadan kaçarcasına uzaklaşıp eve geri gelir.yüzü kıpkırmızıdır "herifin birinin arabasına geçtim oturdum" diye size anlatmaktadır. derken telefon çalar, arayan babadır :

- söyle o anana tanımadığı adamların arabasına binmesin bi daha ahahahahaha (yarılıyor adam resmen)
baba günlerce güler annenin yüz ifadesini hatırladıkça. kadın kocasını tanıyamıyor bıyıksız...
bundan iki sezon önce fenerbahce kadiköy'de galatasaray'a karsi oynayacaktir. almanya'da yasayan iki arkadas arasinda söyle bir diyalog gecer...

fb: fenerbahce'li arkadas
gs: galatasaray'li arkadas

fb: bir ay sonraki maca istanbul'a gidelim. kadiköy'de bi fenerbahce - galatasaray maci izlemek istiyorum.
gs: ne isin var orada oglum?! ben gittim cok tehlikeli. kavga, dövüs... seni yamulturlar oglum. ben canim'i zor kurtardim!

aradan bir ay gecer. fb'li arkadas bana gelmistir mac'i izlemek icin.

ben: ooo hos geldin. gel otur. ne icersin?
fb: cay varsa, cay icerim.
ben: iyi tamam.
fb: gs'li nerde. cagiralim, o da gelsin.
aralarinda gecen diyalog'dan haberi olmayan ben: o istanbul'a gitti, mac'i izleyecek.
karşı komşudaki emo kızın saçlarını kestirmiş olarak gördüğümde şaşırıp ev arkadaşımla olan konuşma.
-alper merveyi gördün mü besleme gibi olmuş. hani starda bir dizi vardı da orda bi kız vardı ya
+yok olm ya önceden emo gibiydi bu sefer tam emo olmuş.
-olm kız zaten emo bu sefer insan gibi olmuş.
(bkz: deprem)
şehir dışına çıkan babamın uzun bir yol görüp hız limitini aştığında * polis çevirmesi sırasında ceza yedikten sonra polise söylediği laf:
-bi şu yola bak bir de şu arabaya. ben nasıl 90 la gideyim!? *
büyüklerimiz anlatıyor. inanılır gibi değil.

adamın biri varmış. çok gevezeymiş. ne zaman kız istemeye gitseler pot kırıyormuş kızı vermiyorlarmış. bir süre sonra yine kız istemeye gidiyorlarmış. anne ve babası uyarıyor.

- sakın konuşma, soru sorarlarsa da kısa kes.

bunlar gitmişler kız evine. kızın babası çocuğa soru soruyor babası atlıyor yanıtlıyor, çocuk çok akıllı oturuyor. ikramlık çaylar geliyor. kız damadın bardağına çay kaşığı koymuyor sırf adam kaşık istesin sesini duysun diye. adam kaşık istemiyor ve çayı içmiyor. kız dayanamıyor soruyor:

- acaba neden çayınızı içmiyorsunuz? beğenmediniz mi?

bizim salak oğlan bombayı patlatıyor.

- kaşık vermediniz çayımı sikimle mi karıştıracam?

ooohaaaa. bana pek inandırıcı gelmedi, imkansız olamaz diyorum ama farklı kişilerden de duymuştum. belki de şehir efsanesidir. ama çok komik.*
real football manager 2010'da cittadella, ikinci sezonda serie a'ya çıkarılır. taktik bozulmadan 15 maç kadar oynanır, bu maçlar sonunda takım düşme hattından 7-8 puan uzakta, 11. sırada bulunmaktadır. defansı 50'lerde gezen iki göbek oyuncusu yerine, bu özelliği 70 civarında olan iki hayvan öküzü transfer edilir. 30 maç sonunda takım sonuncu sıradadır.
ev ahalisi alışverişe çıkmıştır.
yaklaşık yarım kilo fındık alınıp evde kavanoza konmuştur.
akşam iki arkadaşın "kızların evine gitme ihtimali"nden ötürü; (ben - , arkadaş + )
- hacı ne oldu fındık almadık mı biz alışverişte?
+ ya biz onu yedik..
- ee gidiyonuz mu kızlara bari
+ ya hacım iş iptal oldu.
- şu ilerde düz duvar var..
bölümümde okuyan bi arkadaşımın türk tarihi adlı dersin vizelerinde zenci yabancı bi arkadaştan kopya çekmesi.
laboratuar dersi. teoriyi dinledik, deneyi yaptık geldik. asistan sordu: "deney sonuçları teoriye göre mantıklı mı mantıksız mı?" biraz oylama ve tartışmayla kararı verdik:
- çok da mantıksız değil aslında.
maç öncesi tuvalete gitme girişiminde bulunan babanın, tuvalette birilerinin olduğunu fark etmesi ve "maçtan önce son kakalar tamamlanıyor!" diye bağırması.

o nasıl bir havaya girmek?
duman konserinin ilk günüdür. ümit diye bir arkadaş sağlam içmiştir. yurda gidip tekrar içki alıp gelicek.
devrimin girişindeki güvenlik çantasını kontrol etmesi gerektiğini söyler.
"ya okuyom ben yaaaaaaa" diyerek ümit arkadaşımız arkasına bakmadan koşarak devrime girer.
fenerbahçelilerin maç sonunda şampiyon olduğunu sanarak sahaya dalmalarıdır. mutlulukları iki dakka sürmüş, etrafı göt olmanın hüznü kaplamıştır. arkasından stadda çıkan yangın cabasıdır.
ilkokulda ödev olarak verilmiş günlük tutma işini yapmış ve öğretmenin isteği üzerine günlüğünü sınıfa karşı okuyan bir çocuğun cümleye, "sabah uyandım, tuvalete gidip ayaklarımı yıkadım" şeklinde başlaması. * *
finalden çıkıp "oh be 100 alıyorum, bu dersi de geçtik" diyen arkadaşın bütünlemeye kalması.
(bkz: sevgilininin bkz vermesi)