1. 1.
  birinden bir şeyi ısrarla isterken, bi yandan da duygu sömürülerek yapılan icraattır. yalnız, muvaffak olabilmek için bir adet insaflı insana ihtiyaç vardır. çünkü "yalvarıyorum" diyene "hadi yalvar" diyen kıvrak zekalı ve hafif sadizm kokan bir cümleyle karşılık verebilecek kişiler de mevcuttur.
  2 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  (bkz: bokunu yiyim)
  -1 ... egzantirik gotelek
 3. 3.
  boşuna yapılan bir eylemdir.
  ... hodri meydan
 4. 4.
  dilenmek. çaresizliğine çare ararken biçare olmanın ne demek olduğunu algılayıp, etraftan destek ve çare dilemek..
  ... no name
 5. 5.
  yalvarması da yalvartılması da insan onuruna yakışmayacak eylem. yalvaralıcaksa allah'a yalvarılmalıdır. ama yalvarmak nasıl bişeydir diye sorulursa bana vereceğim tek cevap bir mevlana şiiridir:

  Duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun. etme
  Başka bir yar başka bir dosta meylediyorsun. etme

  Sen yadeller dünyasında ne arıyorsun yabancı
  Hangi hasta gönüllüyü kasdediyorsun. etme

  Çalma bizi bizden bizi gitme o ellere doğru
  Çalınmış başkalarına nazar ediyorsun. etme

  Ey ay felek harab olmuş alt üst olmuş senin için
  Bizi öyle harab öyle alt üst ediyorsun. etme

  Ey makamı var ve yokun üzerinde olan kişi
  Sen varlık sahasını öyle terk ediyorsun. etme

  Sen yüz çevirecek olsan ay kapkara olur gamdan
  Ayın da evini yıkmayı kastediyorsun. etme

  Bizim dudağımız kurur sen kuruyacak olsan
  Gözlerimizi öyle yaş dolu ediyorsun. etme

  Aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer
  Aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun. etme

  Ey cennetin cehennemin elinde olduğu kişi
  Bize cenneti öyle cehennem ediyorsun. etme

  Şekerliğinin içinde zehir zarar vermez bize
  O zehiri o şekerle sen bir ediyorsun. etme

  Bizi sevindiriyorsun huzurumuz kaçar öyle
  Huzurumu bozuyorsun sen mavediyorsun. etme

  Harama bulaşan gözüm güzelliğinin hırsızı
  Ey hırsızlığa da değen hırsızlık ediyorsun. etme

  isyan et ey arkadaşım söz söyleyecek an değil
  aşkın baygınlığıyla ne meşk ediyorsun. etme
  1 ... dusunenadam
 6. 6.
  neden yalvarcağına başlı bir durumdur. genellikle sonuç ne kadar yalvarırsan yalvar verilen karar verilmiştir. terk edilmişsindir yalvarsanda yakınsanda yalnızsındır. çare aramaktır belki belki belki... diye belki yalvarsam acaba geri dönermi diye düşünürsün ama sonuç? verilen karar verilmiştir. şansın varsa sevgi varsa geri dönüş olabilir belki lerle kangren de insana huzur verebilir. her zaman kangren olan yer kesilip atılmamalı. tedavisi sonuna kadar yapılmalıdır. denenmelidir. yalvarılmalıdır şu dünyada tek parça kalayım diye. sonuçlar belki diye belkii....
  1 ... thug life nigga
 7. 7.
  çaresizlik belirtisidir.
  yapılan bir hatanın ardından af dilemek için yapılıyorsa normal karşılanabilir.
  ... cacaron
 8. 8.
  acizliğin, muhtaçlığın son noktasıdır yalvarmak. çaresizliği kabullenmektir.
  ... rapunzel kibrit satar
 9. 9.
  gurur kavramını, kavram olmaktan çıkarmış, özümsemiş, yaşam tarzı haline getirmiş bünyeler için, işkenceden de öte bir durum..

  26 yaşındayım ve hayatımda yalnızca bir kez yalvardım.. ama ne yalvarmak, köpek oldum bildiğin.. yıl 2006. kardeşimi, sırf ben istediğim okula gidemedim o gitsin, diyerek istediği okula yolladım. borç harç bir ton para döktük. masrafları, kitapları da cabası.. zaten her istediğini yapmışım, söz konusu eğitimse önümde kimse duramaz. kaldı ki kardeşime hayır diyemem. bu konuyla ilgili şuradan #14600072 bilgi edinebilirsiniz. edinmeye de bilirsiniz, siz bilirsiniz. ama edinirseniz bir bu kadar daha entry okumak zorunda kalabilirsiniz. neyse, keyif meselesi..

