bugün

blogger gibi kullanıcı.wordpress.com adresli ücretsiz blog hesabı açabiliyorsunuz.
blogunuza reklam almanıza izin vermeyen site..
bugün itibarıyla fatih asliye mahkemesince alınan kararla erişimi engellenen blog sunucusu. yazıklar olmuştur. bu kepazeliğe sebep olanlar bakalım binlerce sitenin hesabını nasıl verecekler.
benimle taşak geçen sitedir bu. sahip olduğum blog yarım saat önce açılmazken şimdi açılıyor. yarım saat sonra bakıyorum tekrar gidiyor. sonra tekrar açılıyor. en az otuz defa böyle oldu bu. cache olsa diyeceğim; browser'ın o özelliğini muhtelif sebeplerden ötürü kapattıydım.

türk telekom dns serverlarının bu kadar laçka olmasına, bazılarının bu karardan haberi bile olmayışına bağlıyorum. işime de gelmiyor değil.
erişim için (bkz: opendns).
şu an itibariyle erişebildiğim servis sağlayıcıdır. ne zaman açıldı bilmiyorum gerçekten
su anda 2.6 surumu kullanima sunulmus olan blog betigi. ayni zamanda en populer, en hizli gelisen ve en iyi blog sistemidir. mukemmel bir cmsdir.
lastik gibidir yapmak istediğiniz çoğu şeye izin verir harika eklentileriyle çok güzel işler çıkarılabilir.
kullanmaktan memnun olduğum bir blog sağlayıcısı, blogger'dan daha karmaşık olması bence eksi değil, gazete çıkartır gibi blog yazmak hoşuma gidiyor.
acxongun.wordpress.com
(bkz: sozlukte reklam)
seo canavarı blog sistemi. 2.7 sürümüyle de yönetim paneline ek özellikler ve yeni bir arayüz gelmiştir.
Dün itibarı ile yeni sürümü Wordpress 2.8'i yayınlayan blog sistemi.
gömlek değiştirir gibi sürüm değiştiren blog sistemidir. gelişmelere ayak mı uydurmaya çalışıyorlar, yoksa sürekli açıklar mı bulunuyor diye sormaktan alamıyorum kendimi.

ayrıca, kullanışlı ve basit bir sistemdir. tavsiye ediyoruz efenim.
en hızlı indekslenen blog scripti. sebebi ise ota boka ping atmasıdır. ayrıca sitemap eklentisi de kurarsanız otomatik sitemap oluşturur ve yine ota boka sitemap güncelleyip google'a tanıtır. sonuç olarak jet hızıyla indeks oluşturur. aynı şeyleri bir başka script yapsa idi google spam yüzünden banlayabilirdi, ama wordpress bu konuda torpile sahiptir.
hali hazırdaki en son sürümü 2.8.4'dür.
kullanışlı olmasına rağmen orasında burasında güvenlik açığı bulunan sistem. 2.8.5 sürümü çıkmıştır.
sade ama çok kullanışlı bir sistem. üstüne tema yapması da zevklidir.
açık kaynak kodlu, açıklarla dolu...
Vazgeçilmezim. Bloggerlerin üzerinde savaştığı açık kaynak kodlu sistem.
harkulade olarak nitelendirilebilir.
sürümlere caz sanatçılarının isimlerini vermişler:

1.2 mingus (charles mingus)
1.5 strayhorn (billy strayhorn)
2.0 duke (duke ellington)
2.1 ella (ella fitzgerald)
2.2 getz (stan getz)
2.3 dexter (dexter gordon)
2.5 brecker (michael brecker)
2.6 tyner (mccoy tyner)
2.7 coltrane (john coltrane)
2.8 baker (chet baker)
2.9 carmen (carmen mcrae)
çok yakın vakitte 3.0 sürümünü yayınlayacak olan, açık kaynaklı blog scriptidir. milyonlarca eklentisi vardır. yüzlerce tema seçeneğini bırakın, az css bilginiz ile wordpress tema canavarı olabilirsiniz kısa sürede.
oldukça kullanışlı bir blog sitesi. şimdi adresimi verip de deşifre olmayayım. *
gördüğüm en esnek cms'dir.

blog olarak tasarlanmasına rağmen aklınıza gelen her türlü web sitesi haline döndürebileceğiniz nadir sistemlerdendir. php tabanlıdır, en son olarak 3.0.5 versiyonu bulunmaktadır.
blogumun altyapısı. lakin bir sorum olacak, bir tema üzerinde herşeyi düzenledim, bileşenler, eklentiler vs. diğer temaları aktifleştirirsem (deneme amaçlı) asıl temadaki eklentilerde veya bileşenlerde filan sorun yaşar mıyım ? yoksa rahat ol kanka sana puanım 9 mu diyosunuz ?
reklam yayınına izin vermeyen ancak alan adını alarak reklam yayınlayabildiğiniz, kullanımı kolay sistem.
güncel Önemli Başlıklar