bugün

an itibari ile fiyatı 4 tl olan sigara.

edit: zam nedeniyle fiyat değiştirme.
japan tobacco international tarafından üretilen sigara.
genellikle üniversite öğrencileri tarafından içilen soft olarak bilinen paket ve kutu olarak iki çeşidi satılan sigara.ama paket olanı (soft diyorlar buna pakette olduğu için) daha güzeldir. birayla iyi gittiği de doğrudur *
fiyat/kalite acısından en iyi ortalamaya sahip sigara markası
tamam sigara markasıdır ama aynı zamanda sözlüğün yeni yazar adayıdır. çaylaktır belki ama o da yakın zamanda yazar olacaktır. hoşgelmiştir.
öğrenci sigarasıdır...
soft paketi herzaman bir numara oLup üzerine oturuLmamaLıdır.
öğrenci marlborosu
(bkz: öğrenci marlborosu)dur.sadece sigaranın sonuna gelindiğinde filtre iflas eder ve sizi dumanla karşı karşıya bırakır
lightı da bulunur.
ilk baslarda philip morris tarafından üretilmeye baslanan fakat 3 yıl önce üretim hakkının akıllara zarar bir bedel karsılıgı jti(japan international tobacco)'ya devredildigi ögrenci sigarası.
(bkz: kisa winston soft)
Çaylaklaşmış sözlük yazarı.
bakkal, market ya da tekel bayii gibi bir işletme içine girilir:
-abi bi paket winston soft versene...
bakkalcı amca, abi her neyse light winston uzatır...
-abi layt istemiyom ben winston soft yok mu?
bu kez bakkalcı box uzatır...
-bak abicim ben ne diyorum sana, soft olacak soft, yani kutu değil paket olanından hani...
bakkalcı tilt olmaya başlamıştır, arar rafları bulamaz, zira bayinin gelmemesi sonucu soft sigara kalmamıştır elinde... -bu sefer de bundan iç diye, asabiyet ve cibilet tavana vurmuş bir şekilde yine layt uzatır...
-abi kalsın tamam içmiyom sigara ben, bırakacam zaten, hem keseye zarar hem sağlığa... şeklinde tepkiye sebep olur...
the kene tanıyorsa ben de tanıyorumdur o zaman dediğim yazar
son gunlerde tadını bozan sigara **
ülkemizde bulunan özel tüketim vergisine 2 ytl'sini ödediğimiz sigara. yani özel tüketim vergisi olmasa bu sigaranın fiyatı 1,2 ytl olacaktı. her içilen bir dalına 10 ykr devletimize gidiyor.

(bkz: türk vergi sistemi)
kesinlikle box'ı tek olan sigaradır.bence öğernci marlborosu falan değildir.parayla alakası yok başka sigara içerken düşünemiyorum kendimi.*
ele üç kuruş fazladan para geçince yerini marlboro'ya bırakan öğrenciliğin vede çulsuzluğun sigarasıdır... bir zamanlar bende içmiştim ama artık öksürük yapıyor...
kısa ve box olanın makbul olacağı sigara çeşidi ayrıcana sözlükte yazar ama soft mu kısa mu bilmiyorum.*
"zifir:12,0 mg
nikotin:0,9 mg
karbonmonoksit:12,0 mg " zararında yıllarımı eskiten cigara diyim ne diyim...
öğrencilerin ekonomisini hergün 3.2 ytl azaltan sigara çeşidi. **
en son tam 257 adet kutusunu biriktirmiş olduğum ve ew taşımam gerektiği için hepsini çöpe atmk zorunda kaldığım sigara markasıdır.
marlboro masraflı olduğundan kendisinden ucuz olanları da adamı öldürdüğünden ideal sigaradır, candır, ciğerdir.
öğrencilerin favori sigara markası olup her gün her bakkalda abi bi winston sözleri duyulur
öğrenci sigarasıdır. okul bitip de çalışmaya başlandıktan sonra maaş da iyiyse daha pahalısı alınır.