bugün

tanıtım filminde lenkanın everything at once şarkısının kullanıldığı, microsoft'un yeni işletim sistemi. arayüzde olabildiğince sadeliği seçmiş olmaları bir tarafa, mac işletim sistemlerindeki gibi pratik çözümleri ve donanımların en optimize çalışmasına bir olanak sunuyor. arayüz seçiminde sadece ve temel renklerin olması tasarımdaki karmaşıklığın önemini yitirmesi ve yerini tekrardan sadeliğe bırakmış olması anlamına geliyor olsa da metro menüde kullanıcıların kendilerine göre kişiselleştirebilecekleri bir seçenekte mevcut. görev çubuğundaki gereksiz başlat butonunun kaldırılması ve onun yerine sağ menüde gizli bir şekilde yer alan, fare imlecini götürdüğünüz zaman aktif hale gelen menü ise tasarımı oldukça şık hale getirmiş.

dosyalarda yapacağınız silme, yer değiştirme, kopyalama ve diğer fonksiyonlar ise bir önceki işletim sistemine* göre açık ara fark atmış durumda. ankara'da yapılan microsoft partner toplantısında anlatıldığı üzere sistem artık gereksiz yere donanımı yormayacak, pratik çözümler sunacak ve daha hızlı çalışacak.

metro ekran uygulamaları ve metro menü tasarımının kişiselleştirilmesi ise ayrı bir güzellik getiriyor. uygulamaların pratik kullanımı birazcık dokunmatik ekran için tasarlanmış olsa da bilgisayar platformunda da gayet başarılı bir şekilde çalışıyor. metro uygulamaları da ayrı bir hava katıyor. özellikle de market uygulaması. microsoft her ne kadar geç kalmış olsa da bunu telafi etmiş gibi gözüküyor.

sistemde en çok beğenilen şey ise işletim sisteminin açılış ve kapanış süreleri. ms-dos ekranına takılmadan, bios ekranının hemen ardından sistem aktif hale geliyor. tek kötü tarafı; "hazırda beklet" modunun olmaması ki bu ben ve benim gibi bu modu sürekli kullananlar için büyük bir dezavantaj uyandırıyor.
microsoftun windows 7 den sonra ürettiği işletim sistemidir .
(bkz: windows 8)
Güzel görünümü, işletimi ile benim gönlümde taht kurmuştur, oldukça da memnunum.
umarım windows 8'in de sonu vista gibi olmaz. arayüz olarak windows 7 ve diğerlerinden farklı. bilgisayara ilk yüklediğimde kapatma yeri nerede diye aradım. başlat menüsünün olmaması başta garip geliyor. dokunmatik ekranlarda kullanması daha güzel olur diye düşünüyorum.
yaklaşık 2 hafta kullandığım işletim sistemi. Bazen gerçekten çok hızlı, çok ta güzel görünüyor ipne. ancak stabil çalışmıyor bu işletim sistemi. bazen uçuyor bazen bir programı açmaktan aciz kalıyor. tamam açamadın bari sorunsuz kapat. windows 7 şimdilik en iyisi.
Bugün gidip aldığım Bir laptopta bu işletim sistemi var gerçi çok fazla bir zaman geçirmedim ama genel olarak ta bir sorun görmedim. Lakin artık bilgisayarın özelliği mi windows 8 den midir bilgisayarı kapadıktan sonra ekranı da kapıyorum. Ama sonra ekranı açtığımda bilgisayar direk açılıyor bir türlü çözemedim. eğer çözüm için bir bilgisi olan varsa esirgemesin.
microsoft'un yeni windows ürünü.
şener şenin bir filminde ameleleri toplayıp alamanya diye ankaraya götürmüştü buda bildiğiniz o durum windows8 görünümlü windows7 kendisi bir tablet işetim sistemidir bazı ibarelerinde touch veya dokunun gibi kelimelere sıkça rastlanır ve bilgisayarın günmüzde her yere girdiğini düşünürsek kullanıcıların kafasını karıştırmayacak yöneliktedir.
kullanmak için pilot olmayı gerektiren yeni yazılım. onbeş dakikadır video oynamtma zımbırtısını kapatacak yeri arıyorum. ayrıca mozilla ve google chrome dan internete bağlanmakta da zorluk yaşıyorum. ulan bir soliatere bile yok bir boka benzememiş mayın tarlası bile yok.
tamamen dokunmatik ekran kullanan, sadece internet'e giren insanlar için üretilmiş işletim sistemidir. standart kullanıcının kullanmayacağı şeyleri bu kadar geri plana atmalarına başka bir anlam vermek mümkün değil zira.
bilgisayarın 10 saniyede açılmasını sağlayan windows'un yeni işletim sistemi sürümü.
Microsoft, windows xp'den sonra kendini toparlayamadi. Windows 7 için güvenlik konusuna yoğunlaştı. GNU/Linux dagitimlari, güvenli ve kullanıcı dostu reklamıyla, tanıtımına devam ediyordu. Microsoft, çözümü windows 8 yüklenmiş ürünlere, başka işletim sistemi kurmayı, hibernate kısımdan çıkarmadığı ürünle buldu. Mobil platformda yenildi. Masaüstü bilgisayarlar tarihe karışıyor. Windows 8 önyüklemeli bilgisayarlar, başka işletim sistemi yükleme eylemini engelliyor. Bu sebeple, bir kez hata yapan kullanıcı, chromebook ürünü alıp, kendi istediği işletim sistemini kullanabilir. Microsoft, daha önce de kullanıcıların özgürlüklerini kısıtlamaya kalkıyordu. Bununla beraber, Windows 8 ile ayyuka çıkardı..

Özgür yazılım vakfı, bu özgürlük ihlali hakkında birçok yerde tartışmaya devam ediyor. Mobil ürünler, android ve ios platformu arasında dağıldı, kim ne kadar pay alır bilinmez. Ama oraya başka bir üçüncü girecek gibi görünmüyor. Tablet tarafında, belki belli bir yüzde pay elde edebilir, yine de istediği hedefe ulaşması çok zor. Ultrabooklar için, GNU/Linux dağıtımlı versiyonları dağıtılmaya başlandığında, orada da pay kaybedecek. Microsoft, sadece satın aldığı patentler sayesinde yaşayabilecek durumda. Elinden patentleri alacak bir şirket ortaklığı olursa, microsoft topu atar. istediğiniz kadar eksi verin, bu gerçek değişmez. Değişime hazır olmalısınız.
kurduktan bir-iki saat sonra kaldırdığım işletim sistemi halbuki kurarken ne güzel everything at once şarkısını söyleye söyleye kurdum tabi sonra everthing amına koyiim,başlangıç nerdeeeee, ekran neden düzelmiyooorr, lan bu 98 in süslü haliiiii, şekline döndü şarkı resmen, ama tabi görsel mükemmelde gerisi olmamış be usta belki biraz daha uğraşsam alışırdımda kim uğraşıcak şu da var dokunmatik için yapmışlar resmen ayrıca sağlam bir güncelleştirme mükemmel olabilir o zamana kadar windows 7.
gavur icadıdır kendisi. şaka bi yana, windows 7'ye değişmem kendisini.
"Microsoft xp den sonra duracaktın kardeş." dedirtir adama.
her şeyi uygulama haline getirmişler bir de dokunmatik bilgisayar olacak onu rahat kullanmak için. Neyse en azından bir vista kadar vasat değil. bir xp kadar iyi değil öylesine yapılmış.
(bkz: everything at once) iyi kız, güzel kız, coşturan şarkı tamam da hacı keşke bu kadar parayı mühendislere vereydin de bir şeyler olaydı.
win 7 önüne bi portal atmışlar.
sırf çok kısa olan açılma ve kapanma süresi için bile kullanılabilecek işletim sistemi.
kurduktan sonra avg free'yi kurdum. bilgisayarın hızlı açılmasını kendinden biliyor piç. Her açıldıktan sonra bak sayemde bilgisayar hızlı açılıyor, sikerin tarzı iletiler... Hayır, Amk antivirüsü bir sikime de yaramıyor. Kendi kendime eziyet başka bir şey değil.
her yeni windows isletim sistemi gibi "ubuntuya gecis sebebi" denmese olmeye sebebiyet verecek isletim sistemi. su mantikla ubuntu kullananlarin bir yuzde 5 olmasi lazim ama o da ne? yuzde 1 bile degil
başlat menüsünün olmadığı ve bunu savunan herkesin "başlat menüsü çok gereksiz. bilgisayarı kapatmak dışında kullanmıyorsunuz bile." şeklinde savunma yaptığı işletim sistemi. fakat fark ettim ki benim için başlat menüsü bağımlılık haline gelmiş. masaüstüm tertemiz, her şeyi başlat menüsüne basıp arayarak çalıştırıyorum. görev çubuğuna sabitlemiyorum, hoş görünmüyor. nitekim windows 8'de de arama olayı var ama ne gerek var o kadar atraksiyona. programın ismini yazmaya başla, arayüz değişsin, modern arayüze dönsün. programı bul, tıkla ve tekrar masaüstüne dönsün, açılsın. yazarken bile bunaldım. şimdilik tek çare:
(bkz: windows 7)

ayrıca "tablet için mi, masaüstü için mi yapsak?" demişler de "koy usta karışık koy" diye karar almışlar gibi duruyor.
windows 7 nin başlatsızı bir de acık havalısı.
Uygulama geliştirilebilen ve mağazası olan yeni işletim sistemi.
çok hızlı açılan işletim sistemi ayrıca ücretsiz uygulamalarıda çok hoş çokta güzel.
Bugün kurduğum işletim sistemi. Güzel olmuş.