bugün

perisan eden placebo sarkisi. kelimerin tukendigi an.
en güzeli, hem senin hem sevgilinin hem de gecenin sarhoş olduğu bir günde kimsenin seni tanımadığına emin olduğun bir caddede * sevgiliyle birlikte söylemektir *
placebo söz olarak arabesk yaparsa böyle yapar denilebilecek şarkı. ilk başlarda tarafımdan pek dikkate değer bulunmamıştı. ne zamanki david bowie o ilahi sesiyle olaya girdi işte o zaman sle7in nickli bu kul dağım dağım dağıldı.

loop yapılıp dinlenesi ve hemen ardından da intihar edilesi şarkıların başında gelmektedir bu şarkı. bu şarkıyı dinlersin, ardından da bir falling man çakarsın.

sonrası derin bir boşluk, sonsuz bir melankoli.
brian molko'nun sesi insanın içini titretir. david bowie ise tam anlamıyla ağlatır şarkıyı.
dinlendikçe dinlenesi, dillenesi şarkı.
hiçliğin tavan yaptığı şarkılardan. bir başkası için radiohead - creep örnek gösterilebilir.
neye yazıldığı önemli değil, gerçekten sevilen sevgiliye söylenebilecek en güzel şarkı.
çevirisinden fena halde şüpheliyim.
çok abartılı bir şarkı sözü... o yokken sen zaten hayattaydın, o yokken sen yine hayatta olacaksın...
placebo'nun dinlenebilecek en güzel şarkısı. zaman geçip giderken çekilen ızdırabı anlatan ve bunu çok derin bir melodiyle veren bi şey bu.
şu sıra bende hastalık yapan, başımı döndüren, rüyalarıma giren, beni uzaklara alıp götüren, uzaklara ikametgahımı aldıran , yine o uzaklarda bana kendimce bir iş bulup, bir mutlu aile kurduran, sonra yarattığı dünyayı 'take the plan spin it sideways, without you i'm nothing at all' diyerek yakıp yıkan küle çeviren, david bowie'nin eşsiz düetiyle tüylerimi diken diken yapan placebo şarkısı veyahut coverı.
hayır şarkıyı karşıma alıp da konuşamıyorum, 'yapma canım kardeşim, kalbim dayanmaz buna' da diyemiyorum. yanarım yanarım, etiketini söktüğüm şişe efeslerin çıplaklığına yanarım.
birebir tükçeye sensiz ben bir hiçim şeklinde çevrilebilecek ingilizce tümce.

ayrıca ricaen (bkz: #2879467)
placebo'nun 1998 yılında çıkardığı,my sweet prince,the crawl,every you every me,pure morning gibi güzel şarkıları barındıran albümü.*
şarkı listesi ise şöyle;

1- pure morning
2- brick shithouse
3- you don't care about us
4- ask for answers
5- without you i'm nothing
6- allergic
7- the crawl
8- every you every me
9- my sweet prince
10- summers gone
11- scared of girls
12- burger queen

güzel albüm,süper şarkı.Once More With Feeling albümünde bulunan david bowie ile olan düet versiyonu da lezizdir.sersemletir.
david bowie'yle yapılan düeti ilk dinlenildiğinde "bu ne be?" dedirten, akabinde kendine aşık eden, defalarca dinlenen placebo klasiği. canınızı acıtır.
(bkz: alkolle yaklaşmayınız)
bünyeye zaman zaman zarar, kalbi yarar bir şarkıdır.
böyle bir adayis var midir dedirten sarkinin sözleridir.geri dönülmelidir.
(bkz: arabesk duygular)
requiem for a dream'in üzerimde yarattığı etkiye benzer bir etkiyi*, loopa alındıkça daha da fazlasını yaratan akıllara zarar şarkı, çok tehlikeli çok. kişinin içine bomba atılmış etkisi yapar.

i'm unclean, a libertine
and every time you vent your spleen
i seem to lose the power of speech
your slipping slowly from my reach
you grow me like an evergreen
you never see the lonely me at all

i... take the plan, spin it sideways
i... fall

bunun ardindan bir de my sweet prince gelir, o da dinlenir sonra olursunuz falan heralde bilemiyorum .
insanı duygusal krize sokabilen bir şarkıdır. her hafta en az 3 doz alınmalıdır. sevgiliden ayrıldıysanız dinlemeniz tavsiye edilmez hatta uzak durun bu şarkıdan.
afallatan placebo şarkısıdır.
içerik bulunamadı.
yürekten gelerek söylenen, dinleyenin ta içine işleyen, yalnızlığı daha da bir derinleştiren anlatılması çok güç olan müthiş bir placebo, david bowie düeti. * *
sevdiceğinden yeni ayrılmış kimselerin dinlememesi gereken eser.
* ağlatan şarkıdır evet.
bağımlı eden placebo şarkısı.
insan ruhunu paramparça eden şarkıdır. buna rağmen dinlenir.
feels like a drug.