bugün

gelmiş geçmiş en damar parçalar arasına rahatlıkla ilk 5 e girecek başyapıttır.
Adamın amına koyan sarkıdır afedersin.
"You grow me like an evergreen"
Başka söze gerek var mı?
Konsept fotoğraflarımdan birine ilham olan şarkı. Güzel şarkıdır.
Placebo ve David Bowie yi bir araya getirmiş, aşmış şarkı. Gece gece başlığını görünce mutlu oldum, gidip dinleyeyim bari.
http://www.youtube.com/watch?v=c14qMbmP9eg
Mükemmel Placebo şarkı. Kızılay noxus barda çalınması ile şaşırtmıştır an itibariyle.
meali

görsel
yolda dinlerken kendini filmin icindeymis gibi hissettiren sarki. camdaki yansimalara dakikalarca baktiran umutsuzlastiran,ama bir yandan da bunlardan zevk duymana neden olan.
bowie'nin çıkardığı tick tock sesi bile şarkının bambaşka olmasını sağlayabiliyor. nefis şarkı
karanlık bir odaya en çok yakışan şarkılardan biri.
Bowie ile düeti efsane olan şarkı.
"Sensiz ben hiçbir şeyim" gibi arabesk bir sözün anlamını yitirdiği şarkı. Bu şarkı david bowie ilahı ile o kadar müthiş yorumlanmıştır ki ağır bir şarkı olmasına rağmen altında ezilmezsiniz, baymaz. O düşüş halinin ifade edilişi bitirir tüm olayı. Arkadaş o nasıl yorum, o nasıl sololar, o nasıl canlı bir anlatım tarzı, o nasıl bir tik tak diyiştir ağzım bağlanıyor her dinleyişimde.
Helal olsun.
my sweet prince ve every u every me gibi enfes parçaları da aynı albümde dinlemeniz mümkün.

(bkz: sarhoş eden şarkılar)
Dinlenmeye başladığı an insana paralel evrende yer açan şarkıdır.
bir placebo şarkısı. cok güzel bir placebo şarkısı..
I'm unclean, a libertine
And every time you vent your spleen,
I seem to lose the power of speech,
Your slipping slowly from my reach.
You grow me like an evergreen,
You never see the lonely me at all..
içki eşliğinde dinlenirse plasebo etkisi yapan şarkıdır.

(bkz: bu ilaç sana çok iyi gelecek ama senin de çabalaman lazım.)
(bkz: ha gayret yarın geçecek ama bugün içmem lazım) gibi.
dinlemekten hiç bıkmadıgım ama özellikle uzak durdugum şahane placebo şarkısıdır.
-neden uzak duruyorum? cunku her dinledigimde ağlarım tıpkı şu an gibi-

http://www.youtube.com/watch?v=YIRz7zaKGLY
yıllar gecse de eskimeyen placebo şarkısıdır. * *

(bkz: durduk yere adamın agzına sıcan sarkılar)
(bkz: intiharlık şarkılar)
yazılanların üstüne tanım olarak bir şey ekleyemeyeceğimden bu şarkının benim üstümdeki etkisine değinmek istiyorum. ilk dinlediğimde çok siklememiştim açıkçası şarkıyı. benim için bir song to say goodbye değildi yani. ta ki geçen gün facebookta sevgilisi tarafından terkedilen bir arkadaşım paylaşana kadar. david bowie li versiyonunu dinlediğimde gündüz vakti olmasına rağmen karanlığıa gömdü beni. sonrası malum tütün ve alkol dolu bir gece... öyle david bowie aşığı birisi değilim, aşk acısı da çekmiyorum şu an hayatım neredeyse tamamen tıkırında ama bu şarkı sözlerinin aksine yalnızken daha çok vuruyor. david amca o cool sesiyle haykırınca insan aslında birisine without you im nothing diyebilmenin önemini anlıyor. sonuç olarak sevgiliye ithaf edilemeyecek kadar hüzünlü bir şarkıdır. yalnızken de dinlemeyin yoksa bilimum bağımlılıklara göz kırpmış olursunuz
damardan eroin almış etkisi yaratan muazzam şarkı.
dinlenildiğinde sigara yaktırıp, kahveyi tazeletip,uykuyu ilk tınısıyla kaçırmayı başarmış şarkıdır.
bu saatte dinlenmesi uykuyu kaçırıp sigara yakmaya teşvik edecek şarkıdır.
En güzel Placebo şarkısı, Brian Molko 'nun yorumuyla gözlerinizi kapatıp bambaşka yerlere gidebilesi şarkıdır.
(bkz: now playing)

yüksek doz hüzün içeren placebo parçadır. dağıtır.
güncel Önemli Başlıklar