  işte kardeşimi o şekil bu şekil istediği okula kaydettirmişiz. okuldaki herkes zengin. zengin değilse de yoksul değiller anasını satayım bizim gibi. yeşilçam filmleri misali, kardeşceğizim ezik olmasın diye, ordan oraya koşturuyorum. çok şımartmışım zamanında, geri dönüşü de yok. hiç para yok dememişim, bir de ergenlik dönemi. zor yani.. neyse efendim bir borcun altına daha girip bilgisayar almışım. bütün arkadaşları msn'de takılıyormuş çünkü. ben nerden bileyim biir boklar yiyeceğini..

  günlerden bir gün, iş yerime telefon geldi. komşumuz arıyor. " kadrolu cikarci kardeşin burda, seni istiyor ama ağlamaktan konuşamıyor.." ne oluyor ulan? 15 saniyelik arada bin bir türlü senaryomu yazdım tabi.. bir zaman sonra kardeşim aldı telefonu, salya sümük ağlıyor. salyayı sümüğü görmüyorum ama biliyorum, öyle ağlıyor. ağlarken güzel olanlardandır kardeşim üstelik. " okuldan atıldım" diyor. yazarken kolay evet ama ne o bu kadar kolay söyleyebildi ne de ben bu kadar kolay duyabildim. tutuldum.. bırakın konuşmayı, nefes alamıyorum. öyle bir şey oldum.. neden diyemedim, önemi yoktu.. onu o okula kayıt ettirmek için yaşadığım süreci saniyesi saniyesine hatırladım o sürede.. "eve git, anneme de bir şey söyleme" dedim kapattım.. ağlardı çünkü annem. yüreciği kaldırmazdı. hala öyledir. üzülünce ağlar.

  günün geri kalanını zor bitirdim. eve gittim kardeşimin gözleri kan çanağı. annemden kaçamamış, ama anlatmamışta.. annemin bütün umudu benim. biliyorum bin bir türlü şey kurdu kafasında.. ne desem de hem inandırıcı olsa hem de annem üzülmese, bilemedim.. "sonra" dedim.." önce ben bir öğreneyim.."

  detayları aldım kardeşimden.. önceki gece msn'den orta okul arkadaşlarını örgütlemiş. okulda buna ters giden bir çocuk varmış. onu dövdürtecek. çocuklar okulu basmış.. diğer öğrenciler karışmış mevzuya. bıçaklar, çakılar.. bir kısmını polis almış götürmüş.. kardeşimin payına da okuldan atılmak düşmüş.. sinirden deliye döndüm lakin olan olmuştu.. ertesi sabah okuluna gittim.. hocayı hiç unutmam, muhsin hoca.. gittim adama dedim ben buyum.. kardeşim şöyle böyle.. adam olayı anlatıyor.. deli gibi de haklı.. " on üç yıllık okul bu. bu zamana kadar en ufak bir olay yaşanmadı burda. polis gelmesi ne demek? ben bu öğrenciye ceza vermezsem ötekileri nasıl durduracağım? okulumun adına leke getirtemem.." falan diyor. haklı yani. ben bir yandan kardeşimi savunuyorum, savunmak değil de, ergen işte diyorum. bu kadarını hesap edememiş.. okuldan atarsanız olmaz bilmem ne.. sonra adam bana bilgisayarından bir fotoğraf gösteriyor. evin içinde ergen liseliler toplanmış. o onun kucağında, sigaralar biralar.. kızlı erkekli bir ortam. kardeşim içlerinde yok, ama "kanka"sı rezalet bir şekilde duruyor fotoğraf karesinde.." işte" diyor muhsin hoca.." seçtiği arkadaşlar bunlar.. msn kullanmak ne demek hem?" diyor.." bu okulda 600 öğrenci var. hepsi birbirine yeter. msn'den arkadaş bulmaya, ya da arkadaşlarla msn'den konuşmaya telefonla mesajlaşmaya gerek yok. saatlerce görüyorlar birbirlerini" vs diyor. bir sürü toplumsal yaradan bahsediyor ama sonuç olarak kardeşimin okulla ilişiğinin kesildiğini anlıyorum ben..

  yerimden kalkıyorum, gözlerim dolmuş. ruhumdan yaşlar boşanacak biraz sonra.. "yapmayın" diyorum. sesim alabildiğine çatal.. "atmamalısınız" diyorum..

  masasının önünde diz çöküp, ne olur kardeşimi okuldan atmayın diye haykırarak, gözyaşları eşliğinde yalvarmak eylemini gerçekleştiriyorum..
  1 ... kadrolu cikarci
 10. 10.
  https://video.uludagsozluk.com/v/sevgiliye-iyi-geceler-mesajları-9684/

  en ünlülerinden birisidir
  -1 ... lneronl