bugün

Valla ben kimseye çıplak fotoğraf atmıyorum kimse de bana atmıyor. Sakıncalı konuşmalarda yapmıyorum. Neyi isterse paylaşsın sıkıntı yok. Sanki hepiniz mit elemanısınız.
zaten var olan bir şeyi yasal hale getirmiş babuşlar. zaten kabızım yazsan google'da al fitil götüne sokarsın diye reklam veriyonuz amk daha nasıl takip edeceksiniz. sadece gelişmekte olan ve gelişmeyen ülkelerde varmış o da enteresan. kanımca bu seçim sonuçlarını bile etkiler başkan.
Hiç de sikimde değil açıkcası onaylayıp geçtim.
bu son sözleşme olmadı yaptığıyla kitle kaybeden uygulamadır.
2021'in ilk aylarinda, kullanicilarinin bilgilerini kullanmakta yapmak istedigi yeni anlasma yüzünden tepki ceken facebook'a ait bir uygulama.

adamlar "beni kullanmak icin kendinizi kullandirmalisiniz. yok öyle bedava..." diyorlar.

yazistiklailrinizi, birbirinize gönderdiginiz sesli, görüntülü mesajlari kullanmak istiyorlar. buna izin vermezseniz, uygulamayi da kullanamazsiniz diyorlar.
bir nevi kendi bacaklarina sikiyorlar ve rakip uygulamalar simdiden denenmeye baslandi.

su ana kadar iclerinde bilgi toplama, bilgi vermek istemeyenler icin threema ibir alternatif fakat ücretli.

diger alternatifler:
(bkz: signal)
(bkz: wire)
(bkz: telegram)
(bkz: wickr)
Mesele paylaşmış veya paylaşma hakkını almış değil. Sorun olan bu uygulamanın AB ve israil gibi bazı ülkelerde tercih dışı kalması.
herkes tutturmuş sözleşmede şu yazıyor , bu yazıyor.
verileremize bakacakmış falan filan.
yav enteresan insanız ya, o sözleşmede gr verinize dokunmayacağım,
dokunanı silksinler yazsa inanacak ve güvenecek misiniz.
bilgilerin paylaşılması tabi ki kabul edilemez ama ben durumun bu şekilde devam edeceğini düşünmüyorum. muhtemelen tepkiler üzerine geri adım atacaklar ve bu sözleşmeyi iptal edeceklerini düşünüyorum. ha geri adım atmam illede benim dediğim olacak diyorsa o zaman signal veya telegram'a geçmek daha mantıklı gibi.
https://twitter.com/i/status/1348266599216795648.
https://twitter.com/fuerz...tatus/1348367619406110722
insanımızın yüzde biri zekidir.
görsel
görsel
telegram ve bipe geçtim. turkcelle husumetim var o yüzden bipe sıcak bakmıyorum. fakat dahil olmam gereken gruplar bipe geçtiğini ilan etti bundan dolayı mecbur indirdim. telegrama ise daha evvel geçmiştim, şimdi daha da aktifleşmeye başladı diyebilirim. önceden dutluktu. şimdi akın akın insan dahil oluyor. whatsappın saçma sapan dayatmaları bu ülkede kendi sonunu hazırlıyor. şimdi kıçına sokar milletin reklam için depolanan verilerini.
yok ol da biz de rahat edelim artık! dedirten uygulamadır evet.
sözleşmesini onaylayacağım uygulama. zaten neyimiz izlenmiyor ki? neyimiz ele geçmemiş değil ki?
kendi kednini bitiriyorlar bence böyle yapmasa iyidir.
bip messenger 'a geçirten uygulama.
görsel
yavaş yavaş kullanıcı kaybeden mesajlaşma uygulaması.evet .
açıkcası benim verimi depolasa kendine zarar
paso komik videolar ve caps tarzı komik resimler gırgır şamata
ne işine yaracaksa benim verilerim
neyse meraklısına kiminmiş bu whatsapp diyenine
buyrunuz buradan
Depolanacak bir bilgimiz olmadığı için dert etmediğimizdir.

Zaten herkesle ciddiyetle iletişim kurarım.

Sevgilim olan kişi ile bile resmiyeti veya saygıyı elden bırakmadan mesajlasacagim için bana korkutucu gelmiyor.
Burada atıp tutanların çoğu Facebook, Gmail, tiktok, fotoğraf edit programları vs bir sürü uygulama kullanıyor. Hepsi çok güvenli ama whatsapp sizin bilgilerinizi işleyecek! Diğerleri yapmaz değil mi? Evet canım.
Yorumlara bak ya, yok Cia elemanıymışız, yok fbi takip ediyormuş, aynen kardeşim tozlu raflardaki cemyılmaz esprilerini hala kullanıyorsunuz, çok komik ahah. Milletin hayatı özelse de değilse de sana ne, whatsappı siliyorsa sana ne, burda takma bu kadar, boş koy diye lagaluga yapan sizsiniz, adam zaten silmiş seni ne bağlıyor da muhabbetini yapıyorsun o zaman. Şu sözleşmede idrak edemediğiniz olay şu, yarın bi gün kendi ellerinle verdiğin onay sayesinde, whatsapptan annene attığın kimlik bilgileri, nude attığın, her türlü adres bilgini paylaştığın bilgilerin hiçbirinde ortalıkta yayınlansa dahi hak talebinde bulunamıyorsun, çünkü kendi ellerinle facebooka ücretsiz veriyorsun bunu. Gizliliğine bu kadar önem vermeyen bi cahillik ordusu. inanılmaz.
Gönderdiğin mesajı 3. Şahısların anında okuyacağını bilmek, yazdığın mesajı delil olarak kullanılması, ne bileyim tedirgin olmuyor değilim...