bugün

entry'ler (1066)

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

usta prim al, harçlık kovala, oka boka lama? harçlık prim al.

artık nasıl bir ekonomik darboğazdaymışsam, aklımda böyle yer etmiş. geçenlerde doğrusunu öğrendim.

usta priva naşti kovala, okatukalama naşti priva.

kürtlere kürt deyince alınmaları

milliyetiyle seslenildiğinde utanan tek halk kürt halkıdır. Biri bana türk diye seslense, veya lakabımı türk koysa gurur duyardım. Kürde kürt diyosun tarlası yanmış kürt gibi çömelip küsüyor. Bak yine kürt dedim. Tüm kürtlerden özür dilerim. Tutamıyorum kendimi. Tıpkı zamanında mecliste sen bize adam diyemezsin diye meclis başkanına sataşan chplilerin durumu gibidir. Dövlet bize baxmir diyorsunuz ama kendinizi de sevdirmiyorsunuz sevgili kürtler.

süper lig 2018 19 yılın kadrosunu seçiyoruz

süper lig'de bu sezona damga vuran isimlerdir.
kendi seçimimi fifa temalı bir videoyla göstermek istiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=Ev2b5SxHI_A

94 neslinin bu ülkenin günah keçisi olması

Kendimden yola çıkarak anlatacağım, ama diğer 94’lülerin de kendinde birşeyler bulacağı konudur.

‪Millet serserilik itlik peşinde koşarken ben emek verip 4 sene üni. okudum. Medya dünyasında potansiyel işsizsiniz diye hocalarımın bile umudumuzu kırmasına rağmen pes etmedim. Bu sektörde iş hayatına atılmak için gece gündüz kendimi geliştirip düzenimi yeni yeni oturttum. Tam gaza basıp mesleğimde zirveleri hedeflerken araya askerlik giriyor eyvallah. Vatani görevdir lafımız yok. Düzenim bozulmasın diye bedelli yapmak istiyordum. Ama adamlar bikaç ay önce benden yaş olarak 7 ay büyük oldukları için bedelliye 15 bin öderken ben niye 31500 tl ödüyorum. Bu kadar fahiş bir ücret için senelerce borç ödemem lazım. Evlilik, ev, araba planları zaten hayal. 20000 tl KYK borcuna girmiyorum bile. Biz gençliğimizi yaşayamadan ortayaş klasmanına hayvan gibi borçlu halde hızlı bir geçiş yapıyoruz. Bu şartlarda gidip paşa paşa askerliğimi de yapacağım ama olan benim gibi ülkenin parlak çocuklarına oluyor. Bu işe birisi dur demeli. Sonra diyorsunuz ki gençlerle neden anlaşamıyoruz. Acaba neden?‬

ütopik türkiye hükümeti

Geleceğin Türkiye'si keşke böyle olsa dedirten, liyakatın esas alındığı, ilgili bakanlıkta o işten en iyi anlayan isimlerin bakan olduğu ütopik Türk hükümetidir.

Bir hayalim var.

Ümit Özdağ = Cumhurbaşkanı
Meral Akşener = Aile ve sosyal politikalar bakanı
Süleyman soylu = içişleri bakanı
Ali Babacan = Ekonomi Bakanı
ibrahim Kalın = Dışişleri Bakanı
ismail Hakkı Pekin = Avrupa Birliği Bakanı
ilber Ortaylı = Milli Eğitim Bakanı
Celal Şengör = Enerji ve Tabi kaynaklar bakanı
Mesut Hakkı Caşın = Adalet Bakanı
Recep Tayyip Erdoğan = Çevre ve Şehircilik Bakanı
Fikret Orman = Gençlik ve Spor Bakanı
Osman Pamukoğlu = Milli Savunma Bakanı
iskender Pala = Kültür ve Turizm Bakanı
ibrahim Saraçoğlu = Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı
Nasuh Mahruki = Orman ve Su işleri Bakanı
Ersan Şen = Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Ali Koç (?) = Gümrük ve Ticaret Bakanı
Ali Doğramacı (?) = Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı
Ali Atıf Bir (?) = Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı
Sinan Oğan (?) = Kalkınma Bakanı
Mehmet Öz (?) = Sağlık Bakanı
Koray Aydın (?) = Maliye Bakanı

Yedek isimler : ibrahim Altınsay, Serdar kuzuloğlu, nazlı çelik, Semih saygıner, Aziz sancar, gülse birsel, barış özcan, nuri bilge ceylan, ali türkşen, Abdullah ağar, ekmel özbay, taner yıldız, fatih altaylı, cüneyt Arkın, zülfü livaneli, üstün dökmen, recep akdağ

iğdır ın gelişmiş bir şehir olması

Doğu Anadolu seyahatim sırasında şahit olduğum gerçektir.
Özel bir iş gezisi için şehir şehir gezmek durumundaydım. Şu ana kadar Trabzon, Gümüşhane, Erzincan, Erzurum, Ardahan, Kars ve Iğdır'ı gezme fırsatı yakaladım. Hakkari'ye kadar da yolum var.

Iğdır içlerinden sivrilerek gözüme çarptı. Türkiyenin en doğusunda, kuş uçmaz kervan geçmez, karlı ve kurak bir yer olarak hayal etmiştim. Bir süre MHP ve Sinan Oğan'ın etkisinde kalmış olacak ki kent merkezlerine gerçekten hayran kaldım. Çok uzun geniş bir cadde boyunca eğlenecek, vakit geçirecek, modern ve ünlü mekanlar sıra sıra dizilmiş, lunaparkı, sineması, kafeleriyle gerçek bir şehir kimliğine bürünmüş bir şehir merkezi karşıladı bizi. iyi bir otelde konaklama fırsatı bulduk. Gerçi çalışanların sakar ve kürt olması bizi hayal kırıklığına uğratsa da ığdır şehri hakkındaki önyargılarım tamamen değişti. Kendilerine has yemek bulabileceğimiz bir yer ve iyi bir tatlıcı bulamadık. Fakat istanbul ve ankara gibi şehirlerde insanlar ne yiyorsa burada da onları bulmak mümkün.
Gümüşhane, Kars ve Ardahan ise hayatımda görüp görebileceğim en saçma ve gereksiz şehirler olarak gözüme çarptı.

Özellikle Kars ve Ardahan'ın çirkin yapıları, kaba insanları beni çok şaşırttı. Kars'ta arabamızı bir nalburun önüne çektiğimiz için toplanıp bağıra çağıra kavga etmeye kalktılar. Kaba cevaplar, umursamaz pis insanlar, şehir merkezinin berbat olması Kars'ı gözümde bitirmeye yetti.

Ardahan'ın şehir merkezini gezmem ise 2 dk sürdü. Tek bir cadde üzerine kurulu ve cadde üzerindeki tek eğlence yeri Googlem adında bir internet kafe. insanları Kars'a nazaran daha edepli sayılabilir. Hiçbir şekilde gelişmemiş, tam olarak kurak ve bitik bir il. Ama il olması için hiçbir sebep göremezsiniz.

Gümüşhane de bolca bürokrat yetiştiren bir memleket. Bu yüzden dağın üzerine yapabildikleri kadar çirkin toki binası yapılmış. Üniversite, hastane gibi yapıları dağ ile aynı renkte, sönük ve minicik bir şehir. Güzel bir yanı yok ve beğenmek mümkün değil.

Erzincan da güzel bir il olmasa da, şehir merkeziyle biraz durumu kurtarmış. Ayrıca seyahatim boyunca yediğim en güzel yemek erzincan döneriydi. Merkezde gezecek, yemek yiyecek bir yerler bulabilirsiniz. Üniversite kampüsleri de şehrin biraz uzağında ama çok kötü olmayan bir kampüse sahipler.

Erzurum ise benden eksi puan alan bir şehir. Gelişmişlik seviyesi Iğdır ve Erzincan'dan düşük. Şehir tüm dikkatini Kayak merkezine vermiş durumda. Şehir ve ilçeler hoşuma gitmedi. Oltu'dan tesbih aldık. Oltu taşı adlında fosilleşmiş ağaçmış. 50 liradan 3000 liraya kadar çeşit çeşit tesbih bulunuyor. Bu arada şunu anladım ki Türkiye'de oltu tesbih diye satılanların çoğu Rus Taşı olarak bilinen çakma oltu taşıymış.

Gezim devam ettikçe ben de başlığı güncelleyeceğim.

arda turan ın titreyen ses tonu

her dinleyişte insanın sinirlerini bozan, kişiliksiz ses tonudur. gidip gelen tiz tonlara sahip saçmasapan bir sestir.
örneğin,
https://www.youtube.com/watch?v=ZTUt7kpM_LA

meral akşener in siyasi geçmişi

Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi kadın siyasetçisidir.

üniversite de türkçü ideolojiye kapılmak

sağ kesimden gelen ailelerin okuyup komünist oldu telaşına kapılmasına sebep olan durumdur. lisede insanlara ve düşüncelere saygılı, sıradan bir türk milliyetçisiyken üniversitede okuduğum dönemin çözüm süreci denen zırvaya denk gelmesi, üniversitelerde zirve yapan pkk seviciliği ve milliyetçi olmanın suç sayıldığı bir dönem yaşamam nedeniyle zamanla koyu bir türkçü oldum. akpartiye en koyu muhalefeti yaptım. akpartili akrabalarım tarafından dinsiz komünist olarak görüldüm. mhpnin muhalefet olamamasına muhalefet ettim. ülkücü düşmanı, bahçeli düşmanı diye adım çıktı. chpnin atatürkle alakası olmadığı halde hdp ile birlikte prim yapmasına isyan ettim bu oğlanın da ne istediği belli değil dediler. hdpye ana avrat küfür edince herkesle ortak noktada buluşsak da insanlar bu ülkede türkçülüğü anlayamadığını düşünüyorum. mesela timuru, yıldırım bayezid'i yendi diye sevmemek, şah ismail'e yavuzla savaştı diye sahip çıkamamak, arakan'a filistin'e suriye'ye gözyaşı dökerken uygur türklerine, türkmendağı'na, hocalı'ya gereken duygusal bağı kuramamak beni diğer milliyetçilerden ayrı tuttu. ben bunları savunduğum için kafatasçı, faşist ilan edilsem de bu ülkede böyle bir siyasi aptallık seviyesinde türkçü olabilmek başlıbaşına gurur duyulacak bir başarıdır.

evlenilecek kızda olması gereken üç özellik

Güzel olması.

vatan şaşmaz cinayetinde hiç bilinmeyenler

Vatan şaşmaz'ın filiz aker'le para ilişkisi vardı. Daha sonra aralarında duygusal ilişki oldu. Vatan şaşmaz filiz aker'i söğüşledi. Filiz aker vatan'a deli gibi aşıktı. Herşeyini satıp ona harcadı. Sonra vatan şaşmaz başkasıyla birlikte olup filiz'den uzaklaştı. Filiz hem servetini hem sevdiği adamı kaybetmenin verdiği psikolojiyle onu öldürme planı yaptı. Hapise girmek istemediği için ve bunalım yaşadığı için önce vatan'ı öldürdü daha sonra intihar etti. Bu bilgileri ilk defa benden duyuyorsunuz. CiA'ya Müge Anlı'ya filan itibar etmeyin. Bu da size kıyağım olsun. Bu konu da kapansın yeter artık.

meral akşener in cumhurbaşkanı olduğu türkiye

Hayal kurmaktan aciz, hayal kuranların hayalleriyle dalga geçince rahatlama yaşayıp gerizekalı hayatlarına devam eden, pavlovun köpeği olmuş gerizekalı tiplerin bir türlü hazmedemeyeceği durumdur.

Türkiyenin atatürkten sonra en güzel halidir.

Mesaj yağmuruna tutuldum resmen. Hikayenin devamını daha sonra yazarım gençler. Hele bi meral abla gelsin de

ligimizin gelmiş geçmiş en iyi yabancılar karması

Sayemde ligimize ne kadar iyi isimler geldiğini tekrar hatırlamış olduk uzun uğraşlar sonucu hazırladım ve gelen tepkilere bak. Bu kadar fanatik olmayın. Sayı olarak haksızlık olmasın diye bir iki futbolcuyu alta, bazılarını hakettiğinden üste yazdım ama asla adaletsizlik yapmadım. Şu olsaydı bu olsaydı dediğiniz isimlere bakıyorum mantıklı ama yeterli değil. Mesela Carew demba ba yı nasıl geçebilir. Newcastle, chelsea ve bundesligada oynamış bir demba ba var. Roma ve lyonda oynanmış carew var. Yada şotayı nereye koycam dünya futbolunda tanınan biri değil. Fenerlilere göre josef, kameni, soldado filan eklemeliyim, gslılar fernando, gomis, belhanda filan bekliyor. Mal mısınız?

Mario gomeze laf etti adamın biri yaa. Dünya futbolunun en golcü futbolcularından biri, alman milli takımının en golcü en özel futbolcularından biri ve bu lige geldiğinde ortalığı kasıp kavurup öyle gitti. Bu eleştiren tayfa hayatında 1 kez dünya kupası izlemiş yeni yetme aptal gerizekalılardan oluşuyor.

Bu kadar sinirlenecek birşey olduğunu sanmıyorum. Ligimizde yükselen değer olarak atiba ve sivok yazıldı, Alex, şota, yattara, popescu ve mondragon'un cvsi de boştur ona bakılırsa. Adriano ne demiş birisi adam barcelonanın en iyi döneminde sol bek olarak yıllarca oynadı ve ölmeden türkiyeye geldi. Burada eleştiri yapanlar tuttuğu takımdan en az 5-6 adamı listeye dahil edecek kadar aptaldır. Üç büyüklerin yıldızları arasınsa eşitlik var ben gayet tarafsız liste hazırladım. Futbol cahilleri ne anlar

iyi incelendiğinde her karmaya 3 büyüklerden 3er futbolcu eklendiğini ve son derece adil olduğunu görebilirsiniz.

Türkiye süper ligine gelmiş en kariyerli, en iyi, en büyük yabancılar arasından 5 tane karma kurulsa sonuç ne olurdu merak ettiniz mi? .

ALTIN KARMA

Kaleci - toni schumacher (fb)
Solbek - roberto Carlos (fb)
Stoper - pepe (bjk)
Stoper - popescu (gs)
Sağbek - jose bosingwa (ts)
Kanat - frank ribery (gs)
Ortasaha - Alex de souza (fb)
Ortasaha - george hagi (gs)
Kanat - ricardo quaresma (bjk)
Forvet - samuel etoo (ant)
Forvet - mario Gomez (bjk)

GÜMÜŞ KARMA

Kaleci - taffarel (gs)
Solbek - adriano (bjk)
Stoper - carlos zago (bjk)
Stoper - diego lugano (fb)
Sağbek - cicinho (sivas)
Kanat - nani (fb)
Ortasaha - guti hernandez (bjk)
Ortasaha - wesley sneijder (gs)
Kanat - samir nasri (ant)
Forvet - didier drogba (gs)
Forvet - van hooıjdonk (fb)

BRONZ KARMA

Kaleci - fernando muslera (gs)
Solbek - gael clichy (baş)
Stoper - rigobert Song (gs)
Stoper - simon kjaer (fb)
Sağbek - eboue (gs)
Kanat - nicolas anelka (fb)
Ortasaha - Alexander hleb (kon-gen)
Ortasaha - jose sosa (bjk)
Kanat - simao sabrosa (bjk)
Forvet - van persie (fb)
Forvet - les ferdinand (bjk)

4.karma

Kaleci - oscar cordoba (bjk)
Solbek - aly cissokho (malatya)
Stoper - skrtel (fb)
Stoper - frank de bour (gs)
Sağbek - geremi (a.gücü-gen)
Kanat - valbuena (fb)
Ortasaha - felipe melo (gs)
Ortasaha - gary medel (bjk)
Kanat - jay jay okocha (fb)
Forvet - demba ba (bjk)
Forvet - mario jardel (gs)

5.KARMA

Kaleci - mondragon (gs)
Solbek - royston drenthe (k.erciyes)
Stoper - bruno alves (fb)
Stoper - tomas sivok (bjk)
Sağbek - van der wiel (fb)
Kanat - lukas podolski (gs)
Ortasaha - manuel fernandes (bjk)
Ortasaha - atiba hutchinson (bjk)
Kanat - dirk kuyt (fb)
Forvet - emmanuel adebayor (baş)
Forvet - milan baros (gs)

türkiye ye gelmiş en iyi önlibero

Atiba Hutchinson
Gary medel
Fabian Ernst
Giunti
Felipe Melo
Stephen Appiah

Gerçekten karar verilmekte zorlanılsa da galiba cevap Atiba Hutchinson.