1. 1.
  Abd'de, New Haven'da bulunan bir ivy league mektebidir.
  1701'de kurulmustur. Amerika'nın ucuncu en eski universitesi olup, en prestijli okullarından biridir. Harvard*'a bircok alanda ama en cok da kurek yarislarinda rakiptir. Kutuphaneleri tapinaksi bi gorunum arz eder. goz kamastirir.
  1 ... confusedy
 2. 2.
  ayrica George w. bush'un mezun oldugu universitedir.
  burada kendilerinin bir sure once yaptigi konusmada yale'i c ile bitirmeniz birgun basbakan olmayacaksiniz anlamina gelmez diyerek buradaki "ahan da projem yetismicek".. "yok yok bana mezuniyet haram".. "hocam askolsun bu verdiginiz de not mudur?" diye sizlanan genc yale'lileri umide bogmustur.

  burdan cikarilmasi gereken ana fikirse; kendileri yale mezunudur ancak ite kaka mezun olmustur.. buraya girmesindeki * sihirli sozcukse 'wasp'tir..
  1 ... confusedy
 3. 3.
  ismini cismini anca filmlerde duyup gördüğümüz orda abd de uzakta bir üniversite var diye söylediğimiz en baba meşhur öğretim kurumlarından nadide biri
  ... enterezan
 4. 4.
  haldun dormen'in, gençliğinde tiyatro eğitimini aldığı üniversite...
  1 -1 ... speechbubble
 5. 5.
  ivy league'deki bircok universite gibi, ozellikle lisanustu* calismalarda ogrencinin ozgurlugunu buyuk olcude kisitlayan bir okuldur.

  hocalar ogrencilerine gereksiz ve ayrinti konulari doktora diye calistirirlar. misal; eski misir'da ayaga giyilen seyler ve sosyal incelemesi hakkinda bir calisma yaparak bunun gibi "prestij"li bir okuldan phd unvanini alabilirsiniz. neyse iste hocalar boyle tek basina pek bi degeri olmayan calismalari toplayip kendileri belli analizler yapiolar herhalde. ama resmin tamamini gormek pek kimseye nasip olmuyor kolay kolay.

  bunun gibi baska okullar icin: (bkz: harvard university), sonra (bkz: chicago university). bi de buralarda bazen acayip bi yahudi yogunlugu oluyor ozellikle sosyal bolumlerde.

  (bkz: kedi ulasamadigi cigere pis dermis)
  2 -1 ... child
 6. 6.
  oktay sinanoğlu nun 26 yaşında profesör olup, son 300 yılın en genç profesörü ünvanını aldığı dünyanın sayılı üniversitelerinden.
  4 ... nickimle değil entrylerimle hatırlanmak isterim
 7. 7.
  (bkz: gilmore girls)
  1 -1 ... risale
 8. 8.
  dünyanın en iyi sosyal bilimler üniversitesidir. buradan mezun olup türkiyede iş görüşmesine gittiğiniz de, insan kaynakları, kaynak olur akar önünüze.
  3 -1 ... karpuzkabugu
 9. 9.
  geçtiğimiz aylarda yapılan bir araştırmada dünya'nın en iyi üniverisiteleri sıralamasında birinci sırayı alan üniversite. ayrıca ilk beş yüz'e türkiye'den istanbul üniversitesi ve hacettepe üniversitesi de girmişti.
  2 ... madrid ulku ocaklari reisi
 10. 10.
  Ali nesin'in doktorasını verdiği okul.
  -1 ... pascalaga