bugün

nike'ın yeni sloganıdır ve reklamı acayip yaratıcı olmuştur.
şu linkten izlenebilir http://www.youtube.com/watch?v=AqME-3dwoGs
messi nin sponsoru kim bilmiyorum ama, apaçinin olup da messi nin olmadığı reklam filmidir. rooney nin olayı son yıllarda görülmüş en büyük reklamcılık başarısıdır, takdir ettim.

edit: adidasmış messi nin sponsoru.
çok fena reklamdır. nike herzamanki gibi döktürmüştür.
0:37' deki şarkı söyleyen adam erol evgin' dir. *
oldukça başarılı bir reklam olmasına rağmen reklamın yapımcıları, ronaldinho'nun 2010 güney afrika dünya kupası'na gidemeyeceğini unutmuşlar galiba.
futbolla ilgili reklam filmleri arasında zirveye oturmuştur gözümde. bundan iyisi de yapılabilir mi emin değilim. o yüzden önce nike'ın önünde saygıyla eğiliyorum.

daha önce arka arkaya izleyip de sürekli güldüğüm, aynı zamanda da futbolla ilgili bir şeyler izleyebildiğim bu kadar güzel bir reklam filmi olmamıştı. özellikle rooney'li kısımlar nedir öyle arkadaş! karavanından evsiz sakalıyla çıkıp ribery panosuna bakması, sir ilan edilirken kraliçe'ye sarılması, federer'i madara etmesi... çok acayip hakikaten. benim için problem değil, ben severim zaten de, rooney yerine daha çok sevilen bir topçu koysalarmış reklamın hayran kitlesi milyarları bulurmuş yeminle. ama dediğim gibi, ben zaten severim keretayı. pek sevmediğim ribery'nin ayağından o topu aldığında ben almışım gibi sevindim. kumda oyna ribery! niye hırs yaptıysam...

ronaldinho'yu görünce de bir şaşırdım. "hayırdır lan! yoksa son anda çağırdılar mı dünya kupası kadrosuna?" dedim. çağırmamışlar. olsun. kobe ile beraber ağıt yakar, zılgıt çekeriz biz de. aynı anda da o ayak hareketlerini yaparız.

"estadio cristiano ronaldo" kısmında ohaa nidalarıyla güldüm. ronaldo the movie bölümü ise beckham'ı hatırlatmadı değil. onunla ilgili yok muydu filmler? vardı. buradan anlıyoruz ki beckham zamanının ötesinde topçuymuş. yersen. neyse unutmadan, homer'ın "ronal-doh"su da güldürdü.

bak o kadar konuşmuşum bir cannavaro dememişim. cannavaro. o değil de nolacak bu juventus'un hali usta?

insan bu reklamda messi'yi de görmek istiyor tabi. arjantin formasıyla görsek kendisini mavi-beyaz fena mı olurdu? ama gel gör ki adidas'a bağlı kendisi. yazık. yol yakınken dön messi'cim. hadi. bekliyoruz.
tek kelimeyle muhteşem denilebilecek bir reklama sahip nike'ın yeni sloganı.
öznelce ele almamı isteselerdi; wayne rooneyli bölümleri geneli mükemmel olan reklamın en mükemmel yeridir, diyeceğim reklam filmi.
cannavaro için yazılan italyanca şarkının (sözlerinden birşey anlaşılmasa da*) beğenildiği reklam.
ayrıca rooney bölümündeki gazete manşeti de güldürmüştür.
(bkz: just roo it)
(bence) reklam filmi son 3-4 yılın en iyisidir.
tek kelimeyle müthiş olmuş. Ama son 3-4 yılın en iyisi değildir nike'ın bir futbolcunun yükselişini konu alan bir reklamı vardı 2 yıl önce falan ence en iyi odur.

Neyse reklama dönersek ben rooney'in yükselişini kıskanıp gazeteyi fırlatan fabregas, iniesta, pique üçlüsüne dağıldım. ama o kısım fazla dikkat çekmemiş heralde.

birde rooney'in düşüşünü hayal ederken, karavanının karşısındaki bilboard da gördüğü fransız bayrağı şeklinde boyanmış ribery resmi kısmına çok güldüm.

Cristiano ronaldo ise hakikatten git gide beckham özentisi bir hal almaya devam ediyor.
rooney li bölüm başta olmak üzere kesinlikle yapılmış en iyi reklam filmidir. keşkem arda da olaydı la.
o değil de koskoca nike'ın bile gariban fenerbahçe taraftarıyla taşak geçmesi çok ayıp olmuş...

(bkz: drogba nın şutunu gol sanıp sevinen fenerbahçeliler)
mükemmel reklam. özellikle rooney'nin sahnesinde devreye giren müzik harika. şarkının adını bilen yazar dostlarım bana ulaşın lütfen.

edit: focus grubunun hocus pocus adlı eseriymiş efendim. kendim buldum*
uzun zamandan sonra frank ribery'i görmemize vesile olmuştur. candır.
güzel reklamdır doğan bebeklerin hepsine rooneyin adının (wayne) verilmesi ayrı bir acayipliktir. muhteşemdir cidden çıksa da izlesek diyoruz o derece.
amerikalı futbolcular london donnowan ve tim howrdın ronneynin düşüş haberine sevinmeleri de ayrı bör komedidir.
çok sağlam bir reklam filmidir, ailecek beğenerek izliyoruz.
çok müthiş bir reklam fakat bizim türk televizyonalrının kısaltmasına maruz kalmış reklamlar kervanına girmiştir.

Ayrıca reklamdaki üçlü amerikalı futbolcular london donnowan ve tim horward değil iniesta, fabregas, pique üçlüsüdür.
reklamdaki üçlü amerikalı futbolcular london donnowan ve tim horwarddır. rooneynin düşü haberine sevinmektedirler. iniesta, fabregas, pique üçlüsü ise rooneynin yükseliş haberine sinirlenmketedirler. arkadaş * reklama iyi bak.
alejandro gonzalez inarritunun çektiği nike reklamı. alejandro gonzalez inarritu farkını bir kez daha hissettirmiştir.
arda turan'lı yeni reklamı da tebessümle izlenmektedir.
Gelmiş geçmiş en başarılı reklamdır,çok para harcanmış belli.
türkiye'li versiyonunda nihat'ın saç sakal stalya görülebileceği reklam serisi.
robinho'lu olan şöyle bir şeydir.
[http://www.youtube.com/watch?v=xsHmU6jDbO4 ]