bugün

farelerden korkan micky mouse çizeri.
çok ilginç değil.
sözlükte yalan yanlış sayıların aksine 59 kere oscara aday olmuştur ve bu rekor hala kendisine aittir. ayrıca kazandığı 22 oscarla da bir başka rekora imzasını atmıştır.
(bkz: illuminati)
(bkz: yay burcu). Iyi ki dogmus.
1901-1966 yılları arasında yaşamış mickey mouse'un yaratıcısı veya olmasa bile kitlelerce tanınmasını sağlayan amerikalı iş adamı. kendi soyadını taşıyan disney stüdyoları günümüzde bir sürü çizgi film animasyonun telif haklarına sahiptir.

"I love Mickey Mouse more than any woman I have ever known." gibi bir kelam etmiş zamanında gerçekten haklı. kendisine başarıyı getiren mickey mouse'a olan vefası müthiş. ben olsam ben de başyapıtımı tanıdığım, tanıyacağım bütün kadınlardan daha çok severdim başyapıtımı.
Halihazırdaki ceosu yahudidir.
1918 yılında lise eğitimini sürdürürken, gelecekte Oscar kazanacak bir film yapımcısı ve temalı eğlence parklarının öncüsü olacak olan Walt Disney, Chicago’daki Güzel Sanatlar Akademisi’nde gece kursları almaya başladı. 16 yaşında liseyi bırakıp orduya katıldı, ancak asker olabilmek için çok genç olduğundan sahte bir doğum belgesiyle Kızıl Haç’a katıldı.

Disney daha sonra Fransa’ya gönderildi ve ambulans şoförü olarak görev aldı. Kullandığı ambulans baştan aşağı karikatürler kaplıydı ve ileride bu karikatürlerdeki karakterler Disney’in film karakterleri olacaktı. Walt Disney şirketinin kurucusu olarak multimilyoner olduktan ve Hürriyet Madalya’sını kazandıktan sonra, Disney 58 yaşında fahri lise diplomasını almayı başardı.
senaryosunu köpeği Junior'a gösterirken;

görsel
15 Aralık 1966 ABD'li çizgi film animatörü, film yapımcısı Walt Disney 65 yaşında bugün vefat etti.

görsel
1. dereceden mason olduğu söyleniyor.

çizgi filmlerde illumimati alametleri var...
21st Century Foxu 52.4 milyar dolara satın almış şirket.
görsel

Charlie chaplin ve walt disney.

1939 lar.
görsel
Amerikalı yapımcı, yönetmen, senarist, seslendirmen ve animatör.
güncel Önemli Başlıklar