bugün

içine kaset konulup kulaklıkla kaset dinlenebilen teknolojik icat.
görsel
Çocukluğundan beridir kulağını müzik setlerinden ayırmamış olan beni yine o zamanlarda kuzenime inanılmaz özenmemi sağlayan müzik çalardır.

En sevdiğim şarkının radyoda çıkmasını beklerken tırnaklarını yiyen o ufak kızın bir üst katında kulaklığını takıp balkonda gökyüzünü izleyerek sürekli sevdiği şarkıyı dinleme şansına sahip kuzeni arasındaki konfor ve heyecan farkı vardı.

Konfor oydu, ben heyecan kısmındaydım.
Walkman denilince aklıma hep dire straits - walk of life parçası gelir, nedenini bilmiyorum. Hayal meyal hatırlıyorum abimde iki walkman vardı biri mavi ve dışı plastik, diğeri daha şekil dışı metalik gri.

Müzik marketler, içinde yüzlerce çeşit kaset.

Ve hepsinden de güzeli devekuşu kabare'nin aşk olsun kasedi. Çocukluğum bunu dinleyerek geçti.
Mega Bass seçeneğinin aktif olup olmaması büyük bir muammaydı.

Müzisyenliğimin ilk mihenk taşıdır.

Çekme 90 lık kasetlerde 80/90 külliyatını repertuvarımıza indirdiğimiz müthiş icat.
Veletler bilmez. Kulaklığını takıp sokaklarda salınmak büyük havaydı o zamanlar.
ürüne ismini veren sony markası cihaz.

walkman model değil markadır.
(bkz: kardeş walkman demişsin ama bu discman)
https://m.uludagsozluk.com/e/40362609/

Yıllar önce yazmışız.

Walkman budur.
yürü adam.
(img:#2004374)
Hala taş gibi çalışan cihazlar. Şu an müziğimi görmüş olduğunuz cd çalardan dinliyorum mesela.

Ama sony bozmuş arkadaşlar. Elimdeki pc sony vaio ve cd'yi çalıştırmadı az önce, şaştım kaldım. Çıkardım cd çalara taktım, pırıl pırıl dinliyorum.
görsel
görsel
görsel

Zamanında şuna sahip olmak araba sahibi olmaktan daha karizmaydı.
doksanların seyyar müzik çaları.

benim sony marka sadece kaset çalar walkman'im vardı. hatta kaset kapağında kocaman bas tuşu vardı. abim sonradan kendine radyo çalarlı aiwa marka walkman almıştı. radyo özelliğine gözüm düşerdi. kesin onun için ufak çağlı didişmeler yaşamışızdır.
havalı alet. bendeki sony hala durur. kasetleri de öyle.
Nostalji için satın alacağım alet. Ablamın vardı. Ben o kadar yaşlı değilim biz mp3 çocuğuyduk.
görsel
Kendisi ilk walkmanlerimden biridir. Ses ve bass olarak sony'den daha iyiydi kanımca.
yerini yavaş yavaş mp3 çalara bırakmaya başlamıştır.
Karışık kaset dolduran dükkanlara çok para kazandırmış icat.

--spoiler--
Abi liste yaptım da,şey birde maykılın bir şarkısı vardı, sen bilirsin içinde eni vici vokke dediği onuda atsana be
--spoiler--
Yıllar önce bir tanesine sahip olduğum teknolojik alet.
Daha sonra pili bitmişti de buzdolabına koymuştum.
Bir daha çalışmadı, olsun.
Ergenler bilmez şimdi tabi;
görsel

Tabi bu en son modellerdendir, nasıl havalıydım lisede anlatamam. Hala taş gibi.
Eskiden vardı bende de 1 tane. Kasetler vardı o donemler haliyle. Pille çalışırdı bu aletler ama duracell filan hikaye tabii. Dandik pillerden alır takarsın kasedi açar muzik dinlersin aleti de beline takıp. Fakat ayni müziği tekrar dinlemek zordur, zira şarkıyı geri sarman gerekir. Onu yapınca da pil biterdi. 2 sarki dinlemek için onlarca yuzlerce pili heba ettigimi bilirim. Zor dönemlerdi Allah affetsin.
36 yıllık efsane. 1 temmuz 1979'da tanıtılmış. hay maşallah.
Döneminin en havalı şeyi walkmani olab çocuklar o zaman ayrı havalıydı ilk gördüğümüzde helede yurtdışındansa o kızları ne kıskanmıştık.
güncel Önemli Başlıklar