bugün

boru mu boru mu bu diye sözleri barındıran şarkıyla reklamlarda görünen sempatik oyuncu amca.
(bkz: süper mario)
17 Kasım günü Kağızman''da "deliriyoruz" adlı oyunu sergileyen ve 34 yıllık öğremen olup bu meslekten emekli olduğunu duyunca çok şaşırdığım; sohbeti tatlı, konuşması ilginç güzel adam.
Hiç bir insanın ağzına yakışamaz bu adamın ağzına yakıştığı kadar bir küfür. Aslında biz onu geniş ailedeki 'sezai kirişçiii' diye naralarından ve en çokta bu son dönemlerde 'sağ salim','sağ salim 2' filmlerinden hatırlıyoruz.

O kadar samimi bir havası var ki ettiği küfürlere katıla katıla gülüyoruz. Son olarak 'kardeş payı' dizisinin 13. bölümüne konuk olarak katılmıs ve biz izleyenleri onu görmekte memnun bırakmıstır.

Ekranlarda daha çok görmek istediğimiz bir sanatçı.
efsane ananı zikim sözünün sahibi amasya doğumlu Türk oyuncu.
35 bin tl ye kendisine mezar yaptırmış 66 yaşındaki oyuncu.

görsel

baktıkça ölesim geliyor demiş.

http://www.haberturk.com/...haberleri-1947345-magazin
1952 yılında Amasya'nın yavru köyünde doğmuştur. "yavru" soyadı doğduğu köyün adıdır. denk gelirsem hatıra olarak beraber bir kaç kare poz alırım. kendisini geniş aile de tanıdım.

ümran süreyya bey (geniş aile, okul müdürü)
ayıca bir kaç film vardı sanırım. "anağı sikiyiğm, aman tanrım dedim" repliği falan. hangi filmdi unuttum.

Edit : hatıra pozu alamadım. Mekanı cennet olsun. Rabbim rahmet eylesin.
hakka yürümüş. allah rahmet eylesin.
Her kalp çarpıntısı, ecelinin ayak sesi..
kalp krizi nedeniyle 66 yaşında vefat etmiş.

https://www.haberturk.com...-kaybetti-2155033-magazin
müthiş kendi arabam üzerime geliyor repliği ile hatırladığımız dayımız.
görsel

Amasyada mezarlığa böyle bir hayrat yaptırmıştı yakın zamanda. Geçenlerde annemin amcası vefat ettiğinde gözümle görüp üstteki fotoğrafı çekmiştim.
Ayrıca mezarı için yer aldığını da duymuştum ama tam hatırlamıyorum.

Amasya yavru köylüdür. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Allah sevenlerine sabır versin.

Edit : evet mezar da yaptırmış.
görsel
Hayatını kaybetmiş ouuncu.

Severdim bu adamı ben. Hulusi kentmen havası vardı. Güzel küfür ederdi. Yakışırdı ağzına.. Mekanı cennet olsun.
okulun kurallarına sıkı sıkıya bağlı olması rolüyle hatırladığımız oyuncu, allah rahmet eylesin. bu arada neden bu festivallerde hep bir oyuncu kalp krizi geçirip ölüyor lan.
dandik filmlerin iki küfür etsinde fragman şenlensin oyuncusu. ama eğlenceli adamdı. hatta bence güzelde oyuncuydu. allah rahmet eylesin.
Son dizisi bahtiyar ölmezdi galiba.
6 yıl önce bir tiyatro oyunu sonrası uzun uzun sohbet etmiştik kendisiyle. Sohbeti çok güzeldi. Hatta aslında meslektaş olduğumuzu öğrenmiştim. Çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin.
"ammunagoyum" gibi şiveli bir küfürü en güzel icra eden adamdı.
üzüldüm gidişine..
rabbim rahmet eylesin..
Allah rahmet eylesin. Bir küfür bir insana ancak bu kadar yakışır.
Mekanı cennet olsun.

Ümran süreyya'yı hiç unutmayacağız...
ananı sikeyim nidasıyla hatırlanacak isim.
Aman tanrım didim.
Allah rahmet eylesin. O sözüyle aklımızda kaldı.
figürandan hallice olan, ananı sikeyim sözünden başka pek bir numarası olmayan adam.

iyi oyuncuydu da biz mi görmedik!

kör ölür badem gözlü olur, bununki de o hesap.

Allah rahmet eylesin, eylesin de usta oyuncu falan değildi.

geçiniz bunları.
- haydi bakalim recep, devirebilecen mi ossurugunla acep

Repligiyle her zaman hatirlayacagimiz sanatci.

Allah rahmet eylesin.
Kendisini sinemadan daha cok tiyatroda izlemek isterdim ama ne yazik ki nasip olmadi.
Nedendir bilmem kendisinde bir hulusi kentmen babacanligi görüyordum ama rolleri daha farkli yönlerde oluyordu.
Sempatik bir oyuncuydu. Gidisi üzdü.