bugün

sahte , ellerine sağlık , günydın , ki sen gibi şarkıları ile kendisini türk toplumunun ortasında bulmuş sanatçıdır.
ilk çıktığında kendisini bir grup ismi sanıp, bir de üstüne bu grubun bi kadın bi erkekten oluştuğunu düşünüp daha çok kadının şarkı söylediği şeklinde yanılsamaya sebep olan şarkıcı. kendimden şüphe etmiştim yeminle.

ellerine sağlık hadi durma kutla bu zafer senin... *
hadi seni sevdim diyelim bir daha... *
galatasaray üniversitesinde verdiği konserle bizi bizden almıştır. yalın ın aşk şarkılarını boğazın kıyısında bağıra çağıra söylemek insanlara kendilerini kaybettirmiştir. performansına hayran kalınan sanatçıdır kendisi.
"kalbimin orta yerinde bu nasıl bir cumhuriyet senin ki, ben anlamadım..."
(bkz: başka hayatların kadını)
5 Haziran 2010 cumartesi günü fenerbahçe true blue da konser verecek olan şarkıcı *
30 mart 1980 yılında doğmuş gerçek adı hüseyin olan şarkılarını severek dinlediğim pop sanatçısı..
(bkz: küçücüğüm)
(bkz: zalim)
(bkz: bir tek sen eksiksin)
(bkz: istanbul benden büyük)
televizyonda geçen günlerde canlı dinlediğim şarkı söylemek için adeta biryerini yırtan detone üstüne detone olan birkaç şarkı yazmaktan başka herhangi bir özelliği olmayan ama kendini hiç ilgisi olmasa da illa sempatik şu bu diye satmaya çalışan ve bir kesimin de bunu yuttuğu mızmız kedi tipli şey.
ondokuzmayıs üniversitesi bahar şekliklerinin 4. gününde gelmiş konser vermiş olan şahıs.
o kadar konsere gittim o kadar canlı performans dinledim. ancak yalın gibi hiç bir konserde eğlenmemiştim.
gerçekten sahnesi çok sağlam. sadece kendi albümünden okuma triplerine giriyor. mesela şenlik konserinde
kurban'dan yalan'ı yalan dostum aşk diye bir şey yok ve yıldızların altında gibi güzel parçaları harika seslendirdi çoşturdu eğlendirdi.
sade....birde şarkı söyleyen küçük bir adam var ama o farklı..
bugün konserine biraz da geç kalarak dahil olduğum sanatçı.

sahnede iyiydi.
güler yüzlü ve enerjikti.
kendi şarkıları dışında şarkılar da söyledi.
ama kafayı biraz evlenmeye takmış gibiydi sürekli ''kimler evlenmek istiyor?'' türevi garip sorularla gençlerin nabzını tutmaya çalıştı.
ilk ciktigi zamanlari hatirliyorum da, uzun sacli halleri, elindeki gitari yuyureyek calma tripleri falan.

hele o zalim sarkisi yok mu? albumu piyasaya surulmeden, sadece ismiyle, fotografi bile bilinmeden, radyolarda calardi sarkisi. sonra piyasa olmaya basayinca genc kizlarla roportaj yapardi, bu sarkiyi ben soyluyorum diye. kimse inanmazdi. ah su magazin haberleri ah.

oysa oyle miydi? cok cool idi. sadece sesiyle falan filan. pehh.

ha bir de manga diye grup vardi, hala var mi bilmem. onlar da maske takiyoruz yuzumuzu gostermiyoruz tribindeydi. bir ara denk geldim, onlar da acmislar yuzlerini falan.

nedir lan siz genclerdeki bu tripler?

bir de turban cikti bu ara, neymis saclari gostermeden universiteye gireceklermis falan. siz de bikacaksiniz yakinda konjenktur onu gosteriyor gencler. sakin olun.
en az emre aydın kadar etki yapıp, insanı dumura uğratabilen sanatçıdır.
asıl ismi hüseyin'dir.1980 doğumludur ve bazı kaynaklara göre florya bazılarına göre nişantaşı doğumludur.besteci ,söz yazarıdır.
müzikle ilk tanışması babasının ona geceleri gitar eşliğinde çaldığı gipsy kings melodileridir.ilk bestelerini, st. michel fransız lisesi'nde okuduğu yıllarda yurdaer doğulu ve doğan canku müzik okullarında gitar dersleri alırken yapmaya başlamıştır.
ilk bestesini ise bir yakın arkadaşının ona bir ricası ile başlar.arkadaşı kıza aşıktır ve ondan kız için etkileyici şeyler yazmasını işte oda yazmaya başlar ve çok beyenilir.
önemli bir bilgi daha vardır ve pek bilinmez modellik deneyimine 18 yaşında başlayan seloni, yabancı ülkelere tanıtım kataloglarında yer aldı.(vikipedi'den alınmıştır)2009 yılında da erberk ajans ile çalışmaya başladı.
ardından lisede kendi aralarında gitar çalıp ,şarkı söylemeye başlar.
üniversiteyi kazanmasına rağmen müzik aşkı ona ağır basar ve onu ilk kez zalim şarkısıyla duyarız.
dört bir birinden güzel albüm çıkarır.
ilk albümü ellerine sağlık,ve son çıkan albümü ise ben bugün'dür.tüm albümlerinde bütün sözleri besteleri kendine aittir burda.
sanatçıların bazılarına şarkılarını vermiştir bunlar gülben ergen'e aşksın sen,serdar ortaç'a sakın arama 'dır .
(bkz: seviyorum) şarkısı, arada kalmış olmasına rağmen kişiyi inletir. dinlenesi popçu.
tam adı ' hüseyin yalın ' dır. her şarkısı ayrı güzeldir fakat bu şarkısının yeri ayrıdır.
http://www.dailymotion.com/video/x111zv_yalin-son-askim-live_music
bu akşam istanbul üniversitesi bahar şenlikleri kapsamında konseri olan, şarkıları güzel dinlenilesi kişi.
özdemir asaf'ın kısa, öz ama yürekten vurucu şiiridir.

Yalın

Her seven
Sevilenin boy aynasıdır.
Sevmek
Sevilenin o aynaya bakmasıdır.

özdemir asaf
nasıl bir ruh halindeyim çözemedim ama sesi , müziği, sözleriyle bana şu aralar ilaç gibi gelen adam. istisnasız her dakika onun şarkıları geçiyor aklımdan, onun şarkılarını mırıldanıyor, onun şarkı sözlerini hatırlamaya çalışırken yakalıyorum kendimi.
Her şarkısıyla beni kendine iyice bağlayan şarkıcıdır.
Özellikle (bkz: günaydın) şarkısı harikadır.

Aşk içinde misafir olmaz
Ya yalnız sen ve ben
iki gönül arasına üç saklanmaz
Ya yalnızlık ve ben
Ya o ya ben
Ağlaya ağlaya senden vazgeçiyorum ..
türkiye'nin en yakışıklı sanatçısıdır.
ozan doğulu ile düetleri için klip hazırlıklarında olan sanatçı.
çok dinlendirici bir sesi var, günaydın şarkısını ve birkaç şarkısını daha severim. mütevazi duruşu saygı sebebiyetidir bu adama. florya çocuğuysa bizim bu sokaklarda yürümüş, florya şenlikköy ormanının o güzel havasını solumuştur kanımca.
dipnot: anadolu rock müdavimiyim, yalın'dan başka popçu tanınmam, poptan ve diğer müzik türlerinden nefret ederim. istisnalar yine kaideyi bozmaz tabii.
annesi tarafından giydiriliyormuş gibi bir imajı olan sanatçı. yani bende öyle bir izlenim bırakıyor. Sanki tam evden çıkarken annesi süveteri zorla giydirmiş gibi. hayır nedir bu süveter sevdası yani anlamadım gitti.
kişinin duru hali, iyidir.
şarkıcıdır